Baterii Telecomanda Cheie - 2 Butoane -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    In seara asta, dupa 4 ani si 3 luni, a murit si bateria de la telecomanda Loganului; dupa ce am mers ceva cu masina, am reusit sa o inchid, dar la revenire dupa ~15 min, am deschis-o pe "local".
    Asta toamna cand am inlocuit carcasa, cu tot cu contacte, s-a marit distanta de la care puteam sa o actionez; inca de atunci dadea semne de oboseala. Maine urmeaza o vizita la Altex...
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #17
      Dacă vreţi să închideţi maşina de la distanţă mai mare puneţi cheia pe frunte şi încercaţi aşa, în timp ce sunteţi cu faţa la maşină.
      http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

      Comment


      • #18
        Nu, nu vreau sa o inchid de la o departare mai mare; vreau sa-i inlocuiesc doar bateria, sa o pot utiliza.
        E o gluma chestia cu telecomanda la frunte?
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #19
          Nup. Poţi încerca. Găseşte distanţa la care cheia nu mai are raza de acţiune şi în acel punct pune cheia la frunte şi apasă. . La mine merge. Asta se întâmplă din cauză că undele se reflectă din spatele craniului tău şi se focusează spre maşină. Cam ca o antenă parabolică.
          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

          Comment


          • #20
            Mi-e frica....
            La mine nu se deschide nici la 1m de masina; bateria.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #21
              Eu eram la un bloc la etajul 2 şi mi-am dat seama că uitasem să încui maşina, aceasta fiind peste drum, cu 2 benzi pe fiecare sens plus şine de tramvai. Am tot încercat de câteva ori să o încui şi nu mergea deloc, mi-am adus aminte de faza cu pusul cheii pe frunte şi a mers din prima. . Cred că merge şi mai bine cu un castron de inox sau ceva de genul.
              Bateria la Altex s-ar putea să fie mai scumpă decât în alte părţi. Poţi găsi şi pe la pieţe/tarabe.
              http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

              Comment


              • #22
                La Altex au Varta; am luat acu' ceva timp pentru un cantar si am vazut ca au si CR 2016, la 6,5 lei parca; nu ma complic cu altceva.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #23
                  Eu am schimbat dupa 5,5 ani si tensiunea era 2,97V, fata de 3,2 bateria noua, mare branza n-am facut dar mi s-a parut ca nu mai bate asa de mult.

                  Cred ca am castigat vreo 3-4 metri la distanta )

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by ionescu liviu View Post
                    Nup. Poţi încerca. Găseşte distanţa la care cheia nu mai are raza de acţiune şi în acel punct pune cheia la frunte şi apasă. . La mine merge. Asta se întâmplă din cauză că undele se reflectă din spatele craniului tău şi se focusează spre maşină. Cam ca o antenă parabolică.
                    Cred ca trebuie sa tii si gura deschisa cu limba afara, daca nu-i antena parabolica macar sa semene cu una... )

                    Comment


                    • #25
                      Gata; 6,70 lei si am rezolvat problema. Testul s-a facut din...balcon.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by ionescu liviu View Post
                        Nup. Poţi încerca. Găseşte distanţa la care cheia nu mai are raza de acţiune şi în acel punct pune cheia la frunte şi apasă. . La mine merge. Asta se întâmplă din cauză că undele se reflectă din spatele craniului tău şi se focusează spre maşină. Cam ca o antenă parabolică.

                        Comment


                        • #27
                          Nu am la indemana o baterie cr2025 care este mai inalta cu aprox.1 mm decat cr2016 originala,pentru a incerca daca incape in carcasa cheii. Cand am schimbat-o tot cu una originala (cr2016),am observat ca lamelele otelite de sub ea ar suporta si o baterie mai groasa.Ar fi un avantaj deoarece capacitatea cr2025 este de 165 mAh fata de 75-90 mAh la cr2016.
                          A incercat cineva o astfel de baterie mai groasa daca incape ?

                          Comment


                          • #28
                            incape , dar daca carcasa cheii nu e originala sau daca pintenii aia de o tin fixata sunt rotunjiti sau slabiti, atunci bateria sare de la loc impinsa de lamela de sub ea , n-ar fi nici asta o problema ca o data pus cipul peste si inchisa carcasa, s-ar putea sa mearga mult si bine. Sincer am bateria originala din 2006 , folosesc cheia de 4-5 ori in fiecare zi si inca nu s-a descarcat, daca o schimb cand o fii cazul tot cu una "slim" sper sa nu mai am aceeasi masina peste urmatorii 8-9 ani
                            Pain brings out the truth in us all...
                            ...how much truth can you stand?

                            Comment


                            • #29
                              La cat tine o baterie pentru telecomanda, chiar n-are rost sa va bateti capul cu variante.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • #30
                                Vara nu-mi face probleme,ci iarna,chiar langa usa trebuia sa apas de mai multe ori pana actiona.Banuiam ca punand una de capacitate mai mare (cr2025 165 mAh) actioneaza mai bine la temperaturi scazute.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google