Bujii NGK , DENSO- IRIDIUM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    De cand ? Ultima data iesea cu Champion sau Eyquem.
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

    Comment


    • #77
      Pe 16v din 2008 am Champion.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #78
        Ar fi interesant cum reactioneaza un 1.6 16v cu bujii cu varf de iridiu nu neaparat ngk ca sunt cam scumpe. Eu am gasit sct nemtesti cu varf de iridiu 4 buc cu 130 ron

        Comment


        • #79
          Bujiile cu iridiu "adevarate", gen Denso, NGK, se invart in jurul sumei de 200 Ron setul; ai grija la cele contrafacute.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #80
            Bujiile cu iridiu "adevarate" NGK , 85 lei buc.

            Comment


            • #81
              Si eu care imi facusem niste calcule.... as vrea mult de tot sa-i fac un cadou asemenea bujii lu' k4m. Din ce am citit pe aici, cam acolo se ducea un set.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • #82
                Un set (4) de bujii Iridium nu are cum sa fie 85 lei, dar nici 85 lei / bucata daca le luati la un pret corect, fara adaos prea mare.

                Cristi_XP va rezolva pe la 50 lei / bucata, in tara cel mai ieftin am gasit 225 lei setul.
                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                Comment


                • #83
                  Eu am luat de buna informatia colegului, banuiam ca e informat la zi; oricum am vorbit cu Cristi anul trecut pa aceasta tema; ramane sa vedem cat de actual e pretul, pentru un set de NGK Iridium IX
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • #84
                    Iancumic este peste tot de fapt loganclub forum este iancumic sau iancumic este forumul ,fenomenal cate postur are intr-un timp atat de scurt ,asta oare nu da zapada pe masina??????????????oare ????????????????????

                    Comment


                    • #85
                      Salut.
                      Pe NGK Europe pentru logan 1.4,1.6,1.6 16v se recomanda BKR6EIX,iar pentru Clio 1.4
                      se recomanda BCPR5EIX. (m-am uitat si la clio deoarece are acelasi motor ca al meu, sau ma insel ? )

                      Comment


                      • #86
                        bk6eix sunt ceva mai reci , nu e neaparata nevoie pentru un motor de 75-90-105 cai... Ca sa va faceti o idee , BKR6EIX se pune si pe Clio sport de 172/182 cp,deci BKR5EIX sunt suficiente.
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by Cristi_Xp View Post
                          bk6eix sunt ceva mai reci , nu e neaparata nevoie pentru un motor de 75-90-105 cai... Ca sa va faceti o idee , BKR6EIX se pune si pe Clio sport de 172/182 cp,deci BKR5EIX sunt suficiente.
                          Am gasit la acelasi pret, asa ca nu conteaza de care iau.
                          E o problema ca sunt mai reci ?

                          Comment


                          • #88
                            n-are nimic ,eu folosesc 5EIX pe 1.6
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by Shakar View Post
                              Un set (4) de bujii Iridium nu are cum sa fie 85 lei, dar nici 85 lei / bucata daca le luati la un pret corect, fara adaos prea mare.
                              Eu am luat 4 bucăți cu 220 de lei (anul trecut), de la UNIX (nu fac reclamă!), adică 55 pe bucată. Și le au pe stoc tot timpul.
                              The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                              Comment


                              • #90
                                Eu le-am luat de la Cristi (nu fac reclama :>) cu 170 lei cu tot cu transport acasa, luate direct din UK (pe plic scria Royal Mail). La Unix m-am uitat anul trecut si parca erau peste 55 lei, poate ti le-a adus un prieten si a mai redus adaosul. Acum de exemplu BKR6EIX sunt ~70 lei la ei. Cel mai ieftin gasisem cu 225 lei setul in Bucuresti.
                                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google