Bujii NGK , DENSO- IRIDIUM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • D-asta am si intrebat ca nu am gasit niste raspunsuri clare.Am gasit doar raspunsuri de genul : daca ai bani ia-le...
    sigpic

    Comment


    • ce ne mai ,,oparim" PRETUL DE CELE MAI MULTE ORI ISI SPUNE CUVANTUL.. de fapt ce raspuns voiai? paco e bune sau e foarte bune. da sunt bune . mai ales daca ai motorul ceva uzat. si beru dau rezultate bune. si cele de origine. acum depinde ce-ti doresti si cepoti

      Comment


      • am 83 000 km cu bujiile din fabrica ,,,oare sa le schimb?

        Comment


        • Mai lasa-le vreo 100.000

          Comment


          • pai de ce trebue schimbate?

            Comment


            • Pentru a evita surprizele neplacute, cauzate de functionarea incorecta a sistemului de aprindere; rateuri, lipsa putere in sarcina, crestere consum etc.
              Poti sa tii sau nu cont de recomandarea privind inlocuirea acestora la...60.000km.
              Daca aveai Iridium, intelegeam
              Last edited by IancuMIC; 15 November 2012, 23:43.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Am pus iridium si vreau sa va spun ca in combinatie cu resoftare + fise magnatec se simte diferenta si nu este placebo.

                Comment


                • Originally posted by IancuMIC View Post
                  Poti sa tii sau nu cont de recomandarea privind inlocuirea acestora la...60.000km.
                  in carte scrie 30.000km ... eu zic ca e cam exagerat sa le schimbi la fiecare 30.000km , ieri le-am schimbat, cele care le-am scos aveau 40.000km si inca aratau foarte bine, mai mergeau o vreme.
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment


                  • Dupa 2008, odata cu PH2, Dacia a modificat in sensul extinderii, termenul de exploatare si folosire al bujiilor, de la 30 000 la 60 000(vezi un carnet in acest sens).
                    Eu le-am inlocuit pe cele de origine, cam pe la 52 000, Champion, cu BKR6EX, adica din alea cu iridium.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • deci daca ei zic la 60 mii, merge pana la 100 mii
                      Last edited by danyyy...; 16 November 2012, 14:30.

                      Comment


                      • merg si 120.000km, dar sa nu te miri daca iti va consuma mai mult, si nu mai trage bine.
                        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                        Comment


                        • oricum din cate se aude se duce pana in 10% ...cand ajung la15% le schimb:P

                          Comment


                          • NGK BKR6EIX 1.6 16v

                            Salutare,

                            Am montat eu pe masina mea, 1.6 16 v un set de NGK. Magina merge extrem de bine, pedata raspunde foarte repede , urca in turatii extrem de repede...ca atare fuge ca o sadeata dar si consuma mai mult. Le am pe masina de 1500km dar sicner as vrea ceva mai slow asa ca le vand.
                            Pentru cine e pasionat de viteza, etc sunt ok , cine merge normal nu recomand

                            Comment


                            • am auzit pe unul ca ii consuma cu 1 litru % mai putin ,bujii NGK
                              fiecare cu parerea lui,,,cine stie care e adevarul

                              Comment


                              • Originally posted by ScanDisk View Post
                                Am montat eu pe masina mea, 1.6 16 v un set de NGK. dar si consuma mai mult.
                                Pentru cine e pasionat de viteza, etc sunt ok , cine merge normal nu recomand
                                Uita ca asa aflam si lucruri noi despre bujiile cu iridium; eu merg normal cu masina, dar nu ma plang nici de consum nici de bujii.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google