becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cel de 100, topeste instalatia, oglinda?
    cu cele 2 modele se poate circula pe drumurile publice?

    Comment


    • Nu,nu merg intrucat ai far din plastic,instalatia rezista.Eu am,dar la o dacie 1310.Sunt bune!Am bagat 2 releee pe instalatia electrica.Varianta2 expusa e o chinezarie.eu am ramas doar cu faza mare buna deoarece faza mica se arsese.Iti recomand Philips xtreme vision!Am pe logan si sunt multumit!
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • De când timp ai micutzule becurile pe mașină? Și cam cât timp le folosești? As vrea și eu sa merg pe același model

        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
        sigpic

        Comment


        • Ultimele becuri pe care le-am testat pe logan sunt cele albastre din Kaufland.

          Marca este Krawehl sau ceva de genul acesta.

          Lumina este mult mai alba decat la Phillips Vision Plus.

          Cantitatea de lumina este de asemenea mai mare decat la Phillips Vision Plus.

          Pretul este in jur de 30 de RON / 2 bucati (mult mai bun decat la Phillips)

          Singura lor problema este pozitionarea imprecisa a filamentului.

          La farul din stanga a trebuit sa folosesc reglajul pana la cursa maxima pentru a face lumina sa bata la acelasi nivel cu farul din dreapta.

          Durata de viata este cam doua treimi din cea a becurilor Phillips Vision Plus, dar raportat la pretul care este de doua ori mai mic fata de Phillips ma declar multumit per total de aceste becuri din Kaufland.
          Attached Files
          Logan GPL 1.4

          Comment


          • BGY nu le am de mult timp dar e diferenta intre Osramurile originale si astea xtreme vision! E mai multa lumina!
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • osram nightbraker si bat foarte bine, tin mai mult decat extreme vision care se ard in ~1 an.
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • 827sam, osram-urile de la noi sunt fix o porcarie
                am avut osram night-braker luate de la noi, si le-am schimbat cu osram silverstar nemtesti.
                Nu ai vrea sa stii ce diferenta e. Cine vrea sa treaca de la lumanarile puse de fabrica la ceva mai bun fara sa dea prea multi bani, poate sa-si ia night braker. Dar cine vrea ceva mai bun, silverstar sau phillips rullz

                Comment


                • Originally posted by stolniceanulucian View Post
                  La farul din stanga a trebuit sa folosesc reglajul pana la cursa maxima pentru a face lumina sa bata la acelasi nivel cu farul din dreapta.
                  Bre nea Luciane, cine te-a invatat pe tine ca farurile trebuie sa bata la acelasi nivel?
                  Ai mai jos o poza in care iti arata ca farul din dreapta trebuie sa bata mai sus decat cel din stanga pentru a nu-i deranja pe cei de pe contrasens.
                  Attached Files
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Pe partea metalica a becurilor osram night braker ce anume trebuie sa scrie?Rog un detinator de astfel de becuri sa-mi spuna.Multam
                    Cainele care latra nu musca!

                    Comment


                    • eu osram nightbraker am avut porcarii luate de la noi, facute in polonia. daca vrei osram de calitate, verifica sa aibe timbrul cu holograma aplicat pe blister/cutie si sa fie made in germany

                      Comment


                      • eu am night breaker plus luate de la noi si bat super. inainte avusesem night racer nemtesti si nu e nicio diferenta.

                        Comment


                        • Originally posted by vitriol View Post
                          Bre nea Luciane, cine te-a invatat pe tine ca farurile trebuie sa bata la acelasi nivel?
                          Ai mai jos o poza in care iti arata ca farul din dreapta trebuie sa bata mai sus decat cel din stanga pentru a nu-i deranja pe cei de pe contrasens.
                          Curbele acelea isolux pe care mi le-ai atasat se obtin din modul in care este proiectata oglinda farurilor si nu regland un far mai sus si unul mai jos.

                          Dupa cum s-a mai discutat, atunci cand pui masina cu fata la un perete vertical fiecare far trebuie sa proiecteze pe perete o urma luminoasa de forma urmatoare _/

                          Cand farurile sunt reglate corect cele 2 urme trebuie sa fie de forma

                          _/ _/ cu liniile orizontale la aceeasi inaltime _ _

                          Asadar forma _/ a luminii pe sosea se obtine din geometria oglinzii farurilor si nu regland un far mai sus si unul mai jos.
                          Logan GPL 1.4

                          Comment


                          • Banuiesc ca daca iti pun o poza cu lumina farurilor mele proiectata pe un zid, ca sa-mi intareasca afirmatia, nu se pune pentru ca nu sunt reglate intr-un service autorizat, nu? Si nici nu m-ai crede ca n-am umblat niciodata la faruri de cand a iesit masina pe poarta dealer-ului, nu-i asa?
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • are dreptate vitriol. farurile reglate bine nu sunt in linie pe perete.
                              vin cam asa _ _/

                              Comment


                              • Originally posted by stolniceanulucian View Post
                                Curbele acelea isolux pe care mi le-ai atasat se obtin din modul in care este proiectata oglinda farurilor si nu regland un far mai sus si unul mai jos.

                                Dupa cum s-a mai discutat, atunci cand pui masina cu fata la un perete vertical fiecare far trebuie sa proiecteze pe perete o urma luminoasa de forma urmatoare _/

                                Cand farurile sunt reglate corect cele 2 urme trebuie sa fie de forma

                                _/ _/ cu liniile orizontale la aceeasi inaltime _ _

                                Asadar forma _/ a luminii pe sosea se obtine din geometria oglinzii farurilor si nu regland un far mai sus si unul mai jos.
                                Esti sigur?
                                Attached Files
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google