Becuri Far

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Becuri Far

    Care stie...dc becurile care imita xenonul ..parca de 60w...sunt bune de ceva,dc fac lumina...?Si ce naiba au facut astia sistemu ala...la faruri ..ca iti rupi mainile p l motor p acolo....ca s schimbi un bec!!!!!!..

  • #2
    1. la mana, nu pune becuri mai mari de 55W
    2. la mana, trebuie neaparat sa aiba protectie UV, pt a nu iti ingalbeni in timp, sticla de la far
    3. la mana, legat de schimbarea becurilor, da un search cumva, si o sa gasesti...am postat in alta parte cum se schimba becurile...este ff usor, dar si eu prima data mi-am blestemat zilele.
    4. la mana, iti recomand Philips Blue Vision.

    Bafta!!

    LE. Link-ul cu threadul pt scimbarea becurilor: http://www.loganclub.ro/forum/schimb...himbare+becuri


    Last edited by gionik; 23 April 2008, 14:41.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Unde gasesc ...Philips blue vison...?In ce magazin?

      Comment


      • #4
        4 la mana...mai bine pui instalatie bixenon decat becuri cu care ii orbesti pe aia din fata.
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #5
          Scumpa...instalatia ...de xenon...!...momantan becuri..

          Comment


          • #6
            Cristi_Xp cam are dreptate....instalatiile de xenon au ajuns la 350Ron...ceea ce nu este ff mult, avand in vedere ca un set de becuri blue vision costa cam in jur de 70-80Ron. Problema este atunci cand se arde un bec de xenon...am inteles ca ar costa in jur de 100Ron becul, ceea ce este ff mult, dar becurile cu xenon se ard mai greu.

            asta este importatorul: http://www.philips-shop.ro/

            sigpic

            Comment


            • #7
              Eu am blue vision de la philips nu as putea zpune ca sunt mult mai luminoase decat cele originale dar...Au lumina mai alba,odihnitoare,si totusi parca mai buna un pic.
              oricum si estetic da mai bine.
              nu pune xenoane ptr ca nu se merita, tre instalatie de spalare
              !!

              Comment


              • #8
                Kelemen juma de forum are xenon si tu vi si ne zici ca nu pune xenon ca trebuie instalatie de spalare trebuie daca vrei sa fie perfect dar si fara de instalatie de spalare se vede foarte bine...
                nu mi-o lua in nume de rau dar citeste si tu inainte sa scrii si sa-ti dai cu parerea...

                sigpic

                Comment


                • #9
                  Si mai ceva, un kit xenon pe un far de logan normal,risca-ti sa va injure ce-i din trafic,nu de alta dar bate de zici ca e cu faza lunga,si poti tot sa-l reglezi ca tot bate tare,din cauza ca e oglinda mare la far si nu are lupa, si mai ceva daca vrea nenea cu chipiu zis si (taranu' ca intr-o reclama))))....Se poate lega de viata ta ca de ce ai alte becuri si ca nu sunt omologate pe logan xenoanele si poate se mai leaga si cat bat aiurea!!Deci daca vre-a sa se lege de tine,poate !
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Sal.Da e adevarat,trebuie sa ai mana subtirica,ca sa iti bagi ghearele pe acolo,mai ales la pozitii.Eu mi-am luat blue vision si mi-a dat si un set de pozitii la astea de la aspad.74 RON m-a costat.Le-am montat eu.Sunt super,pe sosea se vede alb,nu supara pe nimeni,nu am primit niciodata flash,acopera o suprafata mult mai buna,culoarea e alb-albastra,din exterior asa se vede.Deci eu unul sunt foarte multumit,nu-mi pare rau ca am dat banii.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by SoNyKeL View Post
                      Kelemen juma de forum are xenon si tu vi si ne zici ca nu pune xenon ca trebuie instalatie de spalare trebuie daca vrei sa fie perfect dar si fara de instalatie de spalare se vede foarte bine...
                      nu mi-o lua in nume de rau dar citeste si tu inainte sa scrii si sa-ti dai cu parerea...
                      daca va punet toti xenoane ....Vai de ochii mei!!! O sa trebuiasca sa imi pun antireflex si pe parbriz!!Ca pe ochelari am deja.
                      eu inteleg sa iti pui xenon cand circuli des in afara orasului noaptea,
                      as fii curios cati dintre xenonisti merg noaptea in afara oraselor si cat de des??

                      corect nu?
                      eu zic asa predominant oras =bec decare crezi ca e bun
                      predominant afara=xenon si mai primesti oricum zeci de injuraturi moca;)
                      sincer si mie mi-ar place sa am xenon.Dar...Inca nu imi permit.(alte prioritati..Casa .Materiale constructii..Etc.)

                      Comment


                      • #12
                        Kelemen, deja ai dato in chestia aia cu vulpea si cu struguri acri.

                        Comment


                        • #13
                          explica pls care e faza cu vulpea? Sincer nu stiu / nu vreau sa ma cert ci doar sa imi exprim parerea si eventual sa fiu (dus pe drumul cel bun) ;))
                          Last edited by Seba; 13 June 2008, 14:57.

                          Comment


                          • #14
                            Dar cine vrea sa se certe? Hai sa iti explic. Prima data ai spus ca nu sint bune xenoanele, si sa nu ne punem, iar ultima data ai spus ca ti le-ai pune si tu dar nu iti permiti. Tu daca ai fi in locul meu care sfat l-ai lua de bun?

                            Comment


                            • #15
                              Eu am becuri care imita xenonul de la Real cu 25 RON si lumineaza la fel de bine ca Philips-ul ala de 70 RON (nu spun degeaba, am avut pe BMW Philips)
                              Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google