Burete Intre Bord Si Parbriz

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Burete Intre Bord Si Parbriz

    am un burete intre bord si parbriz si lung cat tine bordul ...
    si a cam inceput sa se dezlipeasca ce rol are ?
    pot sal il scot de acolo?

  • #2
    Nu are nici un rol, este pus doar pentru estetic. Poti sa il scoti daca nu iti place
    House is in the house

    Comment


    • #3
      Daca nu stii nu mai vorbi,acel burete are rol de izolant fonic,multi baieti de pe aici si-au montat ulterior,altii vor sa-si monteze,iar tu ii zici sa-l dea jos,chiar si Duster-ul are acel burete.
      Attached Files
      KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

      Comment


      • #4
        Chiar crezi ca acel burete poate fi insonorizant? Ma indoiesc ca are vreun efect. Poate doar impresia ca sa redus zgomotul.

        Comment


        • #5
          Te indoiesti degeaba,mai cauta si mai vorbim.Bafta!
          KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

          Comment


          • #6
            ideea este ca se cam dezlipeste...de aceea ma gandesc ca daca ar avea vreun rol mai important era prins mai bine .Nu?

            Comment


            • #7
              si daca il scoti si scapi ceva pe acolo sa zic buletinu sau niste acte cum le mai scoti?

              Comment


              • #8
                multumesc tuturor pentru informatii!!!!
                rog administratorii sa inchida acest thread!!!

                Comment


                • #9
                  Originally posted by burtosu View Post
                  Daca nu stii nu mai vorbi,acel burete are rol de izolant fonic,multi baieti de pe aici si-au montat ulterior,altii vor sa-si monteze,iar tu ii zici sa-l dea jos,chiar si Duster-ul are acel burete.
                  Nu mai spune, iauzi la el izolant fonic, hai ca asta e buna. Pun pariu ca la tine nu se mai aude nimic in masina, nici macar motorul
                  House is in the house

                  Comment


                  • #10
                    Vezi ca esti habarnist,iti spun si tie acelasi lucru,mai studiaza si apoi da-ti cu parerea.Auzi la prostii astia de la Dacia,oare de ce naiba le-or fi pus si pe duster,ca sa para mai dotata probabil.Apropos de batator acustic ai auzit,poate si bucata aia de fier nu are niciun rol la o masina si exemplele pot continua.
                    KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                    Comment


                    • #11
                      Eu zic sa-l tii, cineva de aici mai demult buletinul prin acel spatiu si dupaia probleme mari cu scosul lui.

                      Comment


                      • #12
                        Estetic nu prea cred...

                        Acustic...nu stiu cat de mult poa' sa izoleze buretele ala, dar nu pot sa zic exact deoarece nu am putut sa fac diferenta intre un Logan cu acel burete si unul fara...

                        Parerea mea este ca a fost montat ca sa mai absoarba din zdranganiturile bordului in acea zona.
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • #13
                          Sincer daca are efect....ma refer la partea cu zgomotele din bord la gropi ....vreau si eu
                          In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by burtosu View Post
                            Vezi ca esti habarnist,iti spun si tie acelasi lucru,mai studiaza si apoi da-ti cu parerea.Auzi la prostii astia de la Dacia,oare de ce naiba le-or fi pus si pe duster,ca sa para mai dotata probabil.Apropos de batator acustic ai auzit,poate si bucata aia de fier nu are niciun rol la o masina si exemplele pot continua.
                            Eu nu te-am facut pe tine "habarnist". Daca tu chiar crezi ca un burete de circa 1~2 cm grosime pus de-a lungul bordului poate sa atenueze zgomotele produse de ???? inseamna ca ar trebui sa mai studiezi tu. Nu tot ce zboara se mananca - tu crezi pana la urma ca si folia aplicata pe geam are rol de izolant fonic - ia vezi - poate iti pui termopane la masina Parerea mea este si ramane in continuare ca acel burete nu are nici un rol si nici nu va avea - nici macar estetic
                            House is in the house

                            Comment


                            • #15
                              Acel burete este pus pentru a atenua zgomotele produse de bord. Parerea mea e ca arata cam urat pus acolo daca e asa cum apare in poza de mai sus, dar asta e

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google