Camera Auto Pe Spate(luneta) Recomandare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Old Driver View Post
    .....
    iar camera pe spate am ales-o pe asta.
    http://m.emag.ro/camera-auto-dvr-pre.../pd/DH1P52BBM/ E super buna.
    O alegere excelenta, la fel si pretul.

    Comment


    • #17
      Originally posted by Fanez View Post
      Excelent. Cat tine bateria si cum i-ai tras alimentare?
      Inca nu am testat bateria,iar cablul e lung(4 metri).l-am tras pe dupa spatarul banchetei din spate si pe sub sezutul ei apoi printre scaunele din fata pana la priza tripla de la bord.
      Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

      Comment


      • #18
        Bateria mai mult de 30 de minute nu tine la camere de genul asta.
        Pe spate merge o camera cu un profil mai subtire.
        Eu am fratele mai sarac al camerei asta http://viofo.ro/camera-auto-dvr-viofo/Viofo-A118C2 alimentata direct din blocul de sigurante.

        Comment


        • #19
          Care e mai buna pana la urma? Prestigio RoadRunner 585 sau VIOFO A118C2?

          Comment


          • #20
            585-ul are unghi de filmare de 160 de grade, A118C2 doar 130. Ca nivel al calitatii filmarii, sunt apropiate.
            Eu am preferat Prestigio, pentru suport si garantie, cumparata prin emag. Viofo are desfacere printr-o firma din Eforie.
            Last edited by mr.K; 25 April 2017, 13:48.

            Comment


            • #21
              ... si Roadrunner are Ambarella A7, pe cand Viofo A118C2 are doar NovatekNT96650.
              Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

              Comment


              • #22
                Originally posted by kkhheelloo View Post
                dupa aproape 1 saptamana de test pot sa trag concluzia ca nu merita banii
                filmarea pe timp de noapte este execrabila avand in vedere ca se lauda cu Ambarella A7LA50D si WDR
                acelasi procesor se gaseste si in mini 0803 iar filmarea in conditii de noapte (cu iluminat stradal si fara) este net superioara
                mi se pare incomod sistemul de prindere al ventuzei, articulatia care permite orientarea camerei este fragila si nu stiu cat va rezista in timp
                asa ca eu voi ramane la chinezaria mea
                nu stiu de ce, dar Ambarella A7LA50D pe prestigio ofera o calitate a imaginii mai slaba decat la altele modele echipate similar
                dar poate am avut eu ghinion cu prestigio 570 gps

                Comment


                • #23
                  585-u' are imagine clara, mai ales la rezolutie maxima e crystal clear, pe timp de zi.

                  Ce gandea o cunostinta.

                  Cica, el/ea are camera cu filmare SuperHD si Full HD, dar ce vede pe laptop e de calitate mai slaba. Pai normal zic eu, de vreme ce display-ul laptopului nu putea prea multe.
                  Last edited by mr.K; 27 April 2017, 11:32.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google