Campionatul Regional De Raliuri 2011

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Campionatul Regional De Raliuri 2011

    dupa cum unii stiti, inca de anul trecut din vara s-a cochetat cu ideea unui campionat local de raliuri. Iata ca dupa cateva luni de discutii, negocieri, etc putem sa va anuntam crearea unui astfel de campionat.
    Singura modificare majora fata de primele ganduri este ca in urma discutiilor purtate cu FRAS-ul s-a decis extinderea zonala (in functie de posibilitati) si transformarea intr-un campionat regional. Campionatul se vrea a fi o punte intre cursele auto de amatori sau campionatele judetene si campionatele nationale: de raliu, de coasta, slalom paralel, etc.

    Si sa o mai spunem o data, trebuie sa fim mandrii ca acest campionat s-a nascut din randul logan clubului, initiatorul fiind Sorin (virtualmansorin) cu sprijinul filialei LoganClub Arad.

    Vom prezenta aici etapele si alte informatii pentru cei "interesati"
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

  • #2
    pai prezinta-le, nu ne mai tine ca pe prosti in suspans
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      putin suspans nu strica
      trebuie spus ca ordinea de prezentare este aleatoare, finalizarea datelor va fi facuta odata cu definitivarea programelor de catre federatie.
      Primul prezentat este unul care mie imi place cel mai mult Brazii (Raliul Zarandului):

      Pozitionare: DJ707C-DJ708 (Julita-Gurahont)
      Lungime: 17.5 km
      Crestere cota: 418 m
      Scadere cota: -402 m
      Inclinare maxima: 18 %; -21 %
      Inclinare medie: 5.7 %; -6.6 %
      Cota: 311-563 m

      Al doilea Nadlac (Cupa DKMT Nadlac):

      Pozitionare: orasul Nadlac (strazile 1 Decembrie, Ioan Slavici, Victoriei, George Cosbuc)
      Lungime: ~4 km
      Crestere cota: 10 m
      Scadere cota: - 10 m
      Inclinare maxima: 2.7 %, -3.2%
      Inclinare medie: 0.6%, -1.1%
      Cota: 87-90 m


      Al treilea Oravita (Cupa Oravita):

      Pozitionare: DN57B (Oravita-Marila)
      Lungime: 5.31 km
      Crestere cota: 400 m
      Scadere cota: -100 m
      Inclinare maxima: 30 %; -23 %
      Inclinare medie: 9.7 %; -7.8 %
      Cota: 360-673 m


      si cam atat momentan ... mai revenim si cu celelalte

      Urmatorul traseu si probabil cel mai tehnic dintre toate din punct de vedere al curbelor si "acelor":

      Pozitionare: comuna Tomesti (jud Timis)
      Lungime: 7.16 km
      Crestere cota: 457 m
      Scadere cota: - 369 m
      Inclinare maxima: 34.4 %, -48 %
      Inclinare medie: 11%, -11%
      Cota: 291-382 m
      Last edited by bubu_vasile; 9 January 2011, 22:04. Reason: Automerged Doublepost
      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

      Comment


      • #4
        dupa indelungi probleme, rezolvari, negocieri, etc ... s-a finalizat programul:
        1. Arad, circuitul VIK POWER 27 martie 2011 si consta din 3 manse a cate 5 tururi, total cca 16,5 km
        2. Timis, Tomesti 16 Aprilie 2011 si consta din parcurgerea traseului de 4 ori (2 intr-un sens, 2 in sens invers), total cca 29 km
        3. Arad, Valea Cladovei 21 Mai 2011 si consta din parcurgerea traseului de 6 ori (3 intr-un sens, 3 in sens invers), total cca 19 km
        4. Arad, Brazii 25 iunie 2011 si consta din parcurgerea traseului de 4 ori (2 intr-un sens, 2 in sens invers), total cca 26 km
        5. Caras, Oravita 16 Iulie 2011 si consta din antrenament cronometrat si 2 manse de concurs, total cca 16 km
        6. Timis, Barna 27 august 2011 si consta din parcurgerea traseului de 4 ori (2 intr-un sens, 2 in sens invers), total cca 30 km

        si pentru ca ne-am gandit si la amatori ....

