blocare comanda bi-xenon pe faza lunga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Mergi in service sa iti regleze farurile ...
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #32
      bi-xenon faza lunga blocata

      @budaimihai vezi sa nu iti fie murdara oglinda la far, eu asa am la unul din ele si trebuie sa schimb acel far, din pacate

      VA ROG AJUTATI-MA

      stie cineva cum sa rezolv problema cu faza lunga care ramane blocata ?
      am inteles ca o rezistenta de 5w cu 30 ohmi sau un bec w5w pus in mufa care ar alimenta farul din dreapta (care ramane libera) e suficient pentru a remedia acest bug.

      am luat un bec 5w si am pus un cablu cu 2 papuci care am incercat sa ii pun in mufa ramasa libera pe dreapta

      cand am conectat pe 1 si 3 se aprindea cand dadeam faza lunga dar tot nu isi revenea.

      intrebarea mea este: unde anume gresesc ? Trebuia altfel conectati ?

      banuiesc ca in mufa la indicativele mele corespund:
      1 + faza lunga
      2 + faza scurta
      3 - masa
      Attached Files
      IS 10 LNC Facebook

      Comment


      • #33
        Cred ca 2`ul din mufa ta e firul comun al faca tin bine minte

        Comment


        • #34
          Si pentru faza cu spalarea farurilor exista o solutie pentru pabriz care impiedica apa sa stea e acesta pana la o anumita viteza, s-ar putea sa foloseasca si la faruri nu stiu daca rezista la temperaturi mai inalte din cauza becurilor sau daca e buna pt plastic.

          Comment


          • #35
            Deci pina la urma e legal sau nu?Se merita sa-ti montezi xenoane sau nu?
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • #36
              spuneti.mi si mie ce kituri bi-xenon vati pus pe masina?ce putere?exista riscul sa topeasca plexiglasul farului?multumesc anticipat
              TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

              Comment


              • #37
                din cate stiu temp HID`ului e mai mica ca cea a Halogenului ... dar pot gresi

                Comment


                • #38
                  ciochy..sunt de acord cu tine...dar ce putere ??
                  TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

                  Comment


                  • #39
                    35w flavio
                    laureate 1.5l, albastru marin

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by AG 23 YNG View Post
                      Deci pina la urma e legal sau nu?Se merita sa-ti montezi xenoane sau nu?
                      Eu stiu ca-i legal doar in far cu lupa.In rest nu.Desi multa lume are..nu stiu cum te poate verifica garcea..numai daca te pune sa deschzi capota..sa vada transformatoarele alea..sau ce-s ele...
                      Cumpar volan de Duster

                      Comment


                      • #41
                        "balasturile" nu au nici o legatura cu lupa . Lupa tine de far sau am auzit undeva de "generatia noua" unde becurile au lupa ele ...

                        Comment


                        • #42
                          Salutare ! :-) Am cumparat si eu o instalatie Bi-Xenon de 55w, dar am ceva probleme cu ea ( am schimbat becurile cam des - nu mai stiu exact de cate ori; instalatia e Thunder ), iar la chestia cu faza lunga blocata a rezolvat electricianul care a montat-o ( a legat un consumator la firul negru, respectiv cel roz - in partea stanga ) !!! Succes !!!
                          http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                          Comment


                          • #43
                            pentru problema cu ramasul blocat pe faza lunga, 3 lei un releu de faruri de dacie, si gata
                            eu de la Jac din LCSibiu am aflat, am si montat, si merge de minune
                            Life is short...play more!
                            http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                            Comment


                            • #44
                              imi spune si mie cineva cum se pune releul acela sa nu mai ramana blocat pe faza lunga ca eu aveam un bec de pozitie pe mufa respectiva ramasa in aer dar din plictiseala am zis sa iau un releu sa il pun acolo am incercat eu sa il pun si am ars siguranta acum am schimbat siguranta dar nu ma mai risc sa pun la nimereala acum daca stie cineva cum se pune releul acela ce pin trebuie sa intre si unde
                              laureate 1.5l, albastru marin

                              Comment


                              • #45
                                in pozitia care intra in mufa de la far dar releul sa fie cu patru picioruse nu ai cum sal pui altfel spor la treaba de 2 minute

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google