Blue Magic IL 13 MIU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O lasi asa fara eleron ? Esti nebun ?!?!? Daca nu mai sta la vitezele alea ametitoare ?

    Comment


    • Eleronul se vopseste separat dupa care il voi monta inapoi.
      sigpic

      IL 1 3 MIU

      Comment


      • Hai sa iasa frumos nenea! Sunt curios de planurile din iarna.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • Ne apropiem de finish.Lipseste parbrizul,eleronul de portbagaj,difuzorul de la bara spate,prelungirea de la bara fata si emblema.Maine sper sa inchei,sa mai ramana de facut curat in interior.
          Attached Files
          sigpic

          IL 1 3 MIU

          Comment


          • EEEE alta treaba...alta masina Bravo ma.

            Ma da tu ai vopsit masina cu bandourile pe usi?...si sub bara spate curato naibii si dai si pe acolo preventiv cum am facut eu si sub carenajul ala mic e un surub in caroserie unde vine dopul ala ..scoatel acolo am gasit rugina eu.

            Bafta !
            sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

            Comment


            • Foarte tare ! A iesit bine imi place.

              Jantele cand le pui ?
              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

              Comment


              • A iesit bine, ma asteptam sa ai "ceva" rugina la prinderea barii spate de aripa, dar nu a fost cazul. Totusi, nu mergea o bara de mcv, sau nu esti adeptul facelift-ului?
                Ah, si inca ceva, mi se pare mie, sau vopsitoria a iesit usor usor gazata? (capota motor si jumatate din aripa stanga- partea spre sofer)Parca n-are claritatea aia ca din fabrica...nu stiu cum sa ma exprim....Si eu cand mi-am vopsit-o pe a mea, nu mi-a iesit vopsitoria cum ma asteptam...dar decat ce era inainte merge si asa. (cazul meu). Daca ar fi cum zic, cred ca s-ar rezolva cu un polish profesional.
                Bafta in continuare.
                Last edited by andrei_mircea; 23 August 2013, 02:37.
                My turbo lag, give your MPI, a chance

                Comment


                • A iesit foarte bine! Nu imi place ca ai vopsit si sticla de la marsarier.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by florin_dnf View Post
                    EEEE alta treaba...alta masina Bravo ma.

                    Ma da tu ai vopsit masina cu bandourile pe usi?...si sub bara spate curato naibii si dai si pe acolo preventiv cum am facut eu si sub carenajul ala mic e un surub in caroserie unde vine dopul ala ..scoatel acolo am gasit rugina eu.

                    Bafta !
                    Florine eu mereu cand vin acasa sunt contra timp,chiar discutam cu Alin aseara aspectul asta.Posibil ca le voi face ii viitorul apropiat.Bandourile si toate cele au fost vopsite separat pozele sunt facute dupa ce o echipasem.

                    Originally posted by andrei_mircea View Post
                    A iesit bine, ma asteptam sa ai "ceva" rugina la prinderea barii spate de aripa, dar nu a fost cazul. Totusi, nu mergea o bara de mcv, sau nu esti adeptul facelift-ului?
                    Ah, si inca ceva, mi se pare mie, sau vopsitoria a iesit usor usor gazata? (capota motor si jumatate din aripa stanga- partea spre sofer)Parca n-are claritatea aia ca din fabrica...nu stiu cum sa ma exprim....Si eu cand mi-am vopsit-o pe a mea, nu mi-a iesit vopsitoria cum ma asteptam...dar decat ce era inainte merge si asa. (cazul meu). Daca ar fi cum zic, cred ca s-ar rezolva cu un polish profesional.
                    Bafta in continuare.
                    Din punctul meu de vedere masina a iesit ok 95%.Pozele nu prea sunt relevante fiind facute cu telefonul.Bara de MCV nu pun,consider ca arata destul de bine si asa.

                    Originally posted by Pacco View Post
                    A iesit foarte bine! Nu imi place ca ai vopsit si sticla de la marsarier.
                    Stopurile alea sunt asa de 9 ani .Am in plan sa le schimb insa momentan am altele mai importante de facut.

                    Azi am ridicat un colet,sper sa nu mai am probleme cu respiratia ;).
                    Attached Files
                    sigpic

                    IL 1 3 MIU

                    Comment


                    • ba nu vad bn ala e turbi sau ce naibii este..
                      sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                      Comment


                      • Ce turbina e ?
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Alex_MIU View Post
                          Ne apropiem de finish.Lipseste parbrizul,eleronul de portbagaj,difuzorul de la bara spate,prelungirea de la bara fata si emblema.Maine sper sa inchei,sa mai ramana de facut curat in interior.
                          La culoarea ta ar fi mers facut plafonul alb.
                          sigpic
                          https://www.facebook.com/ornamentegradinacraiova/
                          http://www.loganclub.ro/forum/my_rid...0.html?t=32360

                          Comment


                          • Cumpar serpi!
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • Cumpar evacuare )
                              sigpic

                              Comment


                              • Vand serpi si evacuare de dci )))) .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google