Cafenea-discutii Despre Orice

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • avem un coleg loganist, care are service in regim propriu, si poate, iti face el revizia, cu materialele tale. Pretul pe manopera, este decent.
    Paul taxi id de forum.
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

    Comment


    • din 2004 si doar 30.000?
      esti sigur?

      Comment


      • ar mai fi service-uri dar problema e de piesa originala ca pina la urma noi merem cu ele,si e viata noastra prioritara!!!
        intradevar sunt mai scumpi si mai hoti dar macar au piese de origine si mai dau si garantie pe ele!!!
        o parere!!!
        sigpic

        Comment


        • piese de origine gasesti si in alta parte...o sa ajungi sa afli cat de curand . Adica o sa vrei tu sa le cauti si in alta parte. Gandeste-te ca mai ai 2 luni si iesi si tu din garantie , asa ca nu-i mai pupa pe cei de la Dacia , ca nu ei fac piesele originale.
          Iar cand o sa auzi ca o revizie te costa peste 500 ron, poate ca o sa gandesti sa-l vinzi chiar
          Last edited by mike26ro; 6 March 2010, 01:28.

          Comment


          • din 2004 30 000 km e de expozitie ce ai pe ea>

            Vreau sa fac si eu o curatenie la a mea........adica nu a mai stat de mult pe elevator la 120 000 aproape un capat de bara si o bucsa pe la 40 000 de mii in rest apa paie si bataie,m-ar interesa ceva magazine de piese bine,originale neoriginale,nus sa fie bune. Multi zic ca Autostefan ,dar eu nu prea am incredere.............si un mecanic bun sau un service......ceva de genul. Apropo 9 km de Piatra Neamt am garaj cu canal cu tot ce trebe,platforma de beton,lumina daca aveti vreodata nevoie 0747305798
            Last edited by doriany; 7 March 2010, 13:49. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • doriany se zice ca ar fi cam scump la piese Stefan, si prin alte parti gasesti mult mai ieftin. Acum,daca vrei piese, la preturi mai rezonabile, si tot de origine, ai un lant de magazine vis a vis de KAufland. Sunt 5 magazine cu piese auto, daca nu ma insel....deci ai de unde alege ca pret....si ca material.
              Iar in privinta garajului.....treci pe la intalnire, sa te cunoasca baietii, ca cine stie vreodata care cum apelam la tine.
              Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

              Comment


              • Multam .....duminica asta vin si eu ....

                Comment


                • Vezi ca s-a schimbat locatia pentru intalnire....detalii aici.
                  Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                  Comment


                  • Originally posted by mike26ro View Post
                    din 2004 si doar 30.000?
                    esti sigur?
                    sunt sigur ca doar e a mea

                    Intr-adevar are putini km pt varsta sa, a fost mai mult masina de weekend. Iar mie nu prea imi place sa merg cu ea, cel putin nu pe drumurile denivelate de aici. E cam tare suspensia, simti orice pietricica Oricum la revizie o sa schimb multe la ea. Toate lichidele (racire, frana, ulei) completare cu freon, banuiesc ca si articulatii, bielete, placute de frana, plus o tona de reglaje la tamburi, senzori frana, trebuie schimbat cablul de acceleratie. Eu ma astept la o suma de ordinul a 1000 - 1500 RONi + ca trebuie sa-mi iau 4 cauciucuri noi. La asa putini km nu a fost menajata oricum, mai ales in ultima vreme de cand fac naveta cu ea, stie pe de rost toate gropile din Piatra Neamt )
                    Last edited by ham04; 9 March 2010, 19:16. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • man....asa e putini km cu ea dar buni!!!
                      si eu am 23.000 in 3 ani si te inteleg,dar tin mult la ea!!!nu zic ca tu nu tii la ea dar daca e de o revizie ceva dute la Dacia!
                      mai scump dar...piesele de origine conteaza!!!
                      o parere!!
                      sigpic

                      Comment


                      • mai ales ca acuma, pana la sfarsitul lunii, sunt promotii in reteau DACIA, la capitolul service.
                        Oricum, la cate service-uri sunt in Piatra Neamt, ai de unde alege. Bani sa fie.
                        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                        Comment


                        • Scuze ca ma bag in seama,voi tineti masinile la panoplie?2004-30000km,si tu Dragos doar 23000 in 3 ani? Eu din noiembrie 2008 am 25000km,scoate-ti-le fratilor la drum,nu le tineti in fata blocului sau garaj.

                          Comment


                          • nu e benevol ca stau in fata blocului cu ea dar...paralute..man,paralute!!!
                            eu unul circul in fiecare zi cu ea dar e aproape serviciul
                            masina de pensionar
                            sigpic

                            Comment


                            • Pai na....ce sa facem cu -pensionarii- astia (no ofense).
                              BC08VDS-esti mic copil....in 2 ani 25,000?......dar eu in 3 ani 70,000 km? pensionarule
                              Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                              Comment


                              • N-are 2 ani,are un an jumate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google