becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu e prea confortabil pentru mine sau pentru ceilalti participanti la trafic?

    Comment


    • pentru tine, pt. ca nu o sa ai vizibilitate buna....
      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

      Comment


      • interesant e faptul ca eu cu niste becuri amarate de 15 lei setul, care dadeau lumina alba, nu am avut treaba pe ceata sau pe ploaie. Nu am avut treaba nici cu csenoanele.

        Comment


        • ai privire de vultur. pe ceata, "csenoanele" creaza un "perete" laptos in fata.
          poate tu vezi mai bine de aia proiectoarele de ceata au lumina galbena. e vorba de spectrul luminii, frecventa..etc

          Originally posted by VlaD2803 View Post
          Deci sa nu-mi fac probleme in privinta asta, ci sa imi fac probleme doar atunci cand afara e CEATA?
          Am inteles ca asta e dezabantajul becurilor cu lumina alba(gen xenon)?
          totusi stai linistit ca becurile cool blu nu se comporta chiar ca xenoanele.
          nu e asa de grava treaba. si daca ai proiectoare, lasa-le stoc.
          Last edited by B997NDL; 31 January 2013, 23:29. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • La preferance nu am proiectoare. Dar nu le folosesc sincer si de asta nu mi-as pune. Ramane sa montez coolblue astea si sa vad cum e noaptea pe strada.

            Comment


            • Am avut Osram Cool Blue si dupa 6 luni s-a ars unu pe faza scurta.
              Cam putin,nu?

              Comment


              • eu as recomanda night braker, sunt foarte bune si se vede foarte bine cu ele.
                sigpic

                Comment


                • osram cool blue intense

                  Am osram cool blue intense de 7 luni din punctul meu de vedere pe asfalt ud bat mult mai bine ca silverstar.E o diferenta cu becurile astea fata de osram original lumina pe sosea e alba

                  Comment


                  • Osram CoolBlue Intense-4200k...destul de dezamagit, ma asteptam sa fie mai albastre. Ziua nu se cunoaste prea mult diferenta fata de cele osram stock, insa noaptea se schimba treaba, aici isi arata coltii ))
                    Attached Files

                    Comment


                    • mai degraba, pare pozitia "cool blue".

                      Comment


                      • pozitia e alb rece la 6000k , asa trebuie sa bata la 4200k ... Asa bate si Blue Vision, dar la intensitate cred ca totusi sta mai bine Philips, eu unul sunt foarte multumit de Philips.

                        P.S poza de aproape inseala ... e mai alba lumina pe sosea
                        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                        Comment


                        • Initial am zis sa iau nightbreaker plus insa punand ledurile cu becurile stock ce au pe la 3000k aratau ca naiba si asa am hotarat sa iau coolblue, dar daca stiam ca diferenta este nu cine stie ce, cum se vede, le luam din prima ele vand 3500k dar luminau mult mai puternic.
                          Asta e acum raman si cu astea care oricum sunt peste ce am avut.
                          Last edited by ciprs; 4 February 2013, 20:25.

                          Comment


                          • care e mai potrivit pentru logan?
                            Attached Files

                            Comment


                            • in niciun caz cel de o suta de wati...si primele par a fi niste ba-bauri...
                              Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                              Comment


                              • nici unu, nici celalalt, am avut pe ambele, mai mult de 3 luni nu m.au tinut...
                                daca vrei ceva "imitatie xenon" dai aproximativ 100 de lei si iei un set de becuri philips (alea cu sticla albastra), se gasesc in supermaketuri si benzinarii, alea au durata mare de functionare!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google