Buton Comanda Display

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buton Comanda Display

    Buna la toti.
    am si eu un Laureate 1.6 si am o problema la actionarea butonului de la stergatorul de parbriz, adica nu imi mai arata consumul instant, distanta parcursa, etc. .Butonul de pe display functioneaza dar nu are toate functiile .Am desfacut maneta si am verificat contactele, totul este ok.Am inteles ca s-ar putea sa fie o problema in ceasuri unde se afla cipurile, un contact imperfect.
    Stie cineva sau a mai patit cineva asa ceva ?

  • #2
    Pompa de la sprituitoare functioneaza?
    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

    Comment


    • #3
      Da, functioneaza.
      dupa cum am spus butonul are toate functiile active, inclusiv cea de schimbare a datelor de pe display dar pe display nu se schimba nimic.
      Last edited by 77sky; 16 May 2011, 09:18.

      Comment


      • #4
        Salut.
        Ai umblat la display de curand?
        Daca da e posibil sa nu mai faca atingere cum trebuie intre display si acel burete/cauciuc.......strange mai tare acele surubele de linga display.
        Numai bine.
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • #5
          am un laureat 1,6 si am probleme cu displeiul.se vede in ceataiar dupa ce se incalzeste in masina isi revine.ma poate ajuta cineva

          Comment


          • #6
            ar trebui desfacut bordul si sa verifici contactele de la display de pe placa

            Comment


            • #7
              Se vede in ceata pentru ca se aburesc si ceasurile. E normal, de la diferenta de temperatura, si geamurile masinii se aburesc, nu?
              GL-22-TOF

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google