Bucuria de a ierta si a fi iertat.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    pace

    Da, buna idee, delicat moment! ... Dar macar sta in puterea mea sa fac acest lucru.
    Deci, cer scuze colegilor loganisti valeriuciprian pentru ca l-am dezamagit si lui danielliviu pentru cuvintele urate ce i le-am adresat. Si unul si celalalt sunt baieti de toata isprava si nu meritau ceea ce eu le-am "oferit".
    Gata, am zis!

    Comment


    • #32
      Iertare, poate celor pe care i-am suparat fara sa vreau acest lucru.
      O confesiune...pe care mi-o fac mie.
      Atatea rautati la tot pasul incat te intrebi de ce am ajuns asa ca natie .Exista o tendinta de a ne impune uneori , trecand peste orice bariera.
      Rautatea si dispretul fata de colegi, au ajuns arme de lupta.O idee, ce nu-i pe placul unuia si te-a pus la zid.Toleranta,intelegere, respect, cine mai cultiva asta? Pacat, mare pacat.
      Mai sper in relatiile interumane;tot nu cred ca e totul pierdut...nu se poate sa pierdem chiar tot.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #33
        Nu poti fi pe placul tuturor,trebuie sa fie unul,macar unul,care sa-ti gaseasca ceva.Asa ca,relax,nu pune la inima chiar totul.
        O seara linistita...
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • #34
          Spiritul magic al sarbatorilor nu dispare niciodata.
          Vreau sa amintesc tuturor, in preajma acestei sarbatori, ca acest topic inca exista, ideea pentru care a fost gandit este cunoscuta si ca pot face ceva pentru colegii pe care i-a suparat din prea multa trufie, prea mult orgoliu; acelasi orgoliu care ne face sa criticam defectele de care ne credem scutiti, ca oameni.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #35
            DOMNUL a daruit oamenilor cea mai mare minune a lumii: INVIEREA FIULUI SAU, iar oamenii, recunoscatori, au facut-o cea mai mare sarbatoare a lor. Prilej cu care, cu piosenie, isi primenesc sufletele si se simt mai aproape de ei insisi si de ceilalti. Fie ca ca aceasta sarbatoare sa va faca sa simtiti astfel in tot acest an.

            Comment


            • #36
              Aduc in atentie acest topic, deschis cu mai bine de un an in urma.
              Consider ca la o nepolitete nu raspunzi cu aceiasi arma, altfel nu te deosebesti cu nimic fata de cel ce ti-a gresit; in acest sens doresc sa-i spun celui care mi-a dat report, acuzandu-ma de intelegere cu un moderator, celui ce mi-a propus sa " fiu contra, pentru e noapte si e voie", celui ce mi-a cerut sa nu mai postez pe forum decat atunci cadnd imi voi repara singur masina, celui ce mi-a trimis un PM in care se lega de capacitatile mele, faptul ca am uitat demult aceste iesiri.
              Pentru ca nimeni nu e perfect doresc sa-mi cer scuze pentru disconfortul creat celor ce nu au aceiasi parere cu mine, in anumite spete, iar comportamentul meu nu se ridica la inaltimea asteptarilor acestora.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • #37
                E bun threadul asta...uitasem de el.

                Trebuie sa ma impac si anul asta cu vreo 20 - 30 colegi forumisti

                Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

                Comment


                • #38
                  Pai, da; eu zic sa nu luam cu noi in noul an, tot ce nu ne ne face sa fim incruntati sau ne apasa sufletul; eu tocmai am facut un pas.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by IancuMIC View Post
                    Aduc in atentie acest topic, deschis cu mai bine de un an in urma.
                    Consider ca la o nepolitete nu raspunzi cu aceiasi arma, altfel nu te deosebesti cu nimic fata de cel ce ti-a gresit; in acest sens doresc sa-i spun celui care mi-a dat report, acuzandu-ma de intelegere cu un moderator, celui ce mi-a propus sa " fiu contra, pentru e noapte si e voie", celui ce mi-a cerut sa nu mai postez pe forum decat atunci cadnd imi voi repara singur masina, celui ce mi-a trimis un PM in care se lega de capacitatile mele, faptul ca am uitat demult aceste iesiri.
                    Pentru ca nimeni nu e perfect doresc sa-mi cer scuze pentru disconfortul creat celor ce nu au aceiasi parere cu mine, in anumite spete, iar comportamentul meu nu se ridica la inaltimea asteptarilor acestora.
                    Salutare,

                    Am intrat in acest 2013 si de cand am avut ultima discutie pe PM am tot studiat posturile tale, si mi-am dat seama ca am gresit sau mai bine zis am cazut in gresala din cauza valului care ma luase.Am tot reflectat de fiecare data cand intram pe forum si acum am gasit acest thread prin care vreau sa-mi cer scuze in primul rand fata de tine ca am fost mai mult decat nepoliticos in ultima noastra discutie si sper ca din partea ta sa primesc acelasi respect pe care il voi oferii de azi inainte.

