Cap De Bara Stanga LEMFORDER

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cap De Bara Stanga LEMFORDER

    am inteles ca producatorul este german pentru capul de bara stanga LEMFORDER dar cand am cumparat scris turcia. banuiesc ca ar trebui sa-l returnez. ma puteti ajuta cu un sfat.

  • #2
    mercedes-urile Sprinter am impresia ca-s facute toate in Turcia. crezi ca nu-s bune ? nu reprezinta firma mercedes ? asa si lemforder daca si-a pus blazonul pe ceva inseamna ca respecta niste norme ...

    eu am schimbat acum mai bine de 40.000 km capetele de bara si am pus lemforder. nu mai stiu daca turcesti sincer. 120 lei bucata. inca nu m-au necajit. inainte am schimbat 4-5 firme sau mai bine zis "no name-uri" si mai mult de 10.000 km nu am apucat sa fac cu ele...
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • #3
      am vazut ca sunt piese produse prin tari gen romania,turcia,polonia cu o calitate indoielnica, dar daca tot o schimb si dau 92ron pentru piesa, macar sa ma tina la fel ca cea din fabrica, peste 62000km. din cate stiu preturile in turcia sunt mult sub cele practicate in romania, plus faptul ca serviciile sunt superioare din toate punctele de vedere (am un prieten care prefera in turcia sa-si repare masinile). prefer sa mai dau o diferenta daca cea produsa in germania este mai buna decat cea produsa in turcia. nu stiu daca difera dar poate stie cineva mai multe

      Comment


      • #4
        eu am luat flansa amortizor fata lemforder si scria pe cutie made ia romania

        Comment


        • #5
          probabil ca depinde si de unde le cumperi , banuiesc ca lemforder -ca si multe alte marci celebre - au plagiatorii ei , daca le cumperi din magazin cu factura nu cred ca mai are importanta tara de origine, daca le-ai luat "pe sub mana" atunci totul e posibil.
          Pain brings out the truth in us all...
          ...how much truth can you stand?

          Comment


          • #6
            Cand am cumparat loganul scria undeva pe portbagaj ceva de renault adica producator francez, dar am vazut ca e fabricat in Romania, sa-l returnez?
            Cam asa suna si intrebarea ta.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • #7
              Eu am luat de la unix cu factura doua capete de bara lemforder 109 lei bucata si pe eticheta de jos zice ceva de turcia www.zf.com , sper sa nu fie considerata reclama .
              Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

              Comment


              • #8
                Proaste

                Nu va recomand capete de bara LEMFORDER Turcești.
                S-a rupt in timpul montajul. Montata cu cheie de mana. O piesa de calibru asta n-are voie sa se rupa ca plastelina.

                MEGA provides free cloud storage with convenient and powerful always-on privacy. Claim your free 20GB now


                MEGA provides free cloud storage with convenient and powerful always-on privacy. Claim your free 20GB now


                MEGA provides free cloud storage with convenient and powerful always-on privacy. Claim your free 20GB now

                Comment


                • #9
                  nu stiu ce sa zic, eu am lemforder, made in turcia puse anul trecut, de mine acasa in curte, au trecut 30.000km aproximativ de atunci si nu misca nimic. eu sunt super multumit, le-am achizitionat de pe un siteu de pe net 72lei/buc.

                  Comment


                  • #10
                    Eu nu am avutI probleme cu piesele de la Lemforder bieletele si, capetele de bara au vreo 30k si nu dau semne de oboseala, in urma cu vreo 7000 km am scimbat un rulment la fuzeta, am ales SKF, acum este prafcam, are joc foarte, cel din dreapta este original si are 140k si nu are pic de joc sau zgomote.

                    Comment


                    • #11
                      rulmentii de origine sunt snr, franta, daca nu ma insel. skf nu stiu sa fie producator oem, face doar aftermarket. pana si sachs ofera in kiturile de ambreiaje placi valeo, de care fug toti...
                      la mine lemfoerder=trw, adica piesele de lemfoerder au tinut la fel de mult, in conditiile in care trw erau cu 20% mai ieftine.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #12
                        Nu va recomand capete de bara LEMFORDER Turcești.
                        S-a rupt in timpul montajul. Montata cu cheie de mana. O piesa de calibru asta n-are voie sa se rupa ca plastelina.
                        Cap de bara dr+stg Lemforder- rulaj 75k, inca n-au joc.
                        Tot made in Turkey.

                        Ceva nu e clar la tine cu originea marfii.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Iulian93 View Post
                          Nu va recomand capete de bara LEMFORDER Turcești.
                          S-a rupt in timpul montajul. Montata cu cheie de mana. O piesa de calibru asta n-are voie sa se rupa ca plastelina.
                          eu nu downloadez nimic , pozele se pun altfel , dar un cap de bara nu poti sa-l rupi la mana. nici cel mai ieftin. ceva nu se leaga.

                          ps: cu turcismele alea de lemf. am facut 130.000 km si apoi le-am schimbat cu altele noi si am vandut masina.
                          Last edited by Costi-bc; 17 May 2017, 21:34. Reason: Automerged Doublepost
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • #14
                            Am luat si pus TRW pana la urma. Nu mai pun piese pe masina "Made in Turcia / China" de acum in colo.
                            Piesele le-am luat de la AutoKarma, s-au facut ca ploua, insa m-au pierdut ca client, si urmeaza si o reclamatie la ANPC cu calitatea pieselor. Sa-i verificr cineva ce piese aduc.

                            Comment


                            • #15
                              120000 km cu Lemforder Turcia fara probleme
                              Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google