Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ca tot mi-ai adus aminte, ma enerveaza aia care accelereaza cand ii depasesc cu bicicleta.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #32
      Originally posted by andrei
      Ca tot mi-ai adus aminte, ma enerveaza aia care accelereaza cand ii depasesc cu bicicleta.
      Nu pricep. Vrei sa spui ca ambaleaza motorul cand treci tu cu bicicleta iar ei stationeaza? Ca altfel ce bicicleta ai de depasesti masini?
      Si fiind vorba de biciclisti saptamana trecuta un Clio a evitat in fata mea un biciclist la milimetru. Saracu nici sa claxoneze n-a mai avut timp dar a evitat foarte bine. L-am razbunat eu ca am venit din spate si l-am claxonat pina s-a urcat pe trotuar.
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • #33
        asa e rocri cu biciclistii astia, sunt imprevizibili... mai e cate unu ce merge agale pe bicicleta chiar daca in spate e coada de masini de 1 km. nu se sinchiseste sa urce pe trotuar. dar cel mai tare m-a enervat cand veneam de la tara si un bou cu copil pe bicicleta a intors fara sa semnalizeze la 10 m in fata mea. am franat la limita (nu aveam inca loganul ci un jaf de dacie 1300 cu franele varza) efectiv mi-a taiat calea

        Comment


        • #34
          inca unul pe lista la mine soferii turci de camion era sa ma bata unul ...e si drept ca il tachinam...ba la 130 cand vroia sa ma depaseasca...ba la 90 cand mergea in spatele meu pana la urma mo de pasit k am franat eu ca ma baga in sant
          sigpic
          astra h 1,7 cdTI

          Comment


          • #35
            Originally posted by Rocri
            Nu pricep. Vrei sa spui ca ambaleaza motorul cand treci tu cu bicicleta iar ei stationeaza? Ca altfel ce bicicleta ai de depasesti masini?
            Eu ma plimb pe aleile pe care circula si masinile in parc (Herastrau pentru bucuresteni) si pe niste stradute lungi de 1-2 km dar mai necirculate. Cand merg eu cu 30-40 si e unu care merge cu 20 (inclusiv Mercedes, BMW & stuff) il depasesc ca doar n-o sa stau in spatele lui si atunci multi accelereaza.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #36
              cel mai mult ma enerveaza distribuitorii si soferii de taxi care nu au masinile lor.adica slugile.care dau kirie.
              mai sunt si bosorogii care unii imi sunt colegi si nu mar lasa ar da in mine.
              si atentie!de cate ori va cedat trecerea vreo femeie daca avea ea prioritate?
              adevarul e ca si tiristii sunt criminali.nu toti.
              daca ar fi toti taximetristi ca mine
              a si cea mai mare boala o am pe aia din lