becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by radu cornel View Post
    mai incerc odata. cum se numesc becurile di butoanele bord ?
    Eram convins ca se refara la becurile din panoul de climatizare; alea sunt T5 cu soclu.
    Originally posted by ionescu liviu View Post
    Din ce văd aici nu sunt T5:
    Ciudate becuri, nu am mai vazut si nu prea cred ca se gasesc de vanzare pe la magazin. Banui ca este o gaselnita facuta de Dacia pentru a o...
    Unii au pus pus leduri smd in butoanele de la geamuri; detalii aici.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Ce parere aveti de Osram Coolblue intense? Au 4200k si par cele mai in regula dupa nightbreaker plus cam la toate capitolele....si vorba aia sunt si made in Germany...

      Comment


      • http://www.daciashop.ro/Osram-Cool-Blue de acestea vorbesti? Vad ca au un pret rezonabil. Voi ce ziceti sunt fiabile?

        Comment


        • Pe mine m-au tinut ceva mai bine de un an, in conditiile in care nu circul foarte mult, cam 7000 de km pe an, insa luminile le am aprinse permanent.
          Inainte am avut nightbreakers.
          Au tinut doar infim mai mult decat NB, insa nu lumineaza nici pe departe la fel de bine ca ele.
          Acum am cumparat din nou nighbreakers si la ele raman.

          Comment


          • Poti Sa iei si Philips X-treme Power.

            La norauto vin direct din franta(nu au traducere ro si sunt facute in polonia parca)

            Eu le am de aprox un 1.

            Comment


            • Originally posted by micutzu666 View Post
              http://www.polmot.ro/h4/139-set-de-2...acer-moto.html

              Astea pot fi folosite la auto?Vad ca s pentru moto dar sunt tot h4..
              sunt cele mai bune. am avut eu si acum am ca si colegul, un night racer si un night braker plus.

              Originally posted by popavlm View Post
              da se pot folosi si la auto. eu am pe logan un night racer care mi-a ramas de la moto si un night breaker si nu e vreo diferenta vizibila...
              nu ai vazut diferente pt ca probabil night racer era deja mai vechi. incearca cu amandoua din tipla si i'i spu ca e diferenta. ca intensitate sunt cele mai tari osramuri. dar normal ca n-au o viata lunga daca sunt intense

              @iancumic night braker plus sau simplu, nu trebuie sa aiba lumina aslbastruie. pt asa ceva ia cool blue, tot osram
              Last edited by B997NDL; 15 January 2013, 00:08. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by florin_x2004 View Post
                Poti Sa iei si Philips X-treme Power.

                La norauto vin direct din franta(nu au traducere ro si sunt facute in polonia parca)

                Eu le am de aprox un 1.
                Asa am si eu pe skoda.Multumit de ele,inca nu au crapat.
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • Eu am night braker plus de vreo doua luni cred si sunt f multumit de ele,bat bine,lumina multa,pe faza mica lumina e galben spre alb(daca ma pot exprima asa) iar pe faza lunga sunt albe.Merg cu lumina permanent aprinsa,am DRL de la Streulea.
                  KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                  Comment


                  • Becurile astea de top tin intre 15 si 20k km. Fata de niste becuri standard lumineaza clar mai bine (vorbesc de Xtreme Vision si NightBraker) dar costa de 7-10 ori mai mult. Sunt curios cat tin cu DRL.
                    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                    Comment


                    • Va salut. Osram cool blue 4200k sunt prea puternice? Afecteaza noaptea participantii la trafic... ? Din experienta voastra, de aceea va intreb.
                      Si sunt legale, nu?

                      Comment


                      • Sunt legale,omologate. Daca farurile sunt corect reglate nu vor deranja!
                        MY CLA

                        Comment


                        • Eu folosesc farurile reglate sus la maxim, cu philipsurile blue vision, nu mi-am luat nici macar un flash pana acum, de o luna.
                          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                          Comment


                          • Originally posted by VlaD2803 View Post
                            Va salut. Osram cool blue 4200k sunt prea puternice? Afecteaza noaptea participantii la trafic... ? Din experienta voastra, de aceea va intreb.
                            Si sunt legale, nu?
                            tocmai ca nu prea sunt asa de puternice. daca ziceai de night braker plus sau night racer mai intelegeam... dar nici asa. totusi nu sunt xenoane.

                            Comment


                            • Deci sa nu-mi fac probleme in privinta asta, ci sa imi fac probleme doar atunci cand afara e CEATA?
                              Am inteles ca asta e dezabantajul becurilor cu lumina alba(gen xenon)?

                              Comment


                              • da, Pe ceata si cand asfatul e ud, nu prea e confortabil... dar in rest sunt cat se poate de ok
                                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google