Bucse/agrafe Plastic Tija Stergatoare Logan 2007

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bucse/agrafe Plastic Tija Stergatoare Logan 2007

    Salutare colegi,

    Am dat de o belea, de azi dimineata nu mai mergeau deloc stergatoarele. Am desfacut tot sistemul si am gasit o bucsa de plastic care leaga tijele intre ele rupta. E vorba de piesele incercuite din poza, sunt 3 in total, la mine prima s-a rupt. Am tot cautat pe google fara succes, am intrebat si la un magazin de piese si vroiau sa imi vanda ansamblul cu totul.

    Pot gasi undeva doar bucsa de plastic respectiva? Exista vreun cod de piesa pt ea? E total stupid sa cumpar tot ansamblul pt 1 bucsa care nu are cum sa coste mai mult de 5 lei. Din pacate fara piesa respectiva nu pot folosi stergatoarele, nu vreti sa stiti cum m-am chinuit azi sa circul prin oras pe ploaie fara stergatoare.

    Multumesc!
    Attached Files

  • #2
    Incearca in Vitan (targ) sau din dezmembrari, desi primii s-au cam nemernicit in ultima vreme, nu mai vand decat la kit.

    Comment


    • #3
      si mie imi trebuie , daca stie cineva de unde se pot gasi il rog sa ne zica
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • #4
        Am incercat in Vitan si degeaba, nu a vrut nimeni sa imi vinda doar cacaturile alea de plastic. Doar ansamblul fara motoras, la 250 lei sau cu tot cu motoras 700 lei . Am gasit in schimb la dezmembrari, 50 lei tot (ansamblu + motoras), Bosch (asta al meu era Mako, made in turkey). L-am montat, merge perfect.

        Deci doar la dezmembrari se poate gasi din pacate. De aici l-am luat daca mai e cineva interesat http://www.pieseauto.ro/ansamblu-ste...171472524.html.
        Last edited by TWK; 7 June 2016, 21:56.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google