Bandouri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Am avut si eu aceeasi problema si am tot cautat bandouri care se pot atasa in partea cea mai curbata a portierei, dar din pacate nu am gasit ceva dedicat.
    Pana la urma am folosit un bandou de cauciuc care se ataseaza cu banda dublu adeziva (30 RON) si am rezolvat problema. M-au tinut 2 ani bandourile si mai rezistau fara probleme, dar ulterior am revopsit usile pe casco si le-am scos.
    Am si o poza din momentul aplicarii cu o portiera.
    Attached Files

    Comment


    • #17
      Ar merge si cu niste copacei, stil t34.
      Attached Files

      Comment


      • #18
        Sau ceva gen Citroen C4 Cactus

        Comment


        • #19
          Sau mai bine le lasati asa, ca poate parca unu langa voi si va poate atinge usa exact acolo unde nu este acoperita de bandou.

          Comment


          • #20
            La ultimul "recensamant" aveam 12 lovituri pe masina de la usi care se intind pe toata masina si pe stanga si pe dreapta. Degeaba pui bandouri, oricum o sa fie lovita in alte puncte.

            De aia am luat Dacie alba, sa merg in oras, sa sar borduri si sa nu stau sa ma gandesc "ia uite mi-a lovit-o in parcare"

            In other news, daca nu da ca ciobanu', se ia cu acetona urma de usa.

            Comment


            • #21
              pai si daca ai vopsea metalizata?

              Comment


              • #22
                Daca nu e stramba tabla, o sa fie urme de vopsea de la el pe masina ta. Dai cu acetona sa o iei urma de vopsea, apoi un polish scurt si nu se mai vede.

                Comment


                • #23
                  Pe langa bandoul ,,standard de jos " nu ar merge pus si bandou de Logan1 modelul subtire?
                  Asta dc se gaseste modelul cu banda dublu adeziva.
                  Si asa o umplem de bandouri

                  Comment


                  • #24
                    Totusi stie cineva de unde pot cumpara un set de bandouri sau daca este posibil doar 1? Din pacate a fugit de pe masina

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by dorind View Post
                      Si asa o umplem de bandouri
                      Oare șoferii ei or fi mai fericiți?

                      Comment


                      • #26
                        pai, ce-a facut frate?
                        n-a pus si pe haripe si pe genti si pe hoglinde, fareuri si stoape?
                        da' daca se sparge geamele alea mare de pe fata si de pe spata?

                        oricum e vorba sa dispara, cu tot cu masina. si la c3-urile noi a disparut, deja.

                        Comment


                        • #27
                          Am montat bandourile din vara anului trecut, si pot sa zic ca si merita toti banii
                          M au ferit de multe zgarieturi, în multe situații când au deschis usile mașinii pasagerii mei, plus alte situatii

                          Tot atunci mi am montat colantul negru intre usi, precum are prestije ul
                          Attached Files
                          Last edited by panselin4; 9 January 2018, 18:23.

                          Comment


                          • #28
                            Un update de pret la bandouri se poate?

                            Si inca ceva... Aveti idee daca se pot gasi si la alte magazine in afara de reprezentantele / dealerii Dacia?

                            Multumesc.
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • #29
                              M-ar interesa si pe mine un pret la bandouri pentru un Logan 2, si eventual de unde le-ati cumparat. Multumesc frumos !
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Le gasiti pe site la dacia la accesorii - 260 lei.

                                Fă-ți viața mai ușoară la volan cu gama de accesorii Dacia: selectează modelul sau introdu numărul VIN pentru a găsi toate accesoriile compatibile.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google