                    Multumesc!
                    real power..... diesel power by

                    Comment


                    • #40
                      Cosmine, eu am facut ce am crezut ca trebuie facut, sa uit si sa iert, fara sa astept scuzele nimanui; faptul ca tu ai inteles s-o faci e un gest frumos, fara indoiala; de caracter.
                      Aici, pe forum avem o lista de MEMBRII, care e accesibila tuturor, dar e...rece; lista cealalta, cu OAMENII de pe forum, doar se simte, nu o poate accesa oricine; fiecare e liber unde vrea sa se situeze.

                      "Respectul fata de ceilalti, un respect plin de modestie si politete, e prima conditie a adevaratei egalitati, mai mult, fara de care cred ca e cu neputinta sa te arati superior.
                      Numai printr-o totala lipsa de infumurare poti ajunge la suprema omenie si te poti dovedi un om care se respecta pe sine insusi in oricare situatie s-ar gasi si oricare i-ar fi locul harazit de soarta. Sa-ti cunosti locul pe lume si sa stii sa te respecti sunt insusiri foarte rare, cel putin tot atat de rare ca adevarata demnitate"

                      Dostoievski.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • #41
                        As dori sa ma adresez celor care intr-un fel sau altul s-au simtit ofensati (dovada sunt pm-urile primite) in situatiile cand le-am atras atentia ca posteaza pe un topic neadecvat si i-am "indrumat" pe topicul dedicat si sa le spun ca aceste actiuni n-au avut nici pe departe darul de a supara sau ataca pe cineva; pur si simplu consider ca ordinea trebuie sa stea la baza multor lucruri. Mai concret; daca intri intr-o librarie, ma gandesc la faptul ca nu v-ar placea sa gasiti acolo... carne de miel, ca tot e la zi.
                        In rest, mergeti si luati lumina; astfel gandurile voastre vor mai curate, precum aceste zile frumoase de Sarbatoare si nu uitati sa daruiti; orice v-ar placea si va este drag.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • #42
                          Imi cer si eu scuze daca am suparat pe cineva. Am avut ceva ''ciondaneli'' cu unii membri. Vreau sa intelegeti ca nu am nimic cu nimeni. Probabil cunoasteti si voi vorba: RESPECTA SI VEI FI RESPECTAT!
                          Sarbatori fericite alaturi de cei dragi! HRISTOS A INVIAT!
                          MY CLA

                          Comment


                          • #43
                            Discutiile pe acest forum nasc uneori polemici pe care unii le trateaza mai elegant, altii dimpotriva, manati de orgolii, depasesc intr-un fel limitele acceptate. In acest fel se pun etichete, mai mult sau mai putin veridice, despre un coleg. Cred ca fiecare a simtit si nevoia de socializare pe acest forum, de aceea cred ca aceasta necesitate ar trebui sa se regaseasca si in continuare.
                            Dar pentru asta ar trebui sa trecem de un zid; acela de a recunoaste unde si cui am gresit. Asdar, am gandit ca sarbatorile Craciunului si magia acestuia ne va da puterea fiecaruia sa cerem scuze, sa facem o confidenta, celui, celor pe care consideram ca l-am sau i-am suparat.
                            Asadar DARUIND sau ACCEPTAND scuze vom ...CASTIGA acea multumire sufleteasca de care, ca oameni, avem intotdeauna nevoie.
                            Va multumesc tuturor celor care veti avea curaj sa indrazniti.
                            Cu 3 ani in urma, postam aceste ganduri in speranta ca aceasta comunitate va reusi sa devina un spatiu public in care respectul si decenta sa guverneze.

                            Acum, inca mai sper ca toti cei prezenti aici, sa se ghideze dupa aceste minime norme sociale absolut necesare unui spatiu civilizat.

                            Cu aceasta ocazie doresc sa va spun ca am iertat obrazniciile si lipsa de politete. Am iertat pentru ca altfel nu poti merge inainte; ratacesti dar nu poti inainta.
                            Faceti si voi la fel; intorceti-va, deschideti usa pe ati trantit-o, rostiti acele cuvinte magice si lasati usa deschisa catre sufletul si inima voastra.
                            ...
                            Va doresc Sarbatori Minunate tuturor celor ce m-ati incurajat si celor ce m-au injurat, deopotriva.
                            Last edited by IancuMIC; 24 December 2014, 22:27.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • #44
                              Orgoliu' e prea mare, deh! Asta-i problema.

                              Comment


                              • #45
                                Cand orgoliul straluceste prea tare, intelepciunea se intuneca.
                                Coelho.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google