Butoane pentru geamuri pe portiere !!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Apropos de butoane amplasate dubios Si BMW model Pisicuta 1990-1997 au butoanele pe consola centrala de la frana de mana un pic mai in fata. La fel si cele din grupul Peugeot Citroen , C3 , 206 , 206CC .
    La PH2 este interesanta treaba ca acel capacel care acopera surubul acopera si un spatiu relativ maricel D-aia da impresia de loc pt buton de geam electric (macar pe partea soferului ) Habar nu am ... cred ca din cauza costurilor nu se va mai face asa ceva
    1.6 MPi Icy White

    Comment


    • #17
      Originally posted by danielliviu View Post
      Eu personal am facut rost de 2 butoane cu impuls de la megane2, cele pozitionate pe usa de la sofer care actioneaza geamurile fata.
      La megan 2 functia de impuls de la butoanele pentru geamuri electrice este data de uch, ma indoiesc ca o sa mearga, eu asa stiu...
      Multa lume, putini oameni...

      Comment


      • #18
        Sunt butoane in 2 trepte. La primul click merg normal, la al 2-lea click sunt cu impuls. Trebuie sa mai studiez putin schemele electrice (sunt multe variante) inainte sa am ceva definitiv. Oricum, au fost schimbate pe garantie la un service pentru ca nu mai lumineaza.
        GL-22-TOF

        Comment


        • #19
          La modelul Laureat butonul de pe partea soferului e cu impuls. Asa ca se pot achizitiona doua butoane de Laureat si ai rezolvat problema. Se vand ieftin la dezmembrari

          Comment


          • #20
            Stiu asta, eu am Laureate plus si nu am butoane cu impuls. Doar primele serii au avut.
            Nu mai intereseaza asa mult acel "impuls", cat amplasarea comenzilor catmai ergonomic pe usa soferului. Poate vreodata si pe cea a pasagerului.
            Iar pentru asta, butoanele de pe consola sunt prea mari. Ce am gasit e mai mic si finut (mai finute decat cele pentru geamurile spate). Im plus, cele 2 butoane sunt unite intr-un singur ansamblu. Dar e mai dificil cu schema electrica la ele . Aici inca mai caut.
            GL-22-TOF

            Comment


            • #21
              cred ca se referea la laureate ph2
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #22
                eu am laureate ph2 si nu sunt butoane cu impuls.nici macar cel de la sofer.amplasarea butoanelor pe consola nu mi se pare foarte proasta pentru ca sunt la indemana.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  dupa parerea mea asta este cea mai proasta idee sa pui butoanele in bord dar daca nu ar fi ele oare cum ar arata bordul cu 3 butoane la cat este el de mare sau poate ca ar arata bine dar asta numai daca i-ar pune astia din uzina intrerupatoarele de pe peretele din casa ......))))) ce dreaq mai fratilor suntem romani iar masina este facuta pentru noi .;)

                  Comment


                  • #24
                    sa posteze cineva niste imagini cu interior logan ph2 bord siconsola centrala
                    1.2 TSI

                    Comment


                    • #25
                      poza este de pe masina lui victor (tTrust) de la brasov, nu de pe masina mea. eu am ph1
                      Attached Files
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #26
                        eu am ph1, am geamuri el si pe spate, si as vrea sa pun butoanele pe usi, mai exact pe maner.
                        toti care se urca la mine in spate si isi mai aprind o tigara intreaba cum se deschide geamu...
                        am vazut la un clio symbol, la pasager, un buton de geam, in genu la alea care sunt pe spate, dar cum pun firele ? ))

                        Comment


                        • #27
                          simplu le bagi prin stalp si apoi le tragi pe la imbinarea de la usa cu protectie din aia cum ai si pe prtiera fata
                          1.2 TSI

                          Comment


                          • #28
                            Mai bine le lasati acolo, daca le pui pe usa trebuie alte butoane si suport, taiata fata de usa si acoperit locul vechi.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #29
                              Locul vechi se acopera schimbad prelungirea consolei cu una de la un model inferior ca dotari. Acolo au loc de scrumiera.
                              Dar partea cu decuparea fetei de usa inca ma tine si pe mine in loc, nu sunt inca hotarat.
                              GL-22-TOF

                              Comment


                              • #30
                                Locul vechi se acopera schimbad prelungirea consolei cu una de la un model inferior ca dotari nu are
                                ca sa nu vorbesc prostii, la ce te referi? ca n-am prins ideea
                                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google