Bandouri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    ....

    ceea ce nu intelegi bogdan_ cj. ca oameni nu vor la 260 nici la 200
    trebuie sa gasesca la maxim 100 lei .
    Si daca se poata sa fie si mai late

    Comment


    • #32
      Originally posted by bogdan_cj View Post
      Le gasiti pe site la dacia la accesorii - 260 lei.

      https://accesorii.dacia.ro/#!/detail...3-5ac1b1b4293e
      Multumim, Bogdan!

      Se pare ca a ramas acelasi pret din 2013 de cand s-a lansat acest topic.

      'Teresant, vorba cuiva, nu-i asa?

      Cat despre costuri, bani, dar si altele, fiecare le stie pe ale lui. Si sa nu uitam ca initiatorul discutiei a spus ca le gasise cu 300 lei, din acest motiv intreband mai devreme daca mai stie cineva vreun update.

      Originally posted by planetara View Post
      ceea ce nu intelegi bogdan_ cj. ca oameni nu vor la 260 nici la 200
      trebuie sa gasesca la maxim 100 lei .
      Si daca se poata sa fie si mai late
      Si da, colegul Planetara... daca m-as fi aruncat la "prima strigare", poate ca as fi luat Loganul din semnatura mai chel si mai scump cu 480 euro (fara niste chestii pe el). Dar intreband, testand piata si dealerii, pe langa discountul de mai sus, mi-a mai pus si altele.

      'Teresant, nu-i asa?

      Bine, acum nu am pretentia ca in aia 260 lei sa se asigure si montajul, dar merita vazut si incercat la comerciantii din Vitan sau targuri similare la ce pret le vand.

      Pentru ca ma pricep si am lucrat niste ani in domeniu, costurile de productie pentru acele bandouri nu ar trebui sa sara de 40-50 lei. Restul e can-can... taxe, impozite, brand etc. Macar daca ar fi scris "Dacia" pe ele.
      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

      Comment


      • #33
        Olx - bandouri usi = ceva rezultate cu prețuri de la 100 la 260 lei . Acum ca sunt originale sau nu vedeți si voi

        Comment


        • #34
          Catalin S. gasesti pe vestitele siteuri mai ieftin, chiar si sub 100 de ron. Acum diferenta de pret vine fie din calitate fie din lipsa unor taxe, etc.
          Gasesti si in Vitan.
          Nu te supara pe colegul planetara, el se ocupa cu vanzarea de piese si vede lucrurile din perspectiva aia.
          Fiind vorba de niste "cauciucuri" poti sa iei linistit si din Vitan si de pe net atata timp cat se potrivesc. Eu cautam covoras median si pretul era undeva intre 35-50 ron + transport, l-am laut din Vitan cu 20 RON. Insa nu mi-as lua niciodata de acolo ceva important.
          Last edited by sadicu; 21 February 2018, 15:49.

          Comment


          • #35
            Originally posted by dl_dr25 View Post
            Olx - bandouri usi = ceva rezultate cu prețuri de la 100 la 260 lei . Acum ca sunt originale sau nu vedeți si voi
            cele la 100 lei. sunt cele cu prindere cu surub si clipsuri (braduti)
            cei care au intrebat de aceste bandouri 99% nu le au pe masina .
            varianta cu surub pica pentru ca nu gaureste nimeni masina

            Comment


            • #36
              @sadicu

              Nu, nu ma supar...

              Problema in schimb e alta! Degeaba gasim pe net si cu 80 lei (vazutacum pe OLX), daca acestea au sistem prindere gen "clipsuri" iar portierele nu au fost prevazute din fabrica cu gauri.

              Pe de alta parte, nici in dublu-adezivul ala nu prea am incredere. In fine, vedem... Multumesc pentru raspunsuri.
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • #37
                Ideie este ca planetară vinde lucruri de calitate, dacă dorești un lucru bun și rapid cel mai bine apelezi la el. Dar dacă dorești ceva de care nu ai nevoie urgent ai sanse de 50% la un pret mai bun ( dar munca zilnică la căutare )
                Acum fiecare le stie pe ale lui. Am si scris ca nu stiu cum sunt fiindcă am avut norocul să le am din fabrică
                PS pret bun față de piata ( planetara) dar la căutare noi vrem mocaciuni ( cum am luat eu carenajele pt incalzire scaune cu 60 sau 80 lei/ nu mai stiu exact )
                Last edited by dl_dr25; 21 February 2018, 15:59.

                Comment


                • #38
                  Sorry, people!

                  Nu stiam ca Planetara se ocupa cu asa ceva. Sunt nou pe forum, acum invat userii... Deci daca nu deranjez si nu se considera off topic, se poate un link-ceva cu postari vanzari by Planetara sau cu vreun site?

                  Multumesc.
                  http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                  Comment


                  • #39
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • #40
                      Multumesc!
                      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Catalin S. View Post
                        @sadicu

                        Nu, nu ma supar...

                        Problema in schimb e alta! Degeaba gasim pe net si cu 80 lei (vazutacum pe OLX), daca acestea au sistem prindere gen "clipsuri" iar portierele nu au fost prevazute din fabrica cu gauri.

                        Pe de alta parte, nici in dublu-adezivul ala nu prea am incredere. In fine, vedem... Multumesc pentru raspunsuri.
                        Parerea mea este chiar poti sa ai incredere in acea banda dublu adeziva.
                        E banda 3m si cei de la dacia nu se risca sa puna orice banda de. 2 lei.
                        Aceeasi banda se foloseste si la bandourile de.portiere si aripi la duster.
                        Daca respecti instructiunile se montare iti garantez ca nu ai absolut nici o problema.
                        Eu nu postez aici sa vand . Eu dau niste informatii care zic eu, ca sunt utile pentru cei care nu stiu ca sunt 2 modele pentru montaj

                        Comment


                        • #42
                          3M? Serios?

                          Ce tare! Am lucrat niste ani cu 3M, dar pe parte de colantare si print & cut si am fost destul de multumit. Parca Leykom era importator / distribuitor de 3M.

                          Cat despre montaj / aplicare, cred ca ma (mai) descurc.

                          In fine... revenind, da, am incredere in produsele 3M, desi tre' sa recunosc, renuntasem la un moment dat din motive de discount in favoarea celor de la Oracal sau alte chestii similare.

                          Bine ca mi-ai spus. Multumesc!
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • #43
                            Eu mi-am lipit pe colturile spoilerelor (fata + spate) bandouri din cauciuc cam la 15 cm lungime si 4 cm latime. Sunt lipite cu banda dublu adeziva de la 3M (asa le-am cumparat)
                            Nu le poti aplica pe timp de iarna (temperaturi scazute) trebuie sa ai de la +20 de grade in sus, nu ai voie sa speli masina timp de 48 de ore si trebuie sa o feresti de ploaie in astea 48 de ore.
                            Asa ca trebuie sa iti planifici din timp cand vrei sa lipesti bandourile.
                            Uite aici ca idee: https://www.ebay.co.uk/itm/Moulding-...MAAOSw~CFY7LcP

                            Comment


                            • #44
                              Dupa mine 260 lei nu e o suma mare pentru niste bandouri. Doream si eu sa le pun dar pe culoarea beige cendre mi se pare ca nu arata prea bine si am renuntat.

                              Comment


                              • #45
                                Daca e mult sau putin, asta e subiectiv. Fiecare le stie pe ale lui si are un buget pentru masina. Poate e mult 260 RON dar daca din greseala o lovesti sau iti e lovita, trebuie sa o vopsesti, nu stiu cat de convenabil e...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google