Campanie De Ajutorare A Unei Case De Copii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iata si lista de ingrediente.. o sa incerc sa verific in fiecare seara thread-ul si sa fac modificarile la meniu in functie de ce aduce fiecare:
    Si dedesubt lista de participare:

    Ciorba Perisoare (40 de persoane):
    3 kg carne tocată pui, porc sau vită
    16 linguri de orez
    8 felii subţire de franzelă
    8 morcovi
    8 ţeline mici
    8 cepe mare
    5 legaturi pătrunjel
    8 cuti 450g cu roşii
    4L borş (opţional)
    sare, piper

    Pui Tandori:
    4 kg piept de pui
    1.5 kg iaurt
    16 linguri ulei
    10 lingurite suc de lamaie
    sare dupa gust
    10 linguri pudra tandori

    Orez curry cu legume:
    800 gr orez salbatic
    800 gr morcov
    800 gr mzare
    800 gr praz
    4 kg supa de legume
    8 catei de usturoi
    16 linguri ulei
    8 cepe mari
    8 lingurite coriandru
    4 lingurite chimen
    8 linguri suc de lamaie

    Fursecuri cu lamaie (100):
    1kg faina alba
    400 gr unt la temperatura camerei (82% minim grasime)
    200 gr zahar
    4 galbenusuri
    coaja rasa de la 4 lamaii
    4 lg zeama de lamaie
    2-3 linguri zahar pudra

    Lista de participare:
    1.) Vip3rutzu
    2.) Fuguletz
    3.) Dragman
    4.).....
    5.).....
    6.).....

    (va rog sa precizati in paranteze ce puteti aduce fiecare ca sa scadem din lista).. Multumesc
    REMUS, DimSPORT, Eibach, Zexstar, SPARCO, Pioneersigpic

    Comment


    • viperutu ,,,,sa mor eu ,,,sunt beat la cei 44 de ani ai mei dar ... reteta ta nu o inteleg,,,,eu particip ...si felete mele !

      Comment


      • Ma Vip3re, sa nu uiti de verdeata si inca vreo 4-5 oua pt. ciorbita aia!
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • noi astia care ne intitulam bucatari in cadrul evenimentului o sa venim cu niscaiva condimente de pe-acasa cred.. si se va discuta la BILLA cu lista-n fata ce ne mai trebuie (maruntisuri)..
          Voi treceti-va cat mai repede pe lista..

          Lista de participare:
          1.) Vip3rutzu
          2.) Fuguletz
          3.) Dragman
          4.) Andreea13
          5.).....
          6.).....
          REMUS, DimSPORT, Eibach, Zexstar, SPARCO, Pioneersigpic

          Comment


          • Baieti, dupa cum v-am zis, din pacate, n-o sa pot ajunge de data asta cu voi.

            In schimb, dati-mi de veste, va rog, cum putem face sa va dau si eu o pereche de adidasi nr. 37 (noi) de baiat. Ii tin de cateva zile la birou.

            Va rog sa ii dati lui Fane, din partea mea
            Event planner

            Comment


            • Cred ca am citit(descifrat) cam 10minute la retete ... Retetele de unde le-ai luat ?? Ca sigur nu ai scris tu ... dar daca ai scris iti recomand sa pui mana pe gramatica si sa nu mai pierzi litere pe drum
              sigpic

              Comment


              • dezacordurile sunt din cauza ca am adaptat retetele la 40 de persoare si din "1 ceapa mare" a iesit "8 cepe mare".. sper sa se inteleaga.

                Lista de participare:
                1.) Vip3rutzu
                2.) Fuguletz
                3.) Dragman
                4.) Andreea13
                5.) Ghiaurul + fetele
                6.).....

                Mda.. Deci!!

                Din cauza ca bucatareala se suprapune cu proba de indemanare de la Brasov, o vom amana pentru weekendul viitor, si mai exact pentru Sambata 15.10.2011.

                Lista de participare ramane in continuare deschisa pentru inscrieri (cu tot cu cumparaturile aferente ale fiecaruia, cf. listei de ingrediente, in paranteze)

                Speram la o prezenta mai numeroasa pentru weekendul viitor.. ca atunci nu mai aveti scuze..
                Last edited by Vip3rutzu; 5 October 2011, 09:26. Reason: Automerged Doublepost
                REMUS, DimSPORT, Eibach, Zexstar, SPARCO, Pioneersigpic

                Comment


                • Pentru sambata, 15.10:

                  Lista de participare:
                  1.) Vip3rutzu
                  2.) Fuguletz
                  3.) Dragman
                  4.) Andreea13
                  5.) Ghiaurul + fetele
                  6.) Roxana
                  7.)
                  8.)
                  9.)

