Campanie Ajutorare - Merita si cei fara parinti o raza de soare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Campanie Ajutorare - Merita si cei fara parinti o raza de soare

    acest topic se adreseaza membrilor LC Ploiesti.
    avand in vedere ca se apropie Sfintele Sarbatori de Craciun vin si eu cu rugamintea sa ne deschidem sufletele si sa oferim celor ce nu au. o raza de soare, o clipa de fericire, un zambet, ... o mica farama de bucurie ar insemna mult pentru ei. cautati prin pod, prin debara, pe la bunici jucarii ce nu mai sunt folosite sau hainute care oricum se imprafoseaza degeaba si haideti sa fim noi Mos Craciun pentru ei...
    dupa cum stim prea bine nimeni nu le ofera aceste bucurii ale copilariei.
    ganditi-va cat ar insemna asta pentru ei : cei ce au fost abandonati fara sa aibe nicio vina.
    cei ce aveti copii, sau cei ce aveti frati mai mici, nepoti stiti cum li se lumineaza fata cand primesc ceva si cat de mult de bucura... si ce este mai frumos decat un zambet de copil ? nimic... va spun eu ...
    mai avem la dispozitie cateva saptamani. destul cat sa ne organizam asa cum trebuie, sa alegem locatia si sa luam hainele Mosului pe noi.
    Last edited by valeriuciprian; 17 November 2011, 18:15.
    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

  • #2
    Va doresc succes...vezi ca au mai fost cluburi din tara care au facut asa ceva...Bucuresti,Constanta,Galati,Kronstadt,etc... daca vrei inspiratie ai de unde sa iei.
    sigpic

    Comment


    • #3
      hai baieti de saptamana asta sa incepem sa propunem ce ducem
      Last edited by sli_waz; 17 November 2011, 20:53.
      vopsitorie preturi bune

      Comment


      • #4
        vaz` ca pana la urma..ati inceput sa ..puneti in miscare lucrurile..nu i rau!! fingers up!!
        ma gandeam ca ..na`..sunt si anumite cele politici referitoare la articolele ce pot fii depuse sau lasate in astfel de stabilimente..si mai anume..sa fie..in primul rand, pe cat posibil, intr o stare estetica destul de buna..sa fie curatate chimic cu factura si sa aiba pe cat posibil..o eticheta cu instructiunile de folosire, mai ales cele ce contin piese ce pot fii periculoase pt cei mici.
        altfel ideea este foarte ok.. ma mai gandeam ca ..fiecare..sa aduca..sa nu exageram acu`..insa sa nu existe nici pretentii foarte mari, un minim de 2 jucarele..marimea chiar nu e importanta..pana la..cat are..sau cate au..fiecare in dotare..!? atat ca respecte cele ..de mai sus. eventual..fiecare sa dea cate 5 lei pt ..a lua ori o ciocolata..ori un suc. e ..propunerea mea. cine e de accord..sa isi exprime parerea. eventual..cei care organizeaza sa impuna si un termen limita..pana cand se ..pot dona respectivele lucruri..implicit cine le tine..si cine are gestiunea lor..!? pp ca se va face un inventar..si o serie de semnaturi..cat sa fie totul ..legal"..si sa nu existe..alte cele ulterioare..reclamatii" ..ca doar traim in Romania..!!! in rest...pacat ca nu se fac chestii de genul` tot timpul..... oricum..in caz ca aveti ..opinii ..please do..dreptul la libera exprimare e prevazut in Constitutie!!) Feel free sa..va spuneti pasul`..!!
        SIC CUNNECTANDO REM

        Comment


        • #5
          termenul ar fi pana pe 15 - 17 decembrie. sa putem ajunge inainte de craciun la locatia pe care o vom stabili
          Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

          Comment


          • #6
            e ok...bine de stiut. multam` fain de completare.
            SIC CUNNECTANDO REM

            Comment


            • #7
              nu mai indrazneste nimeni ? nu vreti sa o face pe mos craciun cu micutii ?
              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

              Comment


              • #8
                eu am pus cateva jucarii care le dau si o sa cumpar ciocolata saptamana viitoare duminica sa veniti cu ce ati strans hai baieti
                vopsitorie preturi bune

                Comment


                • #9
                  v ati hotarat oameni buni cand si unde ..sau mai bine zis cine se ocupa de stransul si evidenta celor ..articole" de donat..dat..etc? ca no`..timpul trece..si ..vorbele raman se pare !? asteptam indicatii...utile sper?!
                  SIC CUNNECTANDO REM

                  Comment


                  • #10
                    cine s-a hotarat sa sprijine aceasta campanie este asteptat duminica 04.12.2011 si duminica 11.12.2011 cu ceea ce vrea sa doneze. pe 11.12.2011 hotaram si unde sa ducem aceste pachete. in data de 18.12.2011 (duminica) eu nu pot ajunge la intalnire din motive personale intemeiate. respectivele donatii le pot tine la mine pana in ziua cand vor fi date.
                    inca un amanunt : in ziua donatiei o sa vreau sa fiu insotit de un coleg de club (sau mai multi) pentru a nu lasa vreo urma de indoiala in sensul ca nu ajung lucrurile acolo unde trebuie.
                    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                    Comment


                    • #11
                      k. in sfarsit!! ramane cum am stabilit nu?;)
                      SIC CUNNECTANDO REM

                      Comment


                      • #12
                        eu zis sa vorbim maine mai pe indelete chestia asta si tratat cu o mare seriozitate acest subiect , nu asa " tranca fleanca "

                        Comment


                        • #13
                          e tacka packa..chiar!!) in esenta...da..sunt anumite aspecte ce ar trebui tratate mai ..pe larg..si abia dupa sa ne apucam sa colectionam..una alta materiale..insa..vedem la intalnire..ce si cum ok?
                          SIC CUNNECTANDO REM

                          Comment


                          • #14
                            pai da ... k aci , dupa cum am vazut , " ne racim gura " de pomana ... asa fata in fata e alta chestie ;)

                            Comment


                            • #15
                              duminica 11.12.2011 se aduna eventualele pachete la sala sporturilor si se hotaraste locatia unde vor fi donate. va asteptam !
                              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google