        VSS Racing Club organizeaza sub patronajul FRAS un campionat pentru nelicentiati si amatori.
        Acesta se va desfasura in minim 5 etape.
        Spunem minim 5 deoarece acestea s-au fixat ca si locatie dar mai incercam cel putin inca 2 pentru care se poarta negocieri.
        Participantii la aceste etape vor fi obligati doar la a purta casca atat el cat si copilotul (in cazul in care doreste copilot, dar nu este obligatoriu).
        Prima etapa se va desfasura pe circuitul VIK Power Arad in 26 Martie 2011.
        Taxa de inscriere pentru aceste etape va fi de 70 RON.
        Last edited by bubu_vasile; 10 March 2011, 20:58. Reason: Automerged Doublepost
        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

        Comment


        • #5
          un regulament, macar preliminar...!? in special pt circuitul din arad, care se apropie destul de rapid...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #6
            pentru unii sau pentru altii ?
            va aparea si ala in cateva zile. am tot sperat sa il scoata o data federatia din "joben" dar dupa cum unii stiu, nu au reusit sa il termine nici pe ala de national de raliu. in cateva zile o sa apara.
            oricum pentru cei care sunt interesati sa participe, le voi raspunde punctual la intrebari cel putin pentru cateva zile pentru a suplini un regulament complet.
            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

            Comment


            • #7
              ca noutate, pentru castigatori, premiile depasesc valoarea taxei de inscriere.
              iar pentru spectatori avem diverse concursuri la care pot sa castige premii constand in reduceri la sonorizari evenimente (nunti, botezuri, etc oferite de colegii din loganclub prin www.sonorizari-arad.ro), 1 bidon ulei ENEOS 4l oferit de www.szakalmetal.eu/ro, si incercam sa nu ne oprim aici ...
              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

              Comment


              • #8
                Cine participa eu unu cred ca voi merge...

                Comment


                • #9
                  eu, captainslow,tm42crs...dintre astia "nelicentiati". dar sigur mai sunt si altii.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #10
                    dati un telefon poat ene intalnim

                    Comment


                    • #11
                      concursul va fi de forma 1 mansa nelic+2 manse licentiati sambata, 1 mansa nelic+2 manse lic duminica. daca vrei sa vii, vorbeste cu bubu, poate iti rezolva si de-o cazare mai "ieftinache" in arad, daca n-ai la cine sta. tel meu e pus la profil, cred ca-i public. pt orice eventualitate, 0726 735 561. sigur o sa ne intalnim, doar nu ne-om da pe circuite diferite
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #12
                        Bubu , se mai pune problema de cazare in noaptea de sambata spre duminica la Arad, la pret ca anul trecut?
                        fara linkuri externe

                        Comment


                        • #13
                          asta incerc sa rezolv acum in weekend
                          anul trecut am avut o mica problema cu pretul, eu l-am negociat bazandu-ma pe un numar de camere pe care mi-au zis oamenii ca vin si apoi m-am trezit ca au venit doar jumatate din ei si nu prea a fost placut pentru domnul de acolo
                          tineti minte ca nu am cerut nici un avans la cazare, am mers pe incredere, dar ...
                          eu sunt optimist din fire si sper sa mai reusesc o data. oricum conditiile de cazare acolo sunt bune, plus ca e parcarea aia mare interioara. maine dupa amiaza revin cu pretul clar si sigur la cazare.

                          PS si acum tin minte ce fata au facut clujenii cand au primit pizza aia de la 5 colturi pe masa si apoi tuica aia de prune cu care au dormit in camera )
                          hai ca o fost fain, cu toate micile probleme ... avem amintiri frumoase.
                          aaa ... si cand l-a pacalit CRS-ul pe bika, ca l-a luat matizul si saracul om nu a mai vrut sa se dea a doua zi
                          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                          Comment


                          • #14
                            Clujenii de anul trecut vin din nou, asa ca nu scapati!
                            O sa incercam sa nu mancam saptamana viitoare sa putem termina toate cele 5 colturi! Cat despre tuica... n-am avut cu cine!
                            Sa ne dea Dumnezeu vreme buna si frumoasa ca in rest ne descurcam noi!

                            PS: Seba m-am mai antrenat la virajele in 3 roti! Sper ca n-ai uitat ultima mansa de anul trecut cu "balamucu' de Cluj"!
                            :P::U::S::H: :T::H::E: :L::I::M::I::T::S: :excl:

                            Comment


                            • #15
                              seba a luat avans ... pe macadam la bucovat s-a dus ca ... nu am cuvinte sa descriu modul in care a "circulat" ... o sa caut ca am o poza edificatoare.
                              sa nu va luati dupa el cand zice ca a mers cu 100 ...

                              iar tu cobreto ai ramas dator cu niste demonstratii pe circuitul ala. si nu uita de promisiune: daca prinzi vreun loc fruntas te sui sus pe masina
                              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google