                  Domnilor, haideti, un pic mai mult interes si pentru aceasta actiune, va rog frumos! (Ma refer la cei care nu sunt deja pe lista)!

                  Haideti sa ne distram la o repriza de gatit cu cei mici, in stilul caracteristic!

                  Multumesc!
                  Event planner

                  Comment


                  • Pentru sambata, 15.10:

                    Lista de participare:
                    1.) Vip3rutzu
                    2.) Fuguletz
                    3.) Dragman
                    4.) Andreea13
                    5.) Ghiaurul + fetele
                    6.) Roxana
                    7.)maryus_laudat
                    8.)
                    9.)
                    B 51 PWW - Loganist.

                    Comment


                    • Hai sa va vad pe lista pentru weekend-ul viitor.. Roxana!.. Pa iei!!
                      REMUS, DimSPORT, Eibach, Zexstar, SPARCO, Pioneersigpic

                      Comment


                      • Work in progress ;)!

                        Propun ca la ora 10:00 sa ne vedem in parcare la Billa pentru ca la un 10:30 sa plecam catre cei mici. Am rugamintea sa va vorbiti dinainte (eventual un vineri - pentru cumparaturi sau ce aveti nevoie) si sa ne miscam 'cu talent' sambata

                        Anuntati-ma daca sunt ok orele pentru voi, ca s-o sun si eu pe mama lor, va rog!
                        Last edited by roxana22; 10 October 2011, 17:09. Reason: Automerged Doublepost
                        Event planner

                        Comment


                        • Roxana, vad ca nu se mai inscrie nimeni, iar dupa niste calcule aproximative in 7-8 persoane nu prea putem sa facem toate cumparaturile necesare.. eu zic sa se amane iar, de data asta pentru un termen inca nedefinit, si cand va fi mai mult interes pentru actiunea respectiva, voi participa cu placere..

                          Nu vreau sa o consideri lipsa de interes, sau de implicare dar nu pot eu sa bag mana la om in buzunar pentru respectiva (cheta) de cumparaturi.. hai ca o punga de faina, un ou mai aduce unu altul dar sa iei carne si legume pentru 30 de persoane este un pic cam exagerat (luand in calcul numarul mic de participanti)..

                          weekendul urmator sunt plecat la Budapesta intr-o delegatie, iar pe 29-30 este etapa de indemanare la Baneasa, asa ca poate l-om programa pentru primul weekend din noiembrie.. sa mai vedem cine se inscrie pana atunci.. Lista ramane deschisa..

                          Eu asa zic ca e mai ok.. sa nu fie prea din scurt pentru multi.. (ca sa nu mai aiba motiv sa absenteze)..
                          REMUS, DimSPORT, Eibach, Zexstar, SPARCO, Pioneersigpic

                          Comment


                          • Urma sa fac aceeasi propunere. Sunt total de acord cu tot ceea ce ai spus!

                            Nici nu ne putem ingramadi toti in bucatarie (referindu-ma la perioada noiembrie, vine deja frigul).

                            Este o campanie ce trebuie facuta cand este vreme ok. Trebuia sa profitam de zilele frumoase. Nu am facut-o, asta este, facem ceva mai de amploare la campania din primavara. Parerea mea

                            Atunci vom aloca o suma special pentru un meniu. Vedem, discutam.

                            Acestea fiind spuse, se amana vizita din aceasta sambata pentru cand vom fi mai multi si vom putea face ceva reusit!
                            Last edited by roxana22; 13 October 2011, 16:57. Reason: Automerged Doublepost
                            Event planner

                            Comment


                            • pe viitor , sa dam cate 5 lei (care vrea desigur) sa avem de cumparaturi , asa se evita fazele cu banii , pentru cei care merg .
                              Pana la urma era si normal sa se amane , interes aproape zero , doar nu o sa puna viperu bani pentru tot ce trebuia.

                              Comment


                              • Cata, oamenii au dat la fiecare campanie banuti! Deci, din punctul meu de vedere, nu acuz pe nimeni de nimic. Si nici nu intentionez sa oblig pe cineva.
                                In fond, aceste lucruri se fac benevol, din placerea de a face un bine

                                Tocmai de aceea, nu intentionez sa cerem banuti suplimentar ci sa alocam o parte din suma stransa la campania urmatoare, strict pentru acest scop!

                                Astfel vor fi si mai multi prezenti

                                Oamenii reactioneaza in diferite moduri atunci cand vine vorba de dat niste banuti. Sincer, mi-as dori sa vad si fete noi implicate in diferitele activitati ale LCB.

                                Mai astept, cine stie
                                Last edited by roxana22; 13 October 2011, 17:09.
                                Event planner

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google