Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai nu stiu bre, nu mai da Florea benzina "la promotie"?
    chiar, mai exista peco-u' ala?

    Comment


    • E la promotie tot timpul, doar ca tuseste ligheanul de la ea )

      Acu' urmaresc o licitatie pt un GoPro2, sper sa nu liciteze careva cu 5 centi in plus )

      PS: nu-mi plac nici soferii aia care isi lasa masina in pompa si apoi stau la masa sa serveasca un sandvich d-ala bun din Mol ).

      Comment


      • Originally posted by B997NDL View Post
        nu iau apararea soferilor de taxi, dar daca ai sta si tu 12-13 ore in trafic, n-ai mai fi asa amabil.
        Pai cu atat mai mult ar trebui sa fie niste asi in sofat, sa ne dea noua lectii de condus, sa fie niste exemple. Noi astia amatori conducem cand plecam la serviciu si cand venim spre casa, dar ei au timp 12 ore pe zi sa se perfectioneze.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Nea' vetreoale, problema-i ca acum se intalnesc si taximetristii astia fara atestat sau cu atestat luat asa, pe ochi frumosi. Acu', la partea de condus nu are de-a face atestatul ala, dar dupa cum ti-ai dat seama, pe taxi nu prea vezi oameni cu carti citite, deci iti imaginezi si potentialul lor in a-si dezvolta cariera intr-un mod pozitiv. Da' io acum vorbesc de uscaturi, ca nu toata padurea e asa.

          In plus, amabilitatea aia de care zice nea' NeDeLeu, aia tine de educatie si de felu' de-a fi. Ca ala care e ciocoflender in trafic, ala e si daca merge 5 minute pe zi cu masina, si daca e taximetrist...

          Comment


          • nu conteaza ca au sau nu atestat sau cate carti au sau nu (citite) in biblioteca de acasa...care au asa ceva. tot ca ciubotele conduc, ca niste negi ai canalelor.

            Comment


            • Poate e prevazut in codul deontologic )

              Comment


              • si daca ar fi, ce?

                Comment


                • Nu stiu daca i-a pomenit cineva pe thread, dar sunt SOFERII mai catolici decat Papa care merg in localitate cu 50 sau mai putin, dar calca linia continua fara nici-o jena... Pai nene, daca intrii in radar cu 61 iei amenda, daca calci linia iti ia permisu, unde e logica ?

                  Aveam zilele astea in spate un zeu de VL parca era, in localitate, stiam ca e radar, mergeam cu ~55, si vine nervos in spatele meu si imi da flashuri, si da sa intre in depasire pe linie continua, vine paralel cu mine, si vede MCV-ul de politie, franeaza disperat si intra inapoi in spatele meu, culmea, nea militica se uita in telefon si nu l-a vazut pe zeul pe banda cealalalta pe linie continua. Astia au noroc tot timpul.
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment


                  • asta nu-mi place mie la voi in ardeal (cluj, targu mures si la ai mei in orastie),politia. era s-o fur in tg mures si in orastie. cum dracu sa mergi cu 50km/h ?! pe maniu ii dau si a cincea. pe "pod"nu mai zic... inainte de tg mures, 5 localitati la rand, 5 masini cu radare. WTF ?!

                    Originally posted by 30_VLD View Post
                    potentialul lor in a-si dezvolta cariera intr-un mod pozitiv.
                    si cum si-ar dezvolta cariera un taximetrist ?! "in mod pozitiv"...
                    in general, cum iti dezvolti cariera in romania daca nu esti finul cuiva ?!
                    iar te-ai uitat la filme.
                    Last edited by B997NDL; 11 December 2014, 21:13. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Adica sa te autoeduci, nea' Nedeleule, ca pentru asta nu e nevoie sa ai vreun nas potent. Da' asta tine de mentalitatea natiei..da' gandirea ta e sanatoasa ) si practica...

                      Ai avut noroc, eu am prins 2 radare intr-o localitate ) Tot spre Tg Mures ) Al doilea culegea laurii primului, ca toti o calcau ca au scapat...

                      Comment


                      • Originally posted by balooo View Post
                        Dar, daca e asa cum zici, cum rezistati? Toti amicii mei de acolo se plang de trafic infernal, si ca circula cate unul in masina, aglomerand soselele. Nu e mai comod/rentabil sa se circule cu metrou, tramvai etc?
                        Eheee, rezistam pe metereze, ca nu avem ce face si ne-am invatat.
                        Cat despre metrou/tramvai si alte cele, la mine unul nu renteaza. Dimineata plec pe la 7:25 de acasa spre scoala si apoi la munca. La ora aia tramvaiele 32 sunt FULLL, lasi sa treaca vreo 2/3 pe langa tine ca sa ai si tu loc sa te urci la un moment dat in vreo unul. Apoi, daca ajungi la metrou Unirii, acolo e si mai JALEEEEEE La fel, lasi vreo 2/3 garnituri de metrou sa treaca, pana intri si tu pe vreo usa daca ai noroc si cand intri stai PRESAT ca sardelele in cutie.
                        Ei bine,,,cu fata mea de 6 ani,, nu o pot supune la asemenea durere/chin si jale prin RATB in drum spre scoala si viceversa.

                        Originally posted by 30_VLD View Post
                        Am vazut niste depasiri efectuate de astfel de indivizi, momente in care regret ca nu am camera pe bord (al dreaq ce preturi au).
                        Eu am una la 200 de lei si face treaba. Daca as pune ceva filme pe aici, sa fiti siguri ca va aparea in clipuri numai culoarea GALBENĂ

                        @NDL, daca taximetristi stau 12/13 ore in trafic, maine ma iau si eu de meseria asta. Dar pana una alta e meseria ce si-au ales-o ei si drept urmare nu sunt eu dator sau altii din trafic sa ii suportam.
                        Am fost si eu curier, mai sunt si altii soferi ce stau cu adevarat in scaun 12/13 ore si nu fac ca ei la final de program.
                        Astia de la prima ora de dimineata iti taie cheful de viata de peste zi si atunci sunt odihniti.

                        Comment


                        • Originally posted by 30_VLD View Post
                          Adica sa te autoeduci, nea' Nedeleule, ca pentru asta nu e nevoie sa ai vreun nas potent.
                          vorbim de conducere sau de invatamant ?!
                          as vrea sa te vad dupa un an de mers cu masina prin bucuresti.
                          iti da mana sa vorbesti avand doua intersectii i oras si 100 de masini.

                          nu stiu de va tot plangeti... vreti sa vedeti traficul din Bombay sau de la Moscova ?!

                          Comment


                          • E de bine sau de rau? (faza cu galbenul)

                            Acu' taximetristii astia parca-s doamnele de la ghiseele primariei, mai precis alea de la Taxe si Impozite ) Ca daca le ceri o informatie, te spurca.

                            Mie-mi mai plac si soferii aia care se opresc asa in trafic sa-si salute vreun cunoscut )

                            Comment


                            • care va enerveaza din imaginea alaturata ?
                              Mumbai does not have as many cars per capita as other world cities but it has the worst traffic. Why? How can we resolve this?

                              aia nu mai schimba benzile fiindca n-au niciuna.

                              Comment


                              • Originally posted by B997NDL View Post
                                vorbim de conducere sau de invatamant ?!
                                as vrea sa te vad dupa un an de mers cu masina prin bucuresti.
                                iti da mana sa vorbesti avand doua intersectii i oras si 100 de masini.

                                nu stiu de va tot plangeti... vreti sa vedeti traficul din Bombay sau de la Moscova ?!
                                Vezi, de-aia sunt de acord cu regionalizarea . Am avut ghinionul sa nu stau capitala, deci sigur nu ies pilot de F1...shiit, tre sa ma mai nasc o data.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google