Bujii Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Daca pui Iridium uiti la propriu sa le mai schimbi
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #77
      deci la un calcul simplu..daca pun iridium...le amortizel exact in 150 000 km ))deci.... NU ...... pun normale

      Comment


      • #78
        Cumnatul meu are aproape 70000km, nu a schimbat bujiile niciodata si merge ca si in prima zii...
        niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

        Comment


        • #79
          da... am mai auzit deastea....dar atunci de de zice producatorul sa le schimbi la 30ooo?

          Comment


          • #80
            Eu am acum Eqyem cu 2 electrozi exact ce am avut si de fabrica dar nu-mi place cum merge masina, parca nu merge rotund .Ma gandesc sa pun Denso cu un electrod, oare fac bine

            Comment


            • #81
              Nu cred ca faci bine, adica in mod sigur nu-ti va merge mai ''rotund'' motorul daca pui cu un sg electrod.
              La ralanti nu prea merge perfect rotund la nimeni (mai simti in schimbator cum vibreaza un pic motorul, nu-i mare deranj ).

              Comment


              • #82
                si eu cam 41000 km si inca nu sunt schimbate :P dar cu siguranta o sa cumpar unele mai bune (recomand NGK)

                Comment


                • #83
                  Cand iei NGK sa scri pe forum si ce cod au ca mai sunt si altii care vor ...dar nu d-alea Iridium ca schimb Logan-ul pana schimb bujiile si n-are rost
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #84
                    bun asa ms ca mi-ai spus asta ca nu o stiam ))

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by darksid3 View Post
                      Cand iei NGK sa scri pe forum si ce cod au ca mai sunt si altii care vor ...dar nu d-alea Iridium ca schimb Logan-ul pana schimb bujiile si n-are rost
                      BKR6E este codul NGK-urilor recomandate de producator... cineva spunea pe la pagina 3 ceva foarte tehnic... ganditiva ce rol are bobina de inductie in buna functionare a arcului electric dat de bujie... recomand bujii cu un singur electrod maxim 2 electrozi.... am si eu cu 4 si motorul nu merge deloc in parametri si pe deasupra mai are si o mica bataie pe care nu am bagato in seama pana nu am fost cu ea la un super meserias (haleste renault pe paine... dimineata la pranz si seara)

                      Comment


                      • #86
                        Unele Loganuri au bujii cu 4 electrozi din fabrica si merg fara probleme, nu se simt trepidatii sau alte simptome.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #87
                          A incercat cineva Bosch Super Plus FR7LDC+ pe motorul K7M?

                          Cod 0 242 235 668
                          [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                          Comment


                          • #88
                            Vinde cineva de pe forum NGK Iridium?La 30000 vreau sa schimb si bujiile!

                            Comment


                            • #89
                              Am vb cu cineva care a zis ce bujiile romanesti simerom sau cum le zice sunt foarte slabe cele mai bune sunt cele bosch indiferent cu cati electrozi!

                              Comment


                              • #90
                                eu am schimbat la 1300 bujiile bosch cu sinterom-uri si erau mai bune. probabil depinde cum le nimeresti tipic romanesc...nu te lua dupa toti mecanicii, pune pe masina ce scrie in manualul ei de utilizare, ala pe care l-ai primti cand ai ridicat masina. champion, bosch, ngk. asta scrie in manual, chiar nu ne invata la prostii dacia. nu mai retin daca zic ceva de sinterom.
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google