Bujii NGK , DENSO- IRIDIUM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Te rog sa le masori sa stiu si eu cum se mareste distanta in 15.000Km.

    Comment


    • Originally posted by Octavian View Post
      Poate nu am inteles eu bine, unde scrie 0,8 mm gap, vad ca ei spun 0,6 mm
      Uite aici, detalii.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Pentru cei interesati de bujiile cu iridium de la NGK.
        Bineinteles ca testele sunt "masluite" de japonezi. .
        เทปการ ทดสอบ หัวเทียนธรรมดา - G Power - Iridium IX โดย คุณณัฐวุฒิ เจริญสุขะวัฒนะ นักแข่งรถมือหนึ่งระดับประเทศ
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Pentru 1.2 cu gpl ce bujii ar fii indicate? Cele de la ngk speciale pt gpl? Masina are doar 20.000km si bujiile originale.

          Comment


          • Aici ne-am inteles sa vorbim depre cele cu iridium; pentru problema dumitale, detalii aici.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Originally posted by L3on_rgby View Post
              Pentru 1.2 cu gpl ce bujii ar fii indicate? Cele de la ngk speciale pt gpl? Masina are doar 20.000km si bujiile originale.
              Mergi pe original pana iesi din garantie apoi treci pe ce vrei tu. Eu la 1.4 MPI am trecut pe iridium dupa iesirea din garantie. Poate ai vreodata o problema si incearca sa arunce mata la tine cum ca ai schimbat bujiile si vezi doamne este alta scanteia si de acolo vine problema.

              Sfatul meu.

              Comment


              • Originally posted by ninjoaca View Post
                Mergi pe original pana iesi din garantie apoi treci pe ce vrei tu. Eu la 1.4 MPI am trecut pe iridium dupa iesirea din garantie. Poate ai vreodata o problema si incearca sa arunce mata la tine cum ca ai schimbat bujiile si vezi doamne este alta scanteia si de acolo vine problema.

                Sfatul meu.
                Nu mai am garantie si vreau sa schimb bujiile. Ce bujii cu iridium nu foarte scumpe potrivesc la 1.2? Sa pun normale sau speciale pt gpl?

                Comment


                • Cred ca astea sunt pentru motorul dumitale;

                  De la NGK, nu cred ca au cu iridium pentru D4F732, decat standard.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Originally posted by IancuMIC View Post
                    Cred ca astea sunt pentru motorul dumitale;

                    De la NGK, nu cred ca au cu iridium pentru D4F732, decat standard.
                    http://www.ngk.de/nc/en/product-find.../LZKAR7B/7174/
                    Mersi. http://www.ngkpartfinder.co.uk/car_c...ra.php?id=7462 aici scrie ca trebuie la 0,7 pt gpl. Cum se regleaza si care ar fii mai bune intre cele cu iridium sau normale? Ca sa nu mai poluez aici, am facut alt thread. http://www.loganclub.ro/forum/bujii_...66#post1553266
                    Last edited by L3on_rgby; 29 January 2014, 17:54.

                    Comment


                    • va salut. mi-am pus si eu bujii si fise si va spun eu nu vad nici o diferenta la 1,4 al meu

                      bani irositi: peste 250 ron

                      Comment


                      • am verijicat si eu bujiile aveu distanta peste 1 ,la turatii mici imi dadea rateu in admisie
                        le-am reglat la 0,7 si acum merge bine

                        Comment


                        • Care se potrivesc cele mai bine pe un 1,6 16v euro5? Nu conteaza pretul.
                          Si de unde pot sa iau?

                          Comment


                          • Originally posted by Archangel80 View Post
                            Nu conteaza pretul.


                            225lei / buc. adica aprox. 950lei / set 4 buc.
                            te coafeaza?

                            Comment


                            • Cam mult.... Ma gandeam la 100 lei per bucata si NGK.....

                              Comment


                              • Stiu ca poate o sa supar cativa useri care au postat aici, dar nu am citit tot thread-ul. As vrea sa trec si eu la un set de buji cu iridium, sau ceva mai performant fata de cele cu 2 electrozi de fabrica. Am un 1.6 mpi,2006, 65k, soft, filtru de aer K&N in carcasa originala si fise de origine Beru luate de aproximativ un an. Ce ati recomanda intr-o plaja de preturi de la 150- 250 ron? Respect ! ! !
                                sigpic
                                The MVP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google