Baterii Telecomanda Cheie - 2 Butoane -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Baterii Telecomanda Cheie - 2 Butoane -

    am inchiderea la masina pe telecomanda cheie cu 2 butoane ! ce fel de baterie / baterii trebuie pentru acest tip de cheie ? multumesc frumos !

    === cei de la meridian mi-au spus, ca bateriile de la cheie vor tine cam 2 ani ! au trecut 1 an jumate si se cam duc ! ===

  • #2
    ma mir ca dupa un an si jumatate iti face figuri bateria de la cheie cam proasta parerea celor de la meridian ,a mea cheie face trei ani am depasit 70.000 km am livrat pizza cu masina un an de zile cine stie ce inseamna asta stie de cate ori se inchide si se deschide masina intr-o zi de lucru numai zic de cate ori dai la electromotor dar in fine poate sant eu norocos ,socru meu are un dci din 2006 are si el vreo 55.000 km si ii merge perfect telecomanda eu iti spun 2 cazuri reale nu din auzite da sa revenim la subiect , baterie gasesti la orice magazin de electronice sau unde au si ceasuri de vanzare sau unde repara sau inlocuiesc bateria la ceasuri este o baterie care se potriveste si la alte lucruri decat la cheia de logan.

    Comment


    • #3
      la mine face 3 ani si fara probleme.

      Comment


      • #4
        a mea e din Mai 2005 si nu am avut nici o problema cu bateria de la cheie...merge(bateria) ok si acum dupa aproape 5 ani!!!
        sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

        Comment


        • #5
          dar nu face tot tipul asa ! asta seara a mers ! nu inteleg care e faza ! am acoperit cheia cu inca o carcasa de plastic cumparata de la dacia, un fel de protectie ! sa fie de la aceea?

          Comment


          • #6
            Omu' va intreaba ce tip de baterie e, si voi ii raspundeti ca la voi nu s-a consumat
            La mine e baterie Lithium de 3 volti tip CR 2016. Ca orice baterie, cand e frig tare mere mai prost.

            Comment


            • #7
              ideea era nu de ce se duce bateria. omu intreba ce baterie e. cititiva posturile si vede-ti ce a-ti scris. poate are un tic nervos si se joaca cu telecomanda.
              doi la mana scrie in manual dar cine sa-l rasfoiasca.
              trei la mana cu un simplu search pe google se rezolva.
              ps la capitolu 1(sa ne cunoastem masina) din manual pagina 1.02 se vb despre cheie acolo ziceca ptr schimbarea bateriei sa citim capitolul 5 , d-am la capitolul 5 si aflam cum sa demontam cheia si sa vedem tipul de baterie.


              PS. CR2016
              si o poza , sursa DACIA CLUB
              Attached Files
              Last edited by SoNyKeL; 7 January 2010, 23:01.

              sigpic

              Comment


              • #8
                se poate mari cumva raza de actiune la acest tip de cheie ? sa deschizi masina mai departe?
                From Miami 2 Ibiza
                Voucher
                http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                Comment


                • #9
                  se poate sa discutat pe forum , dar nu prea se merita efortu , uchul are pe el un pin ptr antena suplimentara , dar de la acel pin nu pleaca nimic inspre PCB-ul UCH-ului , ar mai trebui un condenastor lipit pe acolo ceva de genul si firul trebuie sa aiba o lungime specifica... sa discutat , trebuie doar cautat. dar care este rostul acestei investiti ?10-20m cat bate e ok.

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Du-te cu cheia la un magazin germanos si stiu baietii aia ce baterie sa iti dea.
                    Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Va multumesc foarte mult la toti !

                      Comment


                      • #12
                        Ce chestie a mea face luna asta 2 ani , am circulat zilnic cu masina(am 13.800 km ca vad ca muti o zis cati kilometrii au, desi nu e relevant ) si nu mai merge de la distanta , merge doar de la 2 m ....trebuie sa o schimb
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Stavros ai zis ceva de o carcasa de plastic este posibil sa fie din cauza asta incearca scoate carcasa si vezi cum merge bateria nu are cum sa se duca asa repede .

                          Comment


                          • #14
                            ok ! curios este ca nu mi-a mai facut )))) oricum, vroaim sa stiu ce baterie trebuie incaz ca tre sa o schimb !

                            multumesc inca odata baieti !

                            Comment


                            • #15
                              CR2016_3v
                              am eu de vanzare
                              SONY Lithium CR2016_3v (durata viata 5-6 ani)
                              Pret 15 RON 1xbuc

                              Camelion Premium Lithium CR2016_3v (durata viata 3-4 ani)
                              Pret 10 RON 1xbuc
                              Dacia Logan Prestige 1.5DCI cu 85 CP Albastru Mineral

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google