Boxe Ovale Pe Usile Din Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Boxe Ovale Pe Usile Din Spate

    ....SAL ...Pentru cei interesati de asa ceva vreau sa va zic k se poate ,cu un pic de efort shi vreo 4-5 ore de munk,pentru un incepator , se pot monta boxe ovale 6"x9" in usile din spate

  • #2
    Ai si niste poze?

    Comment


    • #3
      Baga poze,ca sa te gredem.Sincer eu nu cred ca vin bine boxe ovale pe usile spate,cel mult rotunde de aceeasi marime ca cele din fata.Daca ai niste boxe bune pe fata si pe spate + un subwoofer ,cred ca este de ajuns pentru Logan.
      LOGAN--> <--TOYOTA

      Comment


      • #4
        sunt putin inclinate
        Attached Files

        Comment


        • #5
          Ai avut ceva vointa
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #6
            Vad ca le-ai prins de fata de usa. Nu zbarnaie ?
            sigpic
            Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

            Comment


            • #7
              ...Darksid3 --mai degraba rabdare

              ...Ady_p --spre uimirea mea ,nu. Poate pentru k am folosit si un pic de purfix intre fata usii si boxa.

              Comment


              • #8
                Nu e nevoie de 4-5 ore
                sincer...Exagerezi

                Comment


                • #9
                  Brasovean--am specificat k pentru un incepator ,daca tu crezi k poti sau mai bine k le-ai pus in mai putin timp, bafta

                  Comment


                  • #10
                    Deci stiu ca am postat aici ieri, dar nu stiu cum se face ca 'a disparut' postul meu

                    deci se vede ca, daca vrei, poti...Eu nu mi-as pune ovale, nici macar in spatele banchetei
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • #11
                      Interesant de vazut cum ataci toate cele 6 difuri (ca banuiesc ca ai puse si pe spate).
                      Ca legate in paralel cu cele de pe spate se aude rau. Ceva mai tare, dar ca naiba de rau.
                      In serie...Se aude slab.

                      Comment


                      • #12
                        Nu sunt legate de hu, i-si iau puterea de la o statie

                        Comment


                        • #13
                          Da nu iti placeau unele mai micute si care sa fie rotunde ......Mie asa mi se pare ,parca ar da mai bine.....Parca sunt prea mari (parerea mea)
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Ideea de difuri mai mari .. Este o idee f buna !
                            + de "putere" si claritate

                            dar .. Un mare DAR .. Conteaza f mult modul de prindere
                            sa mai discutat de multe ori ( mai sunt 2 threaduri daca nu ma insel ) de aceasta varianta de 6 ch ... 2 dintre ele fiind pe usa spate !

                            pe fata , unde ai "loc prielnic" de schimbare a difurilor de 13 cu unele mai mari , intampini probleme , ai nevoie de un inel MDF .. Care sati realizeze o rigidizare si o prindere BUNA !

                            in spate ... E si mai rau ...
                            din punctul meu de vedere , nu ai realizat decat un montaj , fara implicatii in calitatea auditiei .. Poate nici macar in puterea acesteia !
                            gandestete cam cum ai tu "stageul" in masina ( dacal pot numi asa ) : difurile fata + difurile spate amplificate de HU ( 22W in cel mai bun caz de slaba calitate ) iar pe "mijloc" niste difuri amplificate separat !

                            tu ce auzi ?! Doar difurile mijloc care le acopera pe cele din spate ( app in totalitate ) si pe cele din fata ( partial .. Datorita asezarii lor mai aproape de urechea celui care asculta ) ...
                            LOCUL1 140.6dB-LOCUL2 138.9dB
                            LOCUL2 140.1dB-LOCUL2 Mini1000 141.9dB (newCID)
                            LOCUL1 143.9dB (nCID)

                            Comment


                            • #15
                              Pai pe amplificator am un set de setari ,cuma ar fi inalte joase frecventa etc,idea e ca dand de el intr-o parte si alta cred k leam facut sa raspunda odata cu celalate si tot odata sa nu le acopere ,cat despre rigidizare pai nu stiu ce sa zic de zbarnait nu zbarnaie ,de miscat nici atat sau alte sunete ,oricum ideea e k se pot monta ovale pe usile din spate ;)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google