Campionat Cel Mai Tare Sistem Audio Editia 2010

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    din pacate.. intre timp.. eu am vandut tot
    canto se poate considera castigator, eu prezentandu-ma la examen fara ustensilele necesare

    legat de sistemul meu, era axat pe calitate si nu pe SPL, nu e vorba de tare, ci de feeling, instalarea si setarile conteaza foarte mult, time-alignment, insonorizare, crossovere optime, filtrare activa.... toate au adus sistemul in starea in care era, sunet cat mai natural, spectru cat mai flat si scena cat mai reala.
    canto iti respect curajul de a participa alaturi de mine insa intr-o competitie face2face nu aveai sanse in nici-o categorie, fie ea SQ fie SPL .
    salut
    sigpic

    Comment


    • #32
      Corect, nu neg asta, in cazul meu - cu toate ca lumea care a zis de maxim - eu am facut configuratia astfel incat sa fie pe placul urechii mele si la volum mare - distorsiuni cat mai mici, iar la volum mediu sa fie mai mult axata pe fidelitate- 0 distorsiuni sau troncaneli, insa si aici sunt de abia la inceput(urmeaza cas - de catre trebuie, urmeaza o a 2-a statie si scapat de acele ovale de pe spate + cel mai important lucru izolatie pe masina). Mersi pentru urari si pentru voturi, si cu toate ca in celelalte "campionate" lumea mai are putin si se ia la cearta mi-a placut ca aici - nu au fost conflicte .

      p.s.: lasa ca poate te apuci din nou de vreo configuratie ceva, poate pe masina care o ai, sau cine stie pe o masina pe care poti face performanta la concursuri(in caz ca te tenteaza).
      Last edited by Canto; 20 August 2010, 12:05.
      B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

      Comment


      • #33
        +1 de la mine pt canto
        "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

        Comment


        • #34
          votat pigoo

          Comment


          • #35
            aici votam de dragul prieteniei,dupa cum arata sistemul sau cat de puternic este iar voturile nu sunt relevante,poti avea muzica de 2000 euro si suna mai rau ca una de 1000 ron,tine mult de reglaje si multe altele.votat pigoo pt ca stiu ce poate
            sigpic........restul e NoSpeedLimit

            Comment


            • #36
              In cazul asta votez si eu Canto ca am simtit la el cum este, chiar nu stiam cu cine sa votez aici. Decat LIVE poti face diferenta intre cele doua sisteme audio, sunt sigur ca si a lui Pigoo te facea sa tremuri!!
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • #37
                Votat Pigoo.
                sigpic
                Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                Comment


                • #38
                  Vot Canto . GZrullz si un sound fin
                  fara linkuri externe in semnatura

                  Comment


                  • #39
                    Pigoo, desi vad ca se misca bine si Canto. Poate la anul e mai bine pregatit. Go Pigoo
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Vot Pigoo, are cu ce sa dea in difuri.de curiozitate in spl cat ai scos?145+?

                      Comment


                      • #41
                        daca citeai atent prezentarea sistemului vedeai

                        Subwoofer Enclosure - 72L @ 36Hz (142dB@33hz)

                        cu fostul subwoofer, nu cel de anul trecut cu care am castigat campionatul, ci cel de dinaintea RE-ului, adica DD-ul, aveam posibilitatea sa scot 145dB la aceeasi acordare, iar cu o incinta de SPL depaseam acest scor cu siguranta .
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Datorita filtrajului activ din player, amplificatoarelor folosite pe difuzoarele din fata si sub, cablajului si insonorizarilor, sistemul prezentat de pigoo a primit si votul meu.
                          Oricum, auditia personala era cel mai bun arbitru...

                          Comment


                          • #43
                            Votat Pigoo dar imi placea si Canto. MP3-UL ala e cel mai misto a lui Canto
                            Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Pigoo
                              cristi glumesti , ida-x200 am avut si eu acum 2 ani
                              e un jaf din punct de vedere al performanetei pe langa 9835-ul care il am acum si pe care cred ca nu ai avut ocazia sa-l vezi

                              Pigoo , este ok ca ai recunoscut faptul ca nu mai ai systemul pe masina , dar sa critici adversarul spunand ca HU-ul prezent pe masina lui este un JAF ?

                              urat din partea ta !

                              Trecem mai departe cu voturile , aici se dau doar motivatiile voturilor... speram ca a fost inteles de la inceput.
                              Last edited by skandal; 26 August 2010, 18:19.

                              Comment


                              • #45
                                Lucrurile au degenarat din nimic.
                                Din moment ce Pigoo a zis ca a vandut sistemul cu care participa, nu vad de ce am mai lasa votul deschis. O situatie similara a fost si anul trecut.
                                Am rugamintea sa se faca inscrierile, pe viitor, cu ceea ce aveti de actualitate.

                                Sectiunea asta se inchide cu Canto castigator la masa verde.

                                Multumim.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google