Blue Magic IL 13 MIU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by lau911 View Post
    Pentru 216 km pe h real cu 195 50 15 si cutie de logan... Turatia trebuie sa fie la 7000 de rpm .. calculat
    Dar nu e rau deloc pentru 1.4 sa atinga aproape 6000 de ture pe a 5
    Stiu ca fura kilometrajul mai ales ca am anvelope 195/50.Cum ai spus si tu ideea era cu nu multe 1.4 ajung aproape de 6000rpm in a5a.Oricum la 207 cat arata acul real cred ca erau vreo 190.
    sigpic

    IL 1 3 MIU

    Comment


    • 182 real la 5900 de ture
      sigpic
      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

      Comment


      • Ba, nici sa tragi o ... linie nu poti de astia micii... Stiu ei, fac ei, calculeaza ei
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • Ce ai bre vrei sa nu stie baiatul ce viteza are ? Ce o sa spuna baietilor de la spalatorie care intreaba "Cat baga nenea ? baga 200?
          sigpic
          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

          Comment


          • "Ie greu" nu mai ai loc de unii de cand isi pun tot felul de motoare.Nu imi mai poluati topicul cu tot felul de calcule,viteze,turatii etc etc.Troaca asta atat poate,atat merge.Real,nereal nu ma intereseaza parerea nimanui.
            sigpic

            IL 1 3 MIU

            Comment


            • Lau...de unde stii ca turometru indica corect?Deci tot nu e real.
              Mai calculeaza.
              AG 16 Y M A

              Comment


              • miu-le sa stii ca pe mine nu ma pacalesti.spune la lume ca masina cand este oprita are acele in pozitiile din poza.cand mergi cu ea se apropie de 0))este o mica eroare din cauza cauciucurilor insa sunt mai mult decat sigur ca si daca ii dau caramizile mele pe 17 tot ajunge in zona aia.
                [img]http://www.loganclub.ro/forum/attachment.php?attachmentid=417003&d=1355899108[img]

                Comment


                • arata mult peste, mie la 5400rpm imi arata 190
                  Last edited by Pigoo; 11 June 2013, 19:48. Reason: Automerged Doublepost
                  sigpic

                  Comment


                  • Astazi am fost sa verific si sa reincarc cu freon instalatia de AC.Dupa ceva verificari nea mecanicu' a descoperit ca am ceva pierderi la conducta de joasa presiune (cea subtire) a instalatiei chiar la imbinarea cu flansa de la peretele de foc.Am un prieten care lucreaza la un centru de reparatii frigidere etc as incerca sa ambutisez din nou conducta in flansa respectiva in speranta ca nu mai dau 300ron pe una noua.A mai incercat/facut cineva operatiuni de gen?imi e sa nu muncesc degeaba sa demontez/montez conducta respectiva si sa piarda din nou freon.
                    sigpic

                    IL 1 3 MIU

                    Comment


                    • vorbeste cu mvp parca el a avut problema asta......
                      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                      Comment


                      • cea subtire e de inalta..
                        sigpic

                        Comment


                        • io zic sai schimbi doar oring-ul si in proportie de 80% e ca si rezolvata daca conducta nu are fisura
                          Last edited by b-29-dzv; 21 June 2013, 00:51. Reason: incomplet

                          Comment


                          • O sa vad cum o rezolv,momentan am amanat-o ca vreau sa termin cu franele pe spate,pentru 3 zile cat mai stau acasa nu sufar de Ac neaparat.
                            sigpic

                            IL 1 3 MIU

                            Comment


                            • viteza aia pe bord e in photoshop facuta, sau ai ridicat acele mai sus ???

                              hateri astia :P

                              la mine nu merge ac din iunie 2005 :|...
                              "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                              Comment


                              • Tu stai la Brasov,ia vino la Slobozia sa vezi "cuptor".In oras nu prea merg cu Ac vream sa fie pentru drumurile in afara plus ca am eu pitici ca totul sa fie functional si la locul lui.
                                sigpic

                                IL 1 3 MIU

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google