becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @bgy , asa vad becurile BlueVision de la Philips... (scz pt calitate)
    Attached Files
    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

    Comment


    • faza lunga sau scurta ?

      Comment


      • scurta era... cu lunga nu am poza...
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • E scurta toata ziua. La faza lunga, lumina nu este asa puternica in botul masinii.
          sigpic

          Comment


          • Vorbim despre Becuri, da?

            Despre legalitatea "csenoanelor" stim ca nu sunt legale pentru ca cica asa scie in lege, iar "unde e lege nu-i tocmeala" - cum ar spune un mestecator de clisee.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Osram NightBreaker Plus, puse la 157.000 km, ieri s-a ars primul, la 189.000 km.
              Inlocuit cu Philips XtremeVision.
              sigpic

              Comment


              • Si totusi care ar fi becurile care sa lumineze binisor, si sa tina mai mult decat o revizie de 12.000km... Cu Blue Vision de la Philips m-am lamurit, 10.000km...
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • 189.000 - 157.000 = 32.000 km

                  Zic ca-i suficient, nu ? De regula tin ~15.000 km, dar depinde foarte mult de drumurile pe care rulezi.

                  Bec cu intensitate luminoasa sporita si durata de viata mare la 55W, nu s-a inventat inca.
                  sigpic

                  Comment


                  • Si totusi care ar fi becurile care sa lumineze binisor, si sa tina mai mult decat o revizie de 12.000km...
                    Osram stock.

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      Osram stock.
                      Becuri, nu lumanari ... O sa cumpar din auchan ceva bec sa lumineze spre alb, si asa ramane pana se arde si celalat blue-vision (desi cred ca nu o sa mai tina mult) , dup-aia o sa trec la Philips Vision Plus...
                      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                      Comment


                      • Osram stock 4ani.
                        http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                        Comment


                        • Originally posted by dr_mke View Post
                          Osram NightBreaker Plus, puse la 157.000 km, ieri s-a ars primul, la 189.000 km.
                          Inlocuit cu Philips XtremeVision.
                          Cum ti se pare ca lumineaza Osram NB Plus comparativ cu Philips XV ?
                          Pana acum dintre cele doua nu am incercat de cat Philips-urile si de aceea eram curios cum lumineaza Osram-urile.

                          Comment


                          • X-treme vision au un plus de luminozitate de neluat in seama fata de night braker, eu le-am avut pe amandoua. Philips se ard mai repede ca Osram.
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • Osram se ard de regula mai rapid decat Philips.

                              NB au lumina galbuie pe faza scurta si mult prea alba pe lunga, fapt pe care l-am gasit deranjant. Eu unul prefer becurile Philips.
                              sigpic

                              Comment


                              • Mihai ce anume te deranjeaza, faptul ca e lumina galbuie pe scurta sau prea alba pe lunga ?
                                PS. Pt mine e important cum se vede pe faza scurta...
                                PPS. Incerca si Bosch Plus 90. Din astea am acum pe masina si sunt multumit (imi plac mai mult decat Philips XV).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google