Burete Intre Bord Si Parbriz

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Unde e buretele. Eu la a mea nu-l vad. E ph1 din 2005.

    Comment


    • #17
      Si a mea e tot din Mai 2005! Nici eu nu am ,dar nici nu mi-ar place daca arata asa...mai degraba,ma gandeam sa pun ceva sa-mi dea aer cald pe acolo sa nu-mi mai inghete stergatoarele iarna...
      sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

      Comment


      • #18
        Orice chestii noi puse pe masinile model nou au fost din cosiderentul de a mai atenua din zgomotul care patrunde in habitaclu(burete intre bord si parbriz,izolant intre aripa si stalp,intre capota si zona unde este vasul cu lichid spalator,capace tiranti opritori usi,in praguri,chedere suplimentare pe usi etc),asa ca nu mai crede tu ca a fost pus asa ca n-au avut ce face.
        PS pozele sunt luate de pe un alt site legat de dacia,cu sprijinul unui forumist
        Attached Files
        Last edited by burtosu; 3 May 2010, 20:29.
        KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

        Comment


        • #19
          Fa-ne si noua cate o poza cu dotarile enumerate mai sus de tine pe logan. Deci logan iesit din fabrica nu puse after. Sa vad si eu capacele tiranti, chedere suplimentare, e.t.c.

          Comment


          • #20
            Duster-ul are,nu loganul,sunt loganisti care si-au pus.
            KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

            Comment


            • #21
              Pai de duster stiam. Ma gandeam ca au pus astia si pe logan. Apropo clio are toate aste din 2000.

              Comment


              • #22
                Probabil la logan Ph2 au pus la bord,ca al meu nu avea din fabrica si i-am pus ulterior,ca si batator acustic,capace tiranti,izolant fonic capota si panou anti-foc etc.
                KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                Comment


                • #23
                  eventual nu il pot schimba cu altceva mai ...estetic si mai eventual care sa se prinda mai bine?

                  Comment


                  • #24
                    Eu am PH2 care a venit din fabrica cu burete intre bord si parbriz - dupa aprox 2 luni s-a dezlipit de la colturi si arata ca naiba (nici macar nu era lipit pana la stalpi - mai era o palma distanta, iar ca rol, nici macar estetic deoarece nu era lipit prea drept, era cam ondulat) ............asa ca l-am dat jos (trebuie dezlipit incet) si arata mult mai bine masina fara el....................recomand sa fie dat jos - nu are ce sa sonorizeze acolo (un burete) si ce zdrancanituri al bordului sa stopeze (bordul este f. solid)

                    Comment


                    • #25
                      ms

                      Originally posted by no.23 View Post
                      Eu am PH2 care a venit din fabrica cu burete intre bord si parbriz - dupa aprox 2 luni s-a dezlipit de la colturi si arata ca naiba (nici macar nu era lipit pana la stalpi - mai era o palma distanta, iar ca rol, nici macar estetic deoarece nu era lipit prea drept, era cam ondulat) ............asa ca l-am dat jos (trebuie dezlipit incet) si arata mult mai bine masina fara el....................recomand sa fie dat jos - nu are ce sa sonorizeze acolo (un burete) si ce zdrancanituri al bordului sa stopeze (bordul este f. solid)
                      Multumesc mult!!!!!

                      Comment


                      • #26
                        Da-l tu jos,eu zic ca are un oarecare rol,nu e pus degeaba,ca sa mai scada din costurile companiei.
                        Cat despre insonorizare,nu vreau sa fiu rautacios,dar dupa ce am mers cu ph2,loganul normal mi se pare tractor.Bine acum nu pot sa comentez,pentru ca este si varsta de 3 ani intre cele 2 masini conduse de mine.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by no.23 View Post
                          Eu am PH2 care a venit din fabrica cu burete intre bord si parbriz - dupa aprox 2 luni s-a dezlipit de la colturi si arata ca naiba (nici macar nu era lipit pana la stalpi - mai era o palma distanta, iar ca rol, nici macar estetic deoarece nu era lipit prea drept, era cam ondulat) ............asa ca l-am dat jos (trebuie dezlipit incet) si arata mult mai bine masina fara el....................recomand sa fie dat jos - nu are ce sa sonorizeze acolo (un burete) si ce zdrancanituri al bordului sa stopeze (bordul este f. solid)
                          Si eu l-am dat jos si sa stii ca se simte putin doar putin mai mult zgomot de la motor in habitaclu, de aceea voi cauta o solutie mai buna de pus acolo. La ce ma gandesc e vorba de un burete simplu latime de 1*3cm si lungime trebuie sa masor cat e de lung bordul.
                          Va sfatuiesc: nu incercati sa puneti acolo chedere sau materiale de termoizolatie din constructii pentru ca la iarna o sa faca o mica simfonie in masina.

                          Comment


                          • #28
                            Multumesc de ajutor!!!SUNT LAMURIT!!!!!!!!!!!

                            Originally posted by neajiji View Post
                            Si eu l-am dat jos si sa stii ca se simte putin doar putin mai mult zgomot de la motor in habitaclu, de aceea voi cauta o solutie mai buna de pus acolo. La ce ma gandesc e vorba de un burete simplu latime de 1*3cm si lungime trebuie sa masor cat e de lung bordul.
                            Va sfatuiesc: nu incercati sa puneti acolo chedere sau materiale de termoizolatie din constructii pentru ca la iarna o sa faca o mica simfonie in masina.
                            Daca gasesti ceva mai bun decat buretele ala da-mi si mie pontul!!
                            Last edited by mariuSEL; 10 June 2010, 12:42. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #29
                              Promit ca postez dar va mai dura vreo 2saptamani pana sa ma apuc de cautari. Oricum la logan cu investitii minime se poate obtine o masina destul de silentioasa.

                              Comment


                              • #30
                                Nu are ce zgomot sa se auda mai mult in masina, deoarece bordul nu este izolat fonic nici jos, nici inspre panoul ignifug................asa ca tot mai bine e dat jos

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google