Bujii Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De reamintit că eu am și bare de amarare pe mașină. Scuze de off.
    The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

    Comment


    • De amintit ca la mine in masina erau 2 persoane si portbagajul absolut plin, iar la tine batea vantul.
      Last edited by dr_mke; 28 March 2012, 00:04.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by dr_mke View Post
        Amu' trebuiesc duse tratative sa capat masina si pana la Pasti stiu sigur ca nu vede rotile de vara.
        Cu acelasi Logan s-a consumat un test cu NCDHD, 1.4 remapat, cu rezultate stupefiante, a luat doar o jumatate de masina in treapta 1 dupa care ambele au accelerat absolut liniar pana la 160 kmh pe ceas.
        ............................
        Nu e graba, vedem noi.

        Tr I acum nu e edificatoare, jumatea aia de masina putea fi si din alti factori.
        Insamna ca trage masina prietenei foarte bine pt 1.4 stock.
        Sunt curios asa pe II si III blana, nu neaparat cu plecare de pe loc sa rupem rotile si ambreaju.

        Comment


        • Pana la urma cu un buget de 100lei +/- ce bujii sunt recomandate ? Pentru un 0.1% plus de performanta ? Trebuie sa le schimb si nu stiu ce sa pun exact ... motor 1.4 resoftat daca are imp.
          sigpic

          Comment


          • o parere personala, NGK BKR6E, motorulm merge silentios si constant pe toata plaja de turatie, cu Beru ultra X merge bine la forje si acum am denso k20 tt merge bine de la turatii joase, mentionez ca am si eu 1.4 remapat.

            Comment


            • in banii astia, denso tt. si mai si raman...
              Last edited by vi_escu; 28 March 2012, 19:31.
              [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

              Comment


              • vi_escu eu am astea k20 tt da sa stii ca in turatii mari parca nu prea imi plac asa tare, intr adevar de la 1500 de ture trage k

                Comment


                • ce intelegi prin turatii mari? pana in 5000 mi se par ok.
                  [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                  Comment


                  • sincer peste 3500 parca se forteaza, nu stiu ce sa zic, poate si prietena noastra benzina e varza, nu zic nu.

                    Comment


                    • daca merge bine cu alte bujii nu benzina este de vina
                      [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                      Comment


                      • sincer cel mai bine a mers cu beru cu 4 craci, si cel mai silentios cu NGK

                        Comment


                        • Originally posted by dr_mke View Post

                          Eu conchid ca-si fac treaba cu brio in conditiile date. Ca picanterie, Iridum Platinum se cam fac praf in 50.000 km la Impreza, daca-i calcata pe coada in mod constant si metodic
                          la impreza din cate imi amintesc se schimba bujiile la 100 mii ,iar ca sa le schimbi scoti motorul afar ).Daca masina merge exagerat de bogat,cum in general merg turbaciunile tunate le darami destul de repede.
                          Am un set de NGK laser platinum folosite 20-30 mii km cod PFR6E-10 la 50 lei toate 4 ,noi sunt 200-250 lei,daca e interesat cineva sa le incerce...De donat nu le donez ca poate o sa am nevoie de ele,desi am pus acelasi cod noi.
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • Bujiile sunt cam degradate in 50.000 km, daca masina este condusa sportiv. Asta o cam spun toti cei care fac service la Subaru Impreza, nu eu.
                            sigpic

                            Comment


                            • deci cu 100 lei -/+ pentru un minim de performanta, DENSO TWIN TIP ?

                              alte pareri ?
                              sigpic

                              Comment


                              • f f ok sunt cele renault cu 2 electrozi, mecanicul m i le a recomandat, deci tragi concluziile tu....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google