blocare comanda bi-xenon pe faza lunga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    @ crull te-ai abatut de la subiectul pe care-l dezbate acest topic : "blocare comanda bi-xenon pe faza lunga", iar pentru nemultumirile pe care le ai, ar trebui sa deschizi alt topic si sa-ti spui acolo of-urile (asta daca nu e deja deschis ... topicul ) ... numai bine :-)
    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

    Comment


    • #92
      e deja topic pentru asta, sorry si de la mine pentru off topic, dar cand apar din cand in cand co-forumisti precum crull...nu ma pot abtine
      Life is short...play more!
      http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

      Comment


      • #93
        Cred ca a fost destul de traumatizat de astia cu bi-xenon .. si sorry de off-topic .. dar n-ai cum sa te abtii ..

        Comment


        • #94
          Intr-o oarecare masura are dreptate...insa asa cum sunt cei cu xenon de nu le regleaza corespunzator, doar sa vada ei, asa mai sunt si cei cu halogene, distrugand retina la randul lor.
          Adevarat este ca fasciculul de lumina nu se disperseaza corect, dar daca-l reglezi cat mai in jos, mai atenueaza din efect.
          Acum sa revenim la topic.
          Multumesc pt intelegere.

          Comment


          • #95
            se mai poate atenua din efectul de dispersie a luminii prin montarea de pleoape
            incercati e doar o sugestie

            Comment


            • #96
              nu are nici un efect cu pleoape nici cu cele mai mari de faruri angel eyes
              oglinda e conceputa sa disperseze lumina intr-un anumit unghi, daca bagi un bec mai puternic sau un kit universal de bi-xenon, se schimba datele problemei
              Life is short...play more!
              http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

              Comment


              • #97
                Posesorii de bixenon in farurile stock pot posta doua poze noaptea, din interior, cu ambele faze (scurta + lunga) ? Ar face cat o mie de cuvinte, chiar vreau sa vad cum se vede.

                Ceva in genul pozelor facute de mine aici -

                Totul despre intretinerea Daciei Loganr. Uleiuri logan, filtre logan, placute de frana logan,consumabile logan etc.
                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                Comment


                • #98
                  Originally posted by stanlei_82 View Post
                  @17VIz iti trebuie un consumator mai mare , eu de ex. am acum 2 rezistente si nu mai am probleme. Cine ti l-a montat ar trebui sa stie !!
                  si unde se monteaza aceste rezistente mai exact?

                  Comment


                  • #99
                    pe conectori de la faza lunga (simuleaza sarcina pt faza lunga)

                    Comment


                    • Pentru "alex.gama17" : " ia un releu de faruri de dacie 1300, cere asa la orice magazin de piese auto, e intre 3 lei si 7 lei.
                      il bagi in mufa care a ramas libera de la instalatia masinii, de la un far, daca ai bi-xenon in far direct fara lupa ; eu am avut la fel, si nu am avut probleme un an intreg .
                      PS : cum il bagi in mufa cu 3 gauri releul avand 4 picioruse? e simplu, numai intr-o pozitie merge " sau " o rezistenta de 5W si 100 omi" !!! ( paragrafe "luate" de mine de la ceilalti colegi d-aici !!! )
                      http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                      Comment


                      • pana la urma voi avea probleme cu politia daca imi voi pune xenon?

                        Comment


                        • DA si NU ! eu le am de 6 luni si vreo 20-25mii de km ! nu am avut treaba cu nimeni ! am trecut si itp-ul! am bixenon de 35w slim 6oook
                          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                          Comment


                          • Originally posted by Rudy View Post
                            @mihaicj Primesti flashuri de la aia care nu stiu ce e aia xenon si au impresia ca tu mergi cu faza lunga...si din cate stiu nu cred ca ai probleme cu politia sau rar pentru ca si la masinile care vin cu xenon din fabrica nu e nici unde trecut in talon
                            prietene alea din fabrica is calculate se autoregleaza mai circula noaptea prin afara si ai sa vezi ca unii cu xenoane au uitat de reglajul farurilor din interior

                            Comment


                            • cele cu autoreglaj nici nu au buton se regleaza singure dupa pozitia masinii sau incarcatura

                              Comment


                              • nikule si ce pret ajunge asa ceva??? da-mi un exemplu de kit xenon de are asa ceva

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google