Boxe spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ok...am ajuns la concluzia k e mai bine sa le pun io cu mana mea...am tras firele in spate...pe sub chedere si nu se vad deloc...
    Acu am intalnit neste probleme...in primul rand am vrut sa pun casetofonul cel nou (am avut o surpriza placuta cd am vazut k mufele sunt compatibile) dar nu am schema firelor mufei de la masina (nu stiu care fir de la ce e)...cum ash putea afla? (nici in cartea masinii nu scrie)
    Inca o chestie...a incercat careva sa puna boxe mai mari pe fatza? (17 cm...)..intra ?
    Merci!

    Comment


    • #17
      Poi desfaci cochilia cu bricheta cu schimbatoru si frana de mana si tragi frumos apoi firele pe sub mocheta pana sub bancheta in spate cel mai simpluu si estetic;).

      Comment


      • #18
        si eu am facut la fel cu difurile pe spate.in pus am mai adaugat si un tub de bas.si nu mai spun,instalatia am facut-o singur pt tot sunetul.care are intrebari il sfatuiesc sa ma contacteze

        Comment


        • #19
          ia dati-va cu parerea in legatura cu boxele astea:
          difuzoare coaxiale cu 2 cai
          diametru woofer: 13cm
          putere RMS: 70w
          putere Max: 110W
          impedanta: 4 ohmi
          raspuns in frecventa: 80Hz - 20KHz
          tweeter superdome
          grila protectie
          Attached Files
          sigpic........restul e NoSpeedLimit

          Comment


          • #20
            pareri nimic?
            sigpic........restul e NoSpeedLimit

            Comment


            • #21
              Originally posted by gigi-kent
              ia dati-va cu parerea in legatura cu boxele astea:
              difuzoare coaxiale cu 2 cai
              diametru woofer: 13cm
              putere RMS: 70w
              putere Max: 110W
              impedanta: 4 ohmi
              raspuns in frecventa: 80Hz - 20KHz
              tweeter superdome
              grila protectie
              ce marca sunt si cat costa,ca asa par bunicele mai ales daca ar avea si filtre low pass?

              Comment


              • #22
                sunt ground zero si costa 110 ron.
                sigpic........restul e NoSpeedLimit

                Comment


                • #23
                  parere

                  Daca nu ai specificat producatorul...si pretul...greu de dat cu parerea...si greu de crezut ca au reusit vre-unii sa scoata puterea asta in 13 cm....io la sony am vazut max 35 w RMS la 13 cm...mi-am luat Magnat de 13 cm care cica au 50 W RMS dar sincer nu prea cred...pe spate am pioneer de 40 W si se aud mult mai tare k magnaturile de '50' W.
                  In alta ordine de idei mi-am montat alt cass pe masina...si am constatat k nu are nicio importanta ordinea firelor din mufe...atata timp cat mufele sunt compatibile (de la masina si cass) nu mai conteaza ordinea firelor...doar trebuie cuplate pur si simpku si totul e ok ( am ramas fff surprins)...in plus firele de la boxele fata nu au - si +...se pot conecta la boxe in orice ordine.

                  Comment


                  • #24
                    pana la urama merg pe spate boxe de 17 fara sa tai sau sa maresc gaurile???
                    0.9 tce SL plus

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by iooon_cug
                      pana la urama merg pe spate boxe de 17 fara sa tai sau sa maresc gaurile???
                      NU ! se taie cativa 2-3mm!
                      Cele de 16cm daca imi aduc bine aminte merg fara sa tai doar sa scoti oalele originale.
                      Poti pune maxim de 20cm (rotunde) la varianta cu trei centuri de siguranta.

                      Iar pentru Originalul a fost postat de gigi-kent
                      La difurile astea iti va trebui si un subwoofer care sa iti redea joasele in mod dinamic iar in regimul sunetelor inalte iti vor tzitziii destul de acut. Asta daca vrei sa ti se auda FBine, altfel merg bine cu amplificare.
                      Last edited by Adriann; 10 December 2007, 16:33.

                      Comment


                      • #26
                        Spunetimi si mie k nu prea ma pricep se merita sa iau boxe din niro d la chineji ( nu stiu cat de bine se aud Snt Vreo 20 lei de 13cm ) sau sa iau pioneer ca si casetofonu???? si pa spate cum trag firele si unde le bag ?? Repet Nu ma pricep DeloC.
                        ABS+ 1.6

                        Comment


                        • #27
                          Eu nu as lua electronice de la tarabele din Niro, cred ca nu pot da nici garantie.
                          Vezi pe situri de echipament audio pentru masini ca gasesti preturi bune si calitate oricum mai garantata decat in Niro.

                          Ca sa iti faci si alte pareri mai uitate pe forum in alte thread'uri despre dotarile audio/video la masini.
                          Last edited by Adriann; 10 December 2007, 16:48.

                          Comment


                          • #28
                            [QUOTE=gheorghe82]Daca nu ai specificat producatorul...si pretul...greu de dat cu parerea...si greu de crezut ca au reusit vre-unii sa scoata puterea asta in 13 cm....io la sony am vazut max 35 w RMS la 13 cm...mi-am luat Magnat de 13 cm care cica au 50 W RMS dar sincer nu prea cred...pe spate am pioneer de 40 W si se aud mult mai tare k magnaturile de '50' W.
                            In alta ordine de idei mi-am montat alt cass pe masina...si am constatat k nu are nicio importanta ordinea firelor din mufe...atata timp cat mufele sunt compatibile (de la masina si cass) nu mai conteaza ordinea firelor...doar trebuie cuplate pur si simpku si totul e ok ( am ramas fff surprins)...in plus firele de la boxele fata nu au - si +...se pot conecta la boxe in orice ordine.[/QUOTE



                            prietene Ground Zero nu iti spune nimic?inseamna ca mai trebuie sa te documentezi in materie de muzica.Pentru cultura ta generala(fara suparare) in tra pe be-loud.ro si vezi acolo scule de sunet calumea.Costa dar scot peste 50 w rms.



                            iooon_cug: merg puse fara sa tai din tabla boxe de 16 cm
                            sigpic........restul e NoSpeedLimit

                            Comment


                            • #29
                              abia astept sa le pui gigi ;)

                              da sunt misto ale tale...( adica care vrei sa le pui ) )
                              Last edited by andrei; 10 December 2007, 19:49.
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by dorutz
                                da sunt misto ale tale...( adica care vrei sa le pui ) )

                                azi am vorbit cu omul si sapatamna viitoare pe luni sau marti le pun.sper sa reusesc sa le pun si pe cele stock in usile din spate daca nu...sunt de vanzare(50 ron ambele)
                                sigpic........restul e NoSpeedLimit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google