Butuc Dreapta Fortat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Ivan Marian View Post
    Ai avut ceva probleme de ai umblat la usa????
    A trebuit sa schimb oglinda.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • #17
      [QUOTE=Ivan Marian;244513]Da mersi Geo.
      Dar stii ceva parcuri de dezmembrari auto in Bucuresti????
      Zi-mi si mie cateva sau care stie locatiile acestor parcuri????

      nu stiu parcuri de dezmenbrari dar am vazut la aia in vitan care vin numai duminica si se intind pe jos au toate maruntisurile de la masini si sant noi

      Comment


      • #18
        Faza cu butul am patit-o si eu, si in plus am ramas fara cateva lucruri de prin masina. Butucul arata exact ca in pozele atasate de Ivan Marian ... insa mi-a sarit si vopseaua de pe usa (o portiune mica). Cei de la politie mi-ai dat o anexa pentru casco , dar am inteles ca nu se poate repara deoarece nu este o paguba mai mare de 100 euro (am asig. casco la ominiasig) si ar trebui sa platesc eu reparatiile. Este adevarat !?

        Comment


        • #19
          Pai tu nu stii ce contract de casco ai ?!?!
          probabil ca ai fransiza 100 de euro. asta inseamna ca la orice reparatie o sa ai cu casco, tu o sa platesti 100 de euro. de exemplu daca o sa ai o reparatie de 30 de milioane, tu o sa dai 100 de euro si firma de casco da restul banilor.
          In cazul de fatza probabil ca reparatia face 3 milioane. ce rost ar avea sa dai tu 100 de euro? nu mai bine dai doar 3 milioane?
          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

          Comment


          • #20
            Din pacate nu stiu exact ce contine contractul, pentru ca e la o firma de leasing , iar eu nu am decat polita de asigurare casco ,din care nu se prea intelege daca am fransiza sau nu ... Multumesc oricum de raspuns.

            Comment


            • #21
              Pt. cei care au patit ca mine

              Luni seara cred ca tot un drogat a incercat si butucul din staga fata sa mi-l forteze ca sa o ia pe MASA cred din masina,dupa ce primul butuc din dreapta a fost fortat si el acu cateva luni.
              NOROC CU ALARMA ca nu a apucat sa intre in masina.
              Cu ocazia asta deabia astazi am dat fetele de usa jos si am trecut sa remediez problema.
              Am fost la magazinele de piese auto din Rahova sa caut clemele de prindere a butucilor ca sa pun unele noi in loc, dar nu am gasit.Asa ca le-am folosit tot pe cele vechi,dupa ce le-am indreptat cu patentul.
              Aveau decat setul de butuci complet(contact,portbagaj,buson rezervor,si cei doi butuci staga/dreapta cu tot cu cheie) dar tot fara aceste cleme de prindere(O TAMPENIE) la pretul de 130-150 lei in functie de magazin.
              La astia de la reprezentanta costa un singur butuc 350 lei pe comanda din Franta iar tot setul 800 de lei.
              Dupa cum v-am mai spus magarie si furt pe fata din partea lor si este totusi o diferenta mult prea mare de pret.
              Dupa cum se vede din poze asa arata clema de prindere si butucul .
              Spatiul acolo este foarte ingust asa ca aveti grija la maini si degete.
              Spor la treaba ................
              Attached Files

              Comment


              • #22
                Buna!
                Azi am patit acelasi lucru la butucul stanga. Fortat identic ca la Marian. Doar iesit afara un pic in partea de sus, masina nu are nici o zgarietura, doar pe butucul in sine se vede o mica adancitura in partea de jos ca si cum l-ar fi prins doar de acolo. Si nu aveam nimic in masina. De fapt, dupa cum arata, cred ca nici nu au apucat sa se urce in ea.
                O sa desfac usa, sa indrept clemele alea, asa cum ati facut si voi. Multumesc pentru ajutorul dat in avans.

                Comment


                • #23
                  Voi ati fost norocosi ca doar butucul l-a fortat.Mie gunoiul mi-a indoit rama de la usa fata dreapta punand genunchiul in coltul stanga de jos al geamului iar cu labele a tras de rama superioara a geamului pana a indoit-o cat sa poata baga mana sa deschida usa( n-am avut alarma din nenorocire..acum am ) mai bine forta butucul.. Deci voi ati iesit mai ieftin ...
                  Logan ABS PLUS 1.4 MPI

                  Comment


                  • #24
                    La fel am patit-o si eu si un vecin, ca optimus. Numai ca eu aveam alarma si au fugit dupa ce mi-au indoit rama geamului. Vecinului i-au indoit usa din dreapta si nu au reusit sa intre pt. ca au indoit broasca si nu se deschidea de afara deloc, dupa care au trecut la usa din stanga, prin aceeasi metoda si luat CD, fara fata, taiat firele de la CD. Concluzia: eu schimbat pe casco (100E, partea mea), usa, total aprox. 2100lei. Vecinul dublu, ca s-au speriat si cei de la service. Politia a gasit amprente, dar nici pana azi nu a prins hotul. Toata treaba s-a intamplat pe 16 aprilie.

                    Comment


                    • #25
                      Eu n-am avut casco,m-am dus la un service privat si mi-au indreptat-o baietii de zici ca-i noua..Si vopsita:cost total:300RON
                      Logan ABS PLUS 1.4 MPI

                      Comment


                      • #26
                        Noaptea trecuta m-au vizitat si pe mine. Eu aveam in masina si un GPS(in torpedou) si un modulator FM(la vedere). Butucul atarna iar tabla este putin indoita sub butuc. Am sa demontez si eu usa in speranta ca nu trebuie sa dau atatia bani pentru reparatii. Am Casco fara fransiza, dar mi-au spus ca trebuie sa astept banii cel putin o luna, ca politia sa caute hotii.

                        Cred ca acum inainte o sa dezlipesc de pe parbriz toate ventuzele de la GPS, detector radar si alte chestii, si o sa las torpedoul deschis ca sa vada ca nu am nimic. Eventual las pe bancheta din spate o harta turistica veche si prafuita. In conditiile astea nu vad de ce ar mai forta usa.

                        Comment


                        • #27
                          Cu politia astepti si la pastele cailor,degeaba.
                          Aveam si eu ventuzele in masina lipite in parbriz si atat,nimic mai mult la vedere.
                          Si de atunci le-am dezlipit si le tin ascunse prin masina(ventuzele).
                          Iar eu nu cred ca o sa las torpedoul deschis ci dimpotriva,o sa il las inchis cu cel mai VENINOS SARPE care exista.
                          Am vazut pe Dyscovery pe cineva care avea un astfel de sarpe in masina(COBRA REGALA),si nu il mai durea capul de hoti.
                          Eu o sa iau unul mai mic sau vreo trei serpi,ca sa incapa in torpedou si sa ii pot manevra usor,iar ca DROGATII astia sa nu mai forteze butucul aiurea o sa las masina deschisa peste noapte ca sa creada ca a dat norocul peste ei.
                          Sau mai pot baga si cativa paienjeni,Vaduva Neagra.
                          Iar in locul rotii de rezerva as baga acolo o Cobra Regala.

                          Comment


                          • #28
                            Subscriu si eu...

                            16 aprilie, Zona Moxa, P-ta Sf. Voievozi...

                            Butuc dreapta fortat cu o surubelnita, pe care prostu' a uitat-o pe scaunul din dreapta...

                            Pagube: Detector radar + cablu + ventuze (erau toate in torpedou); Scrumiera auto plina cu monezi de 10 bani...Bonurile de masa pe o luna; dupa care plang si acum...Butucul din dreapta nu se mai inchide cum trebuie cu cheia, tabla un pic indoita sub butuc... zgariata desupra butuc...

                            Ajung la politie, nu gasesc nici o urma...nici o amprenta...nimic. Autor necunoscut!!!

                            Toata treaba o fac pe CASCO, fara fransiza, dar dureaza ceva...Vocea Clientului, mi-a dat o data preconizata a venirii butucului, 8 august, dupa 3 sapt. de la comanda...

                            Schimba butucu, imi dau scrumiera, imi schimba bricheta + priza, imi repara usa...

                            Maine revin cu poze )
                            e-mail: office@stickere.info

                            Comment


                            • #29
                              Deci in locul aparatelor electronice din torpedou,,faceti o mica gradina zoologica cu animalute veninoase!
                              Iar in locul surubelnitei de pe scaun asa vrea sa il gasesc pe HOT mort, sau ca sa fiu mai bland cu el ,,sa il gasesc lesinat ca sa il omor eu din bataie.
                              Toate cele bune.

                              Comment


                              • #30
                                chiar asa, la sistemul de alarma nu se poate pune un ridicator de tensiune, cum sunt gardurile electrificate pentru bivoli? Serios vorbesc - ar fi eficient si impotriva nemernicilor care gasesc o placere imbecila sa iti zgarie masina cu cheia

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google