Becuri Proiectoare Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    sal all. eu am luat loganul cu proiectorul dreapta fata ars.m-am dus la service si au zis ca ma costa 130 ron becul si 100 ron manopera.mi s-a parut furaciune pe fatza. service-ul lui olteanu din cta.
    logan laureate 1.5Dci

    Comment


    • #32
      pai daca nu ai verificat si tu la livrare...

      sigpic

      Comment


      • #33
        E exagerat de scump.
        Mergi in Slobozia sau Tulcea si schimba-l.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #34
          Salutari tuturor ! Initiatorului topicului ii sugerez sa isi ia direct xenoane pe h11 . Eu am Nissan pathfinder si sunt aceleasi proiectoare ca si la logan / megane .. etc sunt Valeo . Avand in vedere ca masina face acusi 2 anisori proiectoarele mele s'au cam " afumat " si am cumparat cu 2.600 000 ROL set nou de logan. + kitul de xenon ( 4 mil juma' ) si se vede o diferenta majora. Precizez ca sunt din Iasi. La montare am intampinat ceva greutati pt ca a trebuit sa dau jos spoileru si sa gasesc un loc unde sa pun cele 2 cutiute . Revin cu poze zilele astea .
          Bafta tuturor!

          Comment


          • #35
            Ai luat ieftin proiectoarele, banuiesc ca nu de la repzentanta Dacia, ca sunt vreo 500 ron acolo.
            La montaj, la orice masina trebuie dat jos spoilerul, dar nu e greu.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #36
              Daca vrei becuri h1 stock pt proiector am eu ... cele stock
              sigpicMy ride

              Comment


              • #37
                eu lucrez la un importator auto si abia acum am adus h11 albastre pe stoc.sunt Hella , bune dar destul de scumpe 100 ron/buc. pe far am h4 narva blue vision , fac o lumina mishto alba , nu am probleme cu politia

                Comment


                • #38
                  cel mai bine iti pui pe proiectoare kit de xenon. eu mi-am pus si pe faruri si pe proiectoare. coasta un pic mai mult dar eu zic k merita

                  Comment


                  • #39
                    Imi zice careva daca se monteaza usor becurile la faruri?
                    Si inca o intrebare: becul H11 este alb-albastrui?......e legal cumva?e ok?un alb simplu cu tenta putina de albastru gasesc?ms
                    Last edited by Raoulz; 16 January 2009, 01:05.

                    Comment


                    • #40
                      da, Raoulz foarte usor dar vezi ca sunt niste topicuri pe forum cum se schimba becul din far...
                      laureate 1.5l, albastru marin

                      Comment


                      • #41
                        Foloseste "Search" ca o sa gasesti pareri despre montarea becurilor in far, aici e thread de becuri proiectoare.

                        PS: Lumina albastruie la proiector nu va va avantaja pe timp de ceata deci daca vreti sa va axati pe impresie in dauna vizibilitatii..treaba voastra. Nu exista masina care sa vina din fabrica cu proiectore xenon cu lumina de 6000k, oare de ce?
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • #42
                          frate mie aseara mi s`a ars becu pe faza scurta... si verau sa`mi iau bec cu xenon sau...ce o sa gasesc...o sa ma duc luni sa`mi caut...sa vad

                          Comment


                          • #43
                            Cam cat tin becurile de la proiectoare?

                            Comment


                            • #44
                              Cred ca tin cat e masina, daca le aprinzi din an in paste (strict pentru ce au fost gandite) si nu se sparg
                              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                              Comment


                              • #45
                                Am becurile din fabrica pe proiectoare la masina din semnatura si totul este ok(ma rog, doar la 1 din proiectoare a ramas becul din fabrica, la ce-l de-al doilea proiector am fost nevoit sa-l schimb pt ca l-am spart intr-o mica pocneala cu un obiect contondent )
                                ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                                Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google