Black Friday

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Black Friday

    Mai sunt 2 saptamani si vine Black Friday.De o saptamana ma tot uit sa vad ce magazine intra in aceasta actiune.Anul trecut s-au blocat serverele si site-urile au fost in majoritatea timpului inactive.Anul asta intra si un magazin online de piese si accesorii auto.Anul trecut am reusit sa imi cumpar un gps Sirioux Urbanpilot cu 99 de lei.

  • #2
    Celor carora doresc sa achizitioneze un anumit produs de "Black Friday", le recomand sa urmareasca variatiile de pret ale produsului, cu minim 10 zile inainte. Este posibil ca marea reducere sa nu fie chiar atat de mare pe cat lasa comerciantii sa se inteleaga...
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • #3
      Originally posted by karlos12 View Post
      Anul asta intra si un magazin online de piese si accesorii auto.
      Daca e voie, ar fi bine sa punem si link-ul cu magazinul respectiv...
      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

      Comment


      • #4
        Sunt si oferte reale, dar multe sunt doar de ochii lumii. De exemplu un produs costa azi 150 lei. De black friday costa 180 lei sa zicem si scrie ca este redus de la 300. Ceva asemanator am vazut eu anul trecut.
        MY CLA

        Comment


        • #5
          Originally posted by popavlm View Post
          Daca e voie, ar fi bine sa punem si link-ul cu magazinul respectiv...
          BestAutoVest este importator de produse auto, avem o gama variata de piese auto, accesorii auto, tuning, portbagaje, covorase, huse, tavite portbagaj, prelate si orice piesa ai nevoie pentru autoturismul tau. La BestAuto Vest beneficiezi de preturi de importator, livrare rapida si Consultanta Gratuita!

          This domain is for sale! Fast and easy shopping. Trusted and secure since 2005.

          Se anunta reduceri de pana la 70%.Este bine sa te uiti la preturi inca de pe acum,mai ales la marca Logan ca sa stii in 29 noiembrie cu cat e redus pretul in realitate.

          Comment


          • #6
            si RCA ieftin intra la reduceri de black friday sau cel putin asa apare pe site

            Comment


            • #7
              Marfa asta cu reduceri de pana la x%. Au 3 scobitori reduse la X%, alea se vand si dupa aia restu e la pret normal.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • #8
                Deja incep sa scumpeasca produsele, se pregatesc de Black Friday.
                Am pus ochii pe un TV totusi, sa vedem ce o fi.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Astea cu scumpirea produsului X la magazinul Y inainte de Black Friday sunt povesti auzite de la vecinul care a auzit la vanzatorul de la magazin caruia i-a povestit bunica.

                  Faptele, nu vorbele conteaza!
                  Cati dintre voi chiar au urmarit un produs dealungul a cateva luni pentru a avea o baza a afirmatiilor?

                  Edit: Ma refer aici la magazinele mari, care au un renume!
                  Last edited by CataLiNNN; 12 November 2013, 23:06.

                  Comment


                  • #10
                    motorvip e intrat si el in pregatiri.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by CataLiNNN View Post
                      Astea cu scumpirea produsului X la magazinul Y inainte de Black Friday sunt povesti auzite de la vecinul care a auzit la vanzatorul de la magazin caruia i-a povestit bunica.

                      Faptele, nu vorbele conteaza!
                      Cati dintre voi chiar au urmarit un produs dealungul a cateva luni pentru a avea o baza a afirmatiilor?

                      Edit: Ma refer aici la magazinele mari, care au un renume!
                      Eu urmaresc 6 produse, daca tu crezi ca am scris postul ala la misto ti le enumar, pe magazinul online cel.ro

                      Preturile in ultima saptamana au crescut cu 10 lei aproximativ la fiecare produs in parte, mai putin la o sursa.
                      Sunt produse care au o valoare intre 200-1000 de lei.

                      Tu cred ca vorbesti din auzite si din marketingul magazinelor preferate, eu vorbesc strict din fapte.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Daca au crescut cu doar 10 RON fii fericit: http://www.bnro.ro/Cursul-de-schimb-524.aspx mai urmariti si cresterile valutare. Preturile nu sunt dictate doar dupa adaosurile magazinelor.
                        B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                        Comment


                        • #13
                          Daca va intereseaza produse cu adevarat ieftine de black friday, nu va uitati in Romania, ca magazinele sunt de tot k*t-ul.
                          Daca vreti reduceri calumea, aruncati un ochi dincolo de ungaria

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by bGy View Post
                            Eu urmaresc 6 produse, daca tu crezi ca am scris postul ala la misto ti le enumar, pe magazinul online cel.ro

                            Preturile in ultima saptamana au crescut cu 10 lei aproximativ la fiecare produs in parte, mai putin la o sursa.
                            Sunt produse care au o valoare intre 200-1000 de lei.

                            Tu cred ca vorbesti din auzite si din marketingul magazinelor preferate, eu vorbesc strict din fapte.
                            Pai lasa link sa vedem despre ce e vorba, sau numeste produsul si vedem dupa BF care e treaba cu scumpirile urmate de reduceri care sunt doar in mintea unora.

                            10 lei e o suma aproape insignifianta, nu poti sa o compari cum o reducere de 30% (banuiesc ca nu ti-ar mai prezenta interes daca reducerea ar fii mai mica).

                            Si inca un lucru care nu este luat in considerare: produsul X poate a mai facut parte dintr-o promotie inainte de BF si apoi a revenit la pretul initial, fiind perceputa o scumpire a sa.

                            Anyway:
                            - urmariti o vreme produsul care intentionati sa-l achizitionati.
                            - verificati preturile la diversi retaileri, nu dati buzna cum vedeti "REDUCERE 50%" decat daca sunteti in cunostinta de cauza (sunt multe magazine care practica preturi colosale fata de restul pietei).
                            - faceti-va conturi cu cateva zile inainte de Black Friday pe siteurile de unde credeti ca puteti cumpara ceva.
                            - invoiti-va de la servici pentru ziua respectiva.
                            - treziti-va devreme!

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by CataLiNNN View Post
                              Astea cu scumpirea produsului X la magazinul Y inainte de Black Friday sunt povesti auzite de la vecinul care a auzit la vanzatorul de la magazin caruia i-a povestit bunica.

                              Faptele, nu vorbele conteaza!
                              Cati dintre voi chiar au urmarit un produs dealungul a cateva luni pentru a avea o baza a afirmatiilor?

                              Edit: Ma refer aici la magazinele mari, care au un renume!
                              In perioada 2006-2008 am lucrat pe electrocasnice in Cora. Se vindeau cu spume....cand se faceau promotii, unele produse se scumpeau. De exemplu, o combina frigorifica Indesit BAN 13 avea pretul normal intre 999-1050. La PROMOTIE costa 1150. Era expus pe zona centrala, cu TJ (pretul mare care atarna din tavan) etc, etc. Daca nu stii si nu ai legatura cu domeniul, nu venii cu afirmatii atat de sigure. Traiesti in Romania, aici marketinul nu exista, doar HOTIE. Vrei promotii adevarate, trage o fuga peste ocean. Pentru "retaileri" sunt buni clienti in genul tau. Nu zic ca nu se fac reduceri adevarate si pe aici...dar mai rar. Am lucrat si in Domo pe achizitii si stiu ce vorbesc

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google