Cafenea Fotografi de pe Logan Club!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Cosmin

    Fotograf de ocazie / novice / etc etc

    Aparat luat in 2007 Canon Ixus 70. Destul de multumit de el pana acum..
    Attached Files
    sigpic

    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

    Comment


    • #17
      Posed un Nikon D.80 si sunt foarte multumit de acest aparat si chiar daca ar fi sa-l schimb, merg tot pe NIKON.

      Comment


      • #18
        Dromadere, la asa aparat, nu ma mir ca esti multumit!
        Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

        Comment


        • #19
          ReBe hai cu niste instantanee !trebuie doar sa-ti faci un topic la portofoliu
          Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

          Comment


          • #20
            Nu-mi fac ca sunt timida Acum am apucat si eu sa vad o parte din pozele din ultimele 3 saptamani... Recunosc ca n-am nici macar o urma de talent, vocatie, simt estetic... Asadar, astept critici constructive! Poate faceti voi un mic fotograf din mine!

            [Si ca de obicei, imi da blank page la fereastra de upload...]
            Last edited by ReBe; 13 July 2009, 23:03.
            Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

            Comment


            • #21
              Salutari !
              Fotograf mai putin oficial, este un hobby care imi place foarte mult.
              Nume: Andrei (Jr.)
              Locatie: Piatra Neamt
              Aparat: Canon 350D cu obiectivul din kit 18-55mm 1:3.5-5.6 II si obiectiv Canon 55-250mm 1:4-5.6 IS cu parasolar ET-60. Card SanDisk Extreme IV 4 GB si un backup SanDisk Ultra II 1GB. Mai am si un kit de filtre Hoya.
              Trepied Fancier WT-3570 .. bunicel ... isi face treaba pentru ce am eu nevoie.
              Aparat dorit: is multumit de asta desi as vrea pentru el un blitz Canon Speedlite ... modelul depinde de buget.
              Aparate avute: Am inceput de la un aparat Mercuri 3.2MP ... care normal ca nu mi-a satisfacut nevoile ... apoi am trecut la Canon.
              Attached Files
              Last edited by Jr Andrei; 14 July 2009, 16:57.
              sigpic
              LOGAN CLUB Piatra Neamt

              Comment


              • #22
                Bine ai venit ! hai cu fotografiile
                Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                Comment


                • #23
                  Evident, in sectiunea de Portofoliu.
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Mi-a venit o idee trasnita... sa fac cea mai lunga fotografie (panorama).... Ideea mea era sa merg pe o strada, cat mai lunga, si sa pozez in lungul ei.... Rezultatul dupa lipire, ar fi fost o fotografie cu toata strada....) Destul de greu de urmarit.... eu preconizez, ca ar avea cca 2000 pix, inaltime si cca 40000 lungime, cel putin. :P

                    CE ziceti...e nebunie? sau ceva care se poate realiza, si are si un rost...?

                    Se mai baga cineva, la ceva asemanator?
                    e-mail: office@stickere.info

                    Comment


                    • #25
                      Tu glumesti nu?
                      Eu am scos rezolutie de 3800x20.000 la panorama cu transfagarasan.
                      Eu zic ca tu o sa faci ceva de genu 4000x120.000 Sa te vad cu ce procesezi asa ceva.
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Mda...am cam gresit proportiile.... cred ca sar de 100.000 pix, lungime. sa vedem pana unde ma pot intinde....:P

                        Cu puterea de procesare...ma duc pana unde o putea calcu'.
                        e-mail: office@stickere.info

                        Comment


                        • #27
                          Un nou inceput...

                          Aici veti gasi toate "creatile" mele, trecute, prezente si viitoare...cu cate o mica descriere...Nu o sa fie o sortare pe categorii...ci o insiruire de imagini,fiecare cu un continut aparte....Fotografiile si panoramele create nu sunt prelucrate deloc sau aproape deloc (doar B & C). Sper sa va placa si ar fi perfect daca le-ati critica...
                          e-mail: office@stickere.info

                          Comment


                          • #28
                            SALUT. Fotografia este un hoby, sunt un incepator infocat in arta fotografica. Posed un canon G9 si sunt multumit de el mai ales ca il car peste tot, dar sunt interesat si de alte aparate din clasa Nikon. Atit CANON cit si NIKON sunt foarte bune ca aparate foto.

                            Comment


                            • #29
                              Nikon...parca nu era o clasa de aparate, ci o marca .
                              e-mail: office@stickere.info

                              Comment


                              • #30
                                E fix o marca.
                                Daca vrei tu neaparat sa le clasifici, nikon poti sa il pui la "clasa" superculori.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google