Boxe spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    nu vad ce firma sunt...dar greu de crezut k scot 70w RMS la 13 cm....am luat si eu 2 magnaturi de 13 cm...si cica scot vre-o 50 w RMS...da se aud mult mai tare si marfa pioneer-urile de pe spate care au doar 40 W RMS
    In alta ordine de idei nu lua de bun tot ce scrie pe boxe!

    Comment


    • #32
      De exemplu Astea de 13cm chiar tin, eu le folosesc cu Amplificator Magnat Rock 8000 cu 4x100watt.
      Mai tin si astea DLS R5A - Sistem 2 cai 13cm la 70-100w, precum si altele dar nu imi vin in cap acum.
      Sau DLS UP5 - Sistem 2 cai 13cm.

      Comment


      • #33
        Spunetimi si mie va rog cum trag firele din spate de la boxe pana la casetofon ???
        ABS+ 1.6

        Comment


        • #34
          Cu grija...
          Desfaci garniturile de la usi (de sus sau de jos) si le bagi pe acolo. Le scoti prin fata si le bagi pe langa cele de la boxele din fata.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #35
            Spunetimi si mie va rog cum trag firele din spate de la boxe pana la casetofon ???

            sau pe sub consola centrala,eu asa am facut mi sa parut mai simplu, am desfacut consola de la frana de mana si cu ajutorul unui cablu sau a unei sarme am tras cablurile pe sub mocheta, apoi prin spatele banchetei pe langa firele masini le-am tras in portbagaj. consideri tu cum e mai usor
            sigpic

            Comment


            • #36
              Unde bag firele de la boxele din spate??? in casetofon sau in mufa de la masina????
              ABS+ 1.6

              Comment


              • #37
                Originally posted by mcnalex View Post
                Unde bag firele de la boxele din spate??? in casetofon sau in mufa de la masina????
                mufa casetofonului e mai jos,de acolo se deduce firele care sunt pentru spate
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • #38
                  yo mi am pus pe spate niste boxe de 16.5 .... dar intentionez sa mi pun unele ovale si pe astea care le am pe spate sa le mut pe fata
                  Gaurile care erau le am modificat (adica le am marit, am mesterit in garaj cu Ionut (cumnatu) cateva ore si am facut gaurile am montat boxele si am pus si casetofonul)

                  iar de pareri ... yo zic modifica gaurile si baga niste ovale acolo daca vrei sa duduie basu k lumea
                  Drive is the game, Logan 1.5 dCI is my way
                  www.upgradefaruri.blogspot.com

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by morpheus2kro View Post
                    yo mi am pus pe spate niste boxe de 16.5 .... dar intentionez sa mi pun unele ovale si pe astea care le am pe spate sa le mut pe fata
                    Gaurile care erau le am modificat (adica le am marit, am mesterit in garaj cu Ionut (cumnatu) cateva ore si am facut gaurile am montat boxele si am pus si casetofonul)

                    iar de pareri ... yo zic modifica gaurile si baga niste ovale acolo daca vrei sa duduie basu k lumea
                    Corect, si eu am bagat flexul in tabla cu un prieten care se pricepe la taiat....si la iel tot asa am procedat, si merita....acum am unele ovale de la apline....se aude bine, in curand vreau sa mai pun si pe fata, tot niste apline-uri, si cred ca este suficient....pt moment....cine stie ce ma mai apuca mai incolo.....ideea este ca merita taiat in spate si pus unele ovale!!!

                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      O metoda foarte simpla (am asistat la operatie) de marire a gaurilor din spate: cu cutitu, da, cu cutitul. Faci cu bormasina cateva gauri ca sa poti baga varful de cutit(cu lama sanatoasa, tare si cu varf normal) si decupezi (cu un ciocan nu prea mare) tabla ca pe o conserva. Nu se indoaie tabla, ai control bun si dureaza foarte putin. La mine am dat gauri ca nebunu, m-am chinuit cateva ore bune, o gaura a iesit ca naiba (tabla indoita si toate cele) si o gaura ( a doua normal...aveam experienta) a iesit bine.

                      Comment


                      • #41
                        O varianta la post'ul precedent (#40).

                        Va recomand sa taiati totusi cu un fieratrau de tipul acesta:
                        4323.jpg
                        La mine s-a decupat pentru diametru de 20cm in polita din spate si a iesit bine si precis.

                        Comment


                        • #42
                          Salut!Am si eu o intrebare nu am mers niciodata cu logan mcv si vreau sa va intreb unde are boxele de pe spate in usi?La versiunea preferance boxele spate sunt optionale sau standard?Bafta!

                          Comment


                          • #43
                            Mda si eu am taiat din tabla si mi am pus ovale pe spate, niste MTX-uri de 80 W RMS..... toata chestia nu a durat foarte mult adica vreo 2 ore si am mesterit singur
                            Drive is the game, Logan 1.5 dCI is my way
                            www.upgradefaruri.blogspot.com

                            Comment


                            • #44
                              Si daca nu dispunem de un ferestrau cum este in poza de mai sus cum putem decupa pt boxele din spate.Eu neavand unelte cand am montat ovale pe spate am decupat mocheta aia si am bagat doar inaltele si mediile prin gaura deja existenta iar membrana de bass in spate are mai mult rol de a face sa vibreze tabla ca nu are iesire in masina si vreau sa decupez ca tot omul.Deci ce se mai poate folosi?

                              Comment


                              • #45
                                Yo nu am folosit fierastrau ca sa tai tabla, am folosit o foarfeca de tabla si am rezolvat repede ;))
                                Drive is the game, Logan 1.5 dCI is my way
                                www.upgradefaruri.blogspot.com

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google