Care s-a uitat sub masina cand a cumparat-o?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    in parcarea dintre blocuri la mine sant 15 loganuri si nici unul nu are asa ceva.evacuare se fabica se vopseste si se monteaza pe un autovehicul.in nici o situatie nu cred ca este normal ca dupa protejarea produsului final cu vopsea sa se mai aplice un petic de sudura.si daca se intimpla macar ar fi putut sa dea cu vopsea peste sa nu vada "prostu".dealfel o sa pun aceste poze si pe site ul renault france sa le fac reclama.
    Last edited by 1.5 DCI; 20 July 2007, 09:03.

    Comment


    • #32
      Poate sudura aia chiar e buna, pe mine daca as fi avut asa ceva nu m-ar fi deranjat, atata timp cat nu se vede e ok.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #33
        Pai rugina aia neprotejata cat tine?
        sigpic

        Comment


        • #34
          Rugina au mai toate tobele de Logan pe care le-am vazut. Ba chiar si pe la Peugeot mai apare cateodata...
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #35
            exista o vasilina care se arde pe la 280 grade...cred ca ar proteja ceva pe acolo
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/irinelvalcea/
            VAND HONDA ACCORD I-CTDI

            Comment


            • #36
              Asa arata a mea...cum se numeste vaselina aceea?Si dobele din inox facute de nea Gica din talcioc arata mai bine la sudura...
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • #37
                nu stiu exact...o sa ma interesez....o folosesc electricieni...chiar si cei auto
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/irinelvalcea/
                VAND HONDA ACCORD I-CTDI

                Comment


                • #38
                  eu nu inteleg de ce va agitati....daca tine sudura si toba nu are gauri ce conteaza cum arata.....eu am 45.000km cu loganu meu si nu am avut probleme cu toba....principalul e sa functioneze nu cum arata ca nu se uita nimeni sub ea sa vada daca e sudata chirurgical

                  Comment


                  • #39
                    Toba se schimba pe garantie?
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      se schimba daca se sparge nu si pentru rugina sau o sudura inestetica

                      PS:tobele nu is de inox de aia iasa rugina
                      ...de doi lei :p

                      Comment


                      • #41
                        Tobele sunt din tabla decapata si tevi din otel carbon vopsite in camp electrostatic. Daca te duci sa ti-o schimbe pe garantie o sa iti zica ca nu ti-o schimba. Sunt sigur de asta.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by dogy_10
                          eu nu inteleg de ce va agitati....daca tine sudura si toba nu are gauri ce conteaza cum arata.....eu am 45.000km cu loganu meu si nu am avut probleme cu toba....principalul e sa functioneze nu cum arata ca nu se uita nimeni sub ea sa vada daca e sudata chirurgical
                          dar tu stii ca toba va ceda exact acolo unde sa facut sudura asta ti-o spun din experienta,eu lucrez cu masini de 20 de ani.asa ajungem sa cumparam masini de la mioveni cu rugina pe sub aripi si nu are nimic ca nu se vede.

                          Comment


                          • #43
                            rugina e una si sudura inestetica e alta......oricum prea mare agitatie pentru nimic, cand ai cumparat loganu trebuia sa te uiti mai atent ce cumperi......pe mine ma enerveaza vopseaua care e foarte foarte subtire, iar pe contraaripi sau cum le zice parca nici nu exista....cared ca asta e mai ingrijorator decat o sudura care voua vi se pare urata

                            Comment


                            • #44
                              Nu cumva ati cumparat masini din tirg? Daca da de ce nu v-ati dus la un garaj sa o suiti pe rampa si sa o bagati la tester? Eu am luat-o de la un coleg pur si simplu a crescut sub ochii mei,dar nu am remarcat ce spuneti voi ,iar la prezoane e bine sa nu va jucati ,prima mea masina a fost un hirb pe care l-am desfacut bucata cu bucata si l-am facut la loc ,si sa stiti ca nu se pune vaselina peste tot , riscati sa va depaseasca roata si sa nu stiti ca e a voastra , toba e posibil sa o fi sudat-o un tirgovet pentru a-si recupera banii,
                              in caz de va duceti la tirg uitati-va sub prag in spate sau fata ,acolo are un dop de plastic oval ,scoateti-l si bagati degetul inauntru trebuie sa scoateti degetul plin cu veselina daca nu inseamna ca a fost bulita si facuta de tirg!!!!

                              Comment


                              • #45
                                crunt sa citesc problemele astea pe forum.
                                dar nu ma mir, am vazut rugina la un prestige la doar 6 luni dupa achizitie. usa sofer sus in colt.
                                la mine am scos presul de la sofer, polistirenul de sub (da, tii picioarele pe o mocheta care sub are polistiren) si am gasit rugina.
                                deci eu astept sa se mai adune. oricum golanu' v-a scapa de mine dupa 4-5 ani de suferinta.
                                rugina pe toba este inevitabila, apare dupa un timp de functionare. dar nu imediat din fabrica! dute dale in cap cu ea
                                am vazut un post de la Marius cu rugina pasaj la un golan de 80.000km. te-ai gindit ca omul merge mult prin noroi, nisip si alte chestii care le poate arunca roata in sus si deterioreaza vopseaua?
                                dupa testul cu frina, mi-e frica sa ma mai uit sau sa fac ceva cu golanu'
                                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google