Boxe Ovale Spate Laureat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Boxe Ovale Spate Laureat

    Buna,
    Am si eu cateva intrebari nelamuriri.
    In primul rand am un laureat+gpl cu abs si cum stiti are a 3-a centura pe spate :|.Cand am luat masina mam dus la cei de la LOGtuning timisoara si am vorbit cu unul din reprez si mia zis ca se pot pune ovale ei aveau o gama destul de mica si am cumparat eu boxe pioneer ovale spate si fata rotunde.Cand mam dus sa mi le monte au inceput "aaa ca nu se pot pune ovale ca ramane spatiu ca nu vor " numai nervi cu ei FOARTE neseriosi.Si nici putin de ajutor consultanta pur si simplu aveau de lucru si nu le interesa nimic.Bine pana la urma am reusit sa le schim dar dupa ce un baiat tot de la Log care face suspensii si a vrut sa ma ajute a zis ca o taiat la un 16V si cica dupa nu stiu cat timp io crapat parbrizu.........Si tabla .........Acuma nu mai stiuam ce sa zic si am pus pe spate niste JVC-uri de 17 iar pe fata de 13 ca nu au vrut sa puna mai mari si ma gandesc alea de pe spate ar merge pe fata cu inele?Si pe spate astept o sugestie.Dar nu sunt multumit deloc pe dacia veche aveam 2 alpinuri ovale pe spate si se auzeau cosmic.

    Nu as vrea sa pun sub pt ca am deja roata in porbagaj ).Dar daca aveti o propunere solutie petru inbunatatirea sunetului.


    Mersi.

    p.S. Aparatul este un Kenwood mp3 player.


  • #2
    Si eu am boxe ovale pe spate....Si se pot pune...Numai ca e mult de taiat si tabla e foarte groasa in zona aia....Am sa-ti pun si o poza ca sa-ti dai seama cum sa le pui
    Attached Files

    Comment


    • #3
      Pentru imbunatatirea sunetului, la orice masina, se incepe cu insonorizarea!Dif-urile care le ai sunt suficient de bune!
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #4
        Pe spate am si eu ovale, tipul de la firma de la care miam luat toate 4 difuri mi'a decupat in spate cam in 15-20 min si nu a intampinat nici o problema
        pun si poza
        Attached Files

        Comment


        • #5
          Mda...No comment....Si cand ma gandesc cat mam enervat cu aia.Voi de cat timp le aveti?? Nimic probleme caroseria?Este cineva din timisoara care stie o firma serioasa si un pret?

          Imi place cum stau nici nu se observa, cand am fost aia miau zis ca boxele nu o sa calce ca lumea o sa vezi in porbagaj si chestii din astea.Cica au facut la unu si o venit omu cu protectia consumatoruli la ei ca au facut o treaba de 2 bani.

          Comment


          • #6
            Nu vreau sa jicnesc pe nimeni man dar cred ca ala care a facut treaba de pomana tipului ce a venit la ei cu opc , probabil ca nu "era in domeniu" si "nu are o treaba cu asa ceva" sa zicem ...
            mie imi "calca" perfect, le am puse de 3 luni cam asa, nici o problema, nici un huruit, absolut nimic de genul si pe deasupra se aude si f ok
            cand o sa am timp si o sa pot o sa fac o poza in portbagaj sa vezi cum sunt montate si NU se vede nimic din masina in portbagaj ))))))))) sau invers, hai ca e culmea ce a putut sa iti zica nenea priceputeanu

            Comment


            • #7
              Mda...Si eu ma pricep destul de mult la masini si chestii tehnice si iam aratat la om uite cum calca bine si tot, el nuuuuu ca una ca alta numai nervi mio facut.Si alta firma nu stiuam din tm mai serioasa acuma am auzit de Carsystem dar sa vad si aia ce fac.Si stii culmea nici pe spate no vrut sami puna mai mari de 13 ) si ei se numesc firma de tuning dao in colo de treaba.Astept pozele sa vad si la tine.

              Cineva din tm daca ar fi cu boxe pe laureat ar fi super.

              Mersi pentru raspuns.Bafta

              Comment


              • #8
                Cu placere, oricand
                bafta si tie si mult succes cu boxele ) )

                Comment


                • #9
                  Este cineva din Timisoara care sia montat ovale pe spate daca poate sa-mi spuna unde fac astia treaba ca lumea

                  Comment


                  • #10
                    Eu le-am montat singur (ovale).
                    O gaura a iesit ca pisatu' boului (da' oricum nu se vede) si cealalta (a doua desigur) a iesit bine.
                    Ai nevoie de un creion care sa se vada pe caroserie, o bormasina cu burghiu de 4 resp de 6 mm si un cutit cu lana BUNA (care il sacrifici daca e nevoie) si un ciocan.

                    Pui difu, faci conturul, dai cateva gauri cu bormasina pt inceput (din portbagaj lucrezi), apoi te bagi cu cutitul si decupezi ca si cum ai desface o conserva (si cu ajutorul ciocanului). Nu e asa de groasa tabla.
                    E operatie de ~una ora.
                    Nu afectezi caroseria sau mai stiu eu ce.
                    La sfarsit, daca vrei estetica, mai iei o pila si pilesti din colturi/asperitati.

                    Comment


                    • #11
                      Super tare mas pune si eu dar problema e timpul si aici la oras nam sculele necesare.Am fost la CarSystems maine am programare pentru o alarma Maat 7500 si am vb cu baietii si pentru 70 ron decupeaza ei .Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.

                      Comment


                      • #12
                        Eu, de teama garantiei, am pus boxe pe 16 pe spate, pe gaurile actuale, ridicate un pic pe niste inele facute din pal de vreo 16-17mm, pentru a incapea. Nu sunt cine stie ce firma, dar astea le-am avut pe dacia veche si am fost cat de cat multumit ( boschmann ).
                        Acum m-am gandit sa fac upgrade, insa tot la fel, sa imi construiesc niste inele din pal, pe conturul boxelor, iar magnetul sa vina pe gaura veche (din fabrica). Credeti ca o sa dea randament asa ceva ? Apar distorsiuni .. ?
                        Pe fata am 2 sony xplod, de care sunt cat de cat multumit. In masina, imi place sa fie un sunet plin, natural, sa am fidelitate, sa ma gadile inaltele pe timpan aare si basul rolul lui, insa nu exagerat
                        Varianta cu taiatul din tabla nu o iau in calcul.
                        In Femei Si-n Frane Sa N-ai Niciodata Incredere

                        Comment


                        • #13
                          Si eu le am in aceeasi pozitie cu majoritatea... ''inclinate''. Din cauza centurii din mijloc nu incapeau altfel. Le am de 3 ani jumate si se aud foarte bine... cu masina nu am avut nici o problema... nici macar la service-uri la revizii... chiar daca am avut o problema cu partea electrica baietii au vazut boxele si nu au zis abbolut nimic... asa ca depinde de calitatea omului cu care ai noroc sa te intalnesti. Numai bine si nu iti mai face atatea griji.
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            eu am tot ovale sony xpload. am decupat cu șoricelul prin portbagaj.20 minute cu tot cu boxele montate. a fost un pic mai greu cu centura de pe mijloc,dar s-a rezolvat până la urmă.
                            sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

                            Comment


                            • #15
                              Cand puneti boxe ovale pe spate, mare atentie la ce taiati!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google