Br-28-agm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    iamagi...nu ingineri...doctori docenti
    A fost placerea nostra sa ne dezmortim putin mainile
    Referitor la presuri...mi se par cam tari (rigizi)...oricum daca vei avea grija la bordurile inalte nu vor fi probleme.
    sigpic

    Comment


    • #32
      .......si referitor la becuri, stiam eu ca au sa-ti placa. Sa te bucuri de masinuta.

      Comment


      • #33
        @valeriuciprian la cate borduri urca cu ea nevasta-mea... si nu prea obisnuim noi sa ne lasam masina pe borduri ;).

        @lupulucian mersi mult. raman dator si la tine cu o cana de vin fiert ;)

        iata cateva poze de la schimbarea becurilor de stop pe frana.

        am atasat si o poza cu masina la intalnirea de azi, dupa interventia chirurgicala a domnilor doctori.
        Attached Files
        sigpic

        Comment


        • #34
          Cat au costat becurile???Se vad mai bine decat celelalte???
          sigpic

          Comment


          • #35
            da sunt becuri cu leduri. le am de la lupulucian, in jur de 40 de ron ajung, si da o noanta mai frumoasa a iluminarii. pe ambalaj scria ca in functie de lumina ele au o noanta anume. sunt dragute ;). mi-a luat 5 minute montajul deci nu e mare pierdere de timp.
            sigpic

            Comment


            • #36
              frumos, mai nasol e ca nu avem timp mai mult pentru masini

              Comment


              • #37
                Foarte frumoasa masina, sa o intretii cum se cuvine pe viitor imi place mai ales interiorul. Am o intrebare, ca tot ai dat jos stopurile, se poate da jos partea aia colorata de plastic jos fata de restul componentelor stopului fara sa tai sau altceva? Cum s-ar zice mai pe romaneste "sticla fata de restul farului" numai ca ma refer pe spate .
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • #38
                  nu stiu sa iti zic alexpeed. am vazut ca erau acolo 2 suruburi cu piulita de 10. prima oara am vrut sa le desfac, dar le-am lasat asa. nu stiu exact. mai bine desfal singurel (desfaci cele 2 surubele cu capul de plastic din portbagaj, stopul se va apleca in fata, apoi te uiti in portagaj ca tine in doua cleme) si ii scoti mufa pentru becuri, dai jos placuta cu becuri si o sa vezi cele doua surubele. eu zic ca se poate ;)
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Multumesc, ma gandeam ca daca as lua stopuri pe fundal de crom sa scot geamul ala si sa vopsesc pe-acolo cu negru mat tot ce trebuie, am vazut diferentele.
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • #40
                      @aleXpeed: Tripla spate nu se desface. Dispersorul (geamul) este lipit la cald de corpul triplei. Das sa stii ca se gasesc tot felul de triple si in diverse combinatii, inclusiv cu fundal negru mat.

                      @iamagi: suruburile de 10 sunt lipite in plasticul triplei si sunt folosite pentru a fixa tripla pe masina cu acele "piulite" de plastic.
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • #41
                        Ma refeream la cele care le-am incercuit in poza de mai jos. Stiu ca cele din plastic sunt cele care le fixeaza, ca totusi, tin minte de ieri cum am dat jos stopul.
                        Attached Files
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by danielliviu View Post
                          @aleXpeed: Tripla spate nu se desface. Dispersorul (geamul) este lipit la cald de corpul triplei. Das sa stii ca se gasesc tot felul de triple si in diverse combinatii, inclusiv cu fundal negru mat.
                          Stiu ca se gasesc in mai multe combinatii, dar un prieten are unele pe fundal cromat si le-ar fi dat ieftin si ma gandeam ca daca tot am unelte si negru mat la greu de ce sa nu le fac eu pe fundal negru mat, dar daca nu se poate asta e
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • #43
                            Kissu' Alb a primit cadou un set de stickere Logan Club, dar la fel ca si Loganul Galben al lui Bogdan, le-a primit, iar de pe parbriz au ajuns in portbagaj. Sper sa le montez maine, o sa fac si poze.

                            Inca Mos Ianuarie, se gandeste daca sa ii pune i stickerul 'urias' de pe luneta, acoperind toata partea de sus.
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Cadouri de mos februarie

                              Astazi AGM-ul a primit cadou de mos februarie si mos Valentin )

                              A primit acel set de lampi de la cristi3775 si redzonetuning (recomand)

                              Am atasat poze cu ele. Saracuta a aseptat 3 zile sa vina. Inc anu se va buccura de toate. Stopurile le montez in cursul zilei de astazi, dar nu sunt sigur daca voi face la fel si cu farurile (are revizie peste 2 saptamani, si dupa cred ca voi monta totul)
                              Attached Files
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                parerea mea e sa le instalezi dupa revizie. nu te grabi, ca sa nu ai probleme la APAN. deci, sa le stapanesti sanatos si asteptam poze cu ele instalate. apropo, nu ai si tu un aparat foto?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google