becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am vazut Philips H4 cu 30% mai multa lumina (cica)...la nici 12 lei bucata...o fi ieftin...o fi dubios?In Carrefour
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • De care Philips? (un Osram H4 costa 12 lei).

      Asta-i treaba: nu le poti avea pe toate - sa si tina mult si sa lumineze tare tare.
      Pana la urma o sa-mi iau un set Osram sau Philips de alea care rezista mult (facute pt mers mult cu farurile aprinse, imi scapa cum se numesc..) asta pt ca la mine faza scurta e stinsa numai daca masina sta pe loc.

      Comment


      • Erau Philips cu lumina normala...adica becuri normale fara tenta de culoare albastra sau mai stiu eu ce si scria undeva pe ambalaj ca au lumina cu 30% mai multa...eu n-am avut curajul sa cumpar asa ceva...prefer Osram d-ala cu durata de viata de 3 ori mai mare sau Cool Blue
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Cred ca ai vazut philips EcoVision cica ar fi cele mai noi din gama Philips
          KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

          Comment


          • Mai un lucru care l-am remarcat la Osram H4 clasic fata de Osram Silver Light: H4 clasic are lumina mai difuza, desi sunt reglate la acelasi nivel, asta clasic bate ''clar'' mai imprastiat .

            Comment


            • Eu la ale mele OsramH4 Cool Blue, le am din toamna anul trecut cand le-am schimbat si eu ca sa ars unu, si merg in continuare si acuma,nu am avut probleme cu ele sa se arda repede si lumineaza foarte bine!
              Am si facut poza zilele astea(cu telefonul)faza scurta/faza lunga din masina si afara din masina,o sa pun pozele imediat ce imi gasesc cablu de date de la tel )))
              sigpic

              Comment


              • @darkside: am cumparat acele becuri Philips +30% , doar ca am preferat sa le cumpar sigilate si nu in cutie. Pretul difera cu 2.5 ron per bucata, acelea sigilate fiind 15 ron.
                Mare diferenta fata de osram nu este.

                Comment


                • Chiar ieri i-am schimbat la masina becul de la farul din dreapta. Fiind prins in alt oras, am intrat in primul magazin de specialitate si am luat primul bec H4 cu protectie UV pe care l-am vazut. E made in Germany si e super ok...la o adica e consumabil Vreau sa profit totusi de ocazie si sa-i multumesc lui Octavian_30 pentru pontul cu oglinda si sincer nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie cand o sa trebuiasca sa-l schimb si pe cel din stanga dpdv al "spatiului de lucru"...
                  I don't drive fast...I fly low !!!

                  Comment


                  • Cu rabdare merge si acolo schimbat ))
                    Sa vezi dupa ce schimbi de vreo 3-4 ori becurile (am mai schimbat la niste prieteni) , capeti o dexteritate ca le poti schimba cu ochii inchisi )) desi prima data mi s-a parut super nasol cu plastice , mansoane ce-am vazut acolo (e bine ca e protejat ca lumea).

                    Comment


                    • daca de becul din far te plingi sa vezi cind e sa schimbi becul de pozitie de pe stinga
                      durere la propiu, plingi cu vorbe,
                      pina la urma am platit un pusti din vecini sal puna la loc ca eu nu am reusit
                      Last edited by mmaxalb; 4 February 2009, 20:22. Reason: Automerged Doublepost
                      baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

                      Comment


                      • Originally posted by DieselLGN View Post
                        ...[snip]... eu am si proiectoare, si farurile is reglate putin mai sus. pe scurta bat mai bine de 50 m , strada clara ! imi iau face cate unul flash , dar ii dau lunga , si se linistste )
                        noroc
                        Foarte urat din partea ta! Inteleg ca nu te intereseaza decat sa vezi tu bine, pe ceilalti poti sa-i chiorasti, da-i in ma-sa! Ti-a trecut vreodata prin cap ca unul care vine din sens opus si primeste in ochi felinarele tale reglate "putin" mai sus nu mai vede drumul si iti intra cu masina intre dinti? Poate asta sa te cuminteasca, nu imi fac iluzii ca te-ar impresiona daca ar da peste vreun trecator si l-ar omori.

                        Comment


                        • A patit cineva ca la schimbarea becurilor (farului in cazul meu) lumina sa nu fie dispersata uniform si sa existe niste fascilole de lumina care lumineaza mai tare. Cum pot remedia chestia asta ?
                          sigpic

                          Comment


                          • Prin reglare becului se rezolva.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Eu le am cele stock,au un an si aproape 2 luni .Sper sa ma mai tina cateva luni.

                              Comment


                              • Salutare,
                                am pus si eu pe logan becuri Philips Vision plus, dar s-au ars cam repede... Pana acum am schimbat vreo 2 seturi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google