Bieleta Antirasturnare Metalica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Asta am remarcat ca se apleaca mai tare in curbe (luate asa cum imi place mie)...am dat vina pe telescoape, chiar la bucsele astea nu m-am gandit.

    Inseamna ca nu degeaba au spus astia in service ''obligatoriu sa schimbati bieletele antiruliu''.

    Comment


    • #17
      Bieleta Antibasculare Sau Tampon Motor Probleme

      Salut,

      am pus o bieleta antibasculare srl si nu a tinut si simt vibratii in schimbator si motorul la relanti tremura. Acum am aflat ca este de acolo problema si am de ales intre 2 bielete:

      -cea originala:


      -cea care este recomandata ca a fi mult mai buna:



      Intrebare pe care imi sugerati sa o pun, pe cea originala sau pe cea recomandata a fi mult mai buna ?

      Ce parere aveti si la voi cum a fost ?

      Comment


      • #18
        eu am 80000 km nu are nici o treaba.la diesel(solenza 1900) are 240000 si nu are probleme.acum cred ca depinde si de noroc

        Comment


        • #19
          Norocul si-l mai face si omul.
          Daca dai in masina ca surdu-n clopote, e normal sa cedeze relativ repede.

          @mihaistoian - preferbil ar fi s-o cumperi pe cea metalica, fiind mai rezistenta. Dar mai intai intreaba si de producator.
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • #20
            daca mergi ca pensionarii normal ca nu trebuie schimbata.

            daca pleci sportiv de pe loc (fara scartaieli) si mai faci si frana de motor ...
            am schimbat 3 in ulrimul an.
            aia de metal nu cred ca tine mai mult deoarece nu se rupe de la mijloc. se crapa cauciucul de la bucsa mare si-si face joc. daca acel cauciuc ar fi de calitate atunci se merita si 200 de lei.

            eu cred ca asta-i rolul ei principal , altfel ar fi sudat o teava : "Elimina uzura pronuntata a celorlalte tampoane ale motorului; "
            poti merge cu ea "rupta" mult si bine...

            ps: am 227.k km si nu am avut probleme cu planetarele. un record ?
            Last edited by Costi-bc; 16 October 2012, 20:11.
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • #21
              cea metalica am pus-o si eu, si e cea mai buna dintre toate+ ca la mine forta e mai mare cu motorul de 2L
              O recomand 100% cu cea mai mare incredere!
              http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

              Comment


              • #22
                Si de unde ai cumparat-o poti sa imi spui ?

                Comment


                • #23
                  Daciashop
                  http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                  Comment


                  • #24


                    merge sa pui de supernova ? zicea mecanicul meu de una rasucita ... dar cred ca se referea la cea metalica voi ce ziceti ?

                    Comment


                    • #25
                      Am vazut in targ la vitan o bieleta antirasturnare la fel ca cea de pe daciashop la pretul de 70 de lei ? a mai cumparat cineva ? este tot metalica si este 100% identica . merita sa imi cumpar ?Multumesc

                      Comment


                      • #26
                        Identica si la juma' de pret? Vezi sa nu ei vreo facatura; verifca macar sa afli producatorul.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • #27
                          uite vinde el cu 80 de lei este identica cu ce dupa site ? http://www.loganclub.ro/forum/vand_c...ighlight=evali

                          Comment


                          • #28
                            am schimbat-o (cea veche era acelasi tip) si tot am o bataie la schimbare de viteza pe tr.2. urmeaza sa schimb si tamponul stanga si sa vad daca mai face. este vizibil cum si-a facut joc pe bucsa mica de aprox 4mm (cate 2 mm in fiecare parte) in 65.000km
                            sigpic
                            Ambition 1.5 dc

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by VAMPY View Post
                              uite vinde el cu 80 de lei este identica cu ce dupa site ? http://www.loganclub.ro/forum/vand_c...ighlight=evali
                              Nu fac nici un fel de referiri asupra ceea ce vand colegii pe forum, decat daca sunt interesat in mod direct; in schimb pot sa te ajut cu doua poze cu bieleta de pe 16v, echiparea din fabrica.
                              Attached Files
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by dani030669 View Post
                                ................... urmeaza sa schimb si tamponul stanga si sa vad daca mai face. este vizibil cum si-a facut joc pe bucsa mica de aprox 4mm (cate 2 mm in fiecare parte) in 65.000km
                                Nu, asa e suportul cu spatiu pe laterale, nu e vorba de nici o uzura.
                                M-am uitat la treaba asta de cand am masina (luata de noua).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google