Bv 21 cdc

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc, o sa curat cum zici si o sa vad ce se mai intampla. Si eu ma gandesc ca e vreo sonda - senzor ceva, fiindca are cablaj electric. Nu cred ca e ulei fiindca am pipait si se simte ca apa cu antigel, iar sub sonda aia pe carcasa cutiei de viteza e ud, deci se prelinge pe acolo. Sincer s-ar putea sa fie mai veche problema, dar fiindca a fost cald cred ca se evapora. Acum am descoperit cu ocazia schimbarii uleiului de la servo, ca vasul de expansiune era aproape gol, iar lichidul era doar putin peste nivelul furtunelor care intra in el.
    Verific si o sa va anunt ce se mai intampla.
    PS: Nivelul de ulei e bun, l-am schimbat in mai cand am schimbat distributia, iar nivelul e ok. Deci cred ca nu e ulei.
    Last edited by logan21cdc; 11 November 2015, 09:36.

    Comment


    • Au trecut 9 ani: 18 nov 2006 - 18 nov 2015 si 195339 km. Sunt in continuare la fel de multumit de masina ca in prima zi. Stiu ce am cumparat si stiu si acum la ce sa ma astept de banii astia. Poze nu am poate dupa ce vin inapoi in tara si ii fac si o baita ca e ca o scroafa acum. Multi km va doresc tuturor si sa ne bucuram in continuare de masinutele noastre. Cu mandrie am constatat ca si pe alte meleaguri sunt destule Dacii, in special Sandero si Duster.

      Comment


      • Multi inainte !!!
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • Multumesc la fel si tie|

          Comment


          • Mulţi înainte şi în continuare fără niciun fel de probleme.

            Comment


            • Multumesc, multumesc tuturor pentru urari. La fel si voua.

              Comment


              • Inca un „prag psihologic”. Azi dimineata in drum spre serviciu s-a produs „evenimentul”. Multi km fara probleme, la toti loganistii!
                Attached Files

                Comment


                • Multi km fara probleme si tie! Eu mai am cca 600 km si ajung la 200.000.

                  Comment


                  • Multi km inainte si fara probleme ca si pana acum !

                    Trimis de pe al meu SM-J100H folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Va multumesc tuturor pentru urari. Va doresc asemenea si voua.

                      Comment


                      • Oho 200 000 , tot inainte fara probleme Eu am 152 000 km aproape, in 8 ani si ceva
                        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                        Comment


                        • Multumesc la fel si tie. Se aduna km fiindca masina o folosesc si in interes de serviciu (am contract de comodat). Km i-am facut in 9 ani si 2 luni.

                          Comment


                          • Multumesc! Da, asa este, cand o folosesti in interes de serviciu se fac multi km
                            Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                            Comment


                            • La mulți ani şi kilometri fără probleme ! ;)
                              http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                              Comment


                              • Multumesc. Merg inainte. Oricum nu am ritmul tau😆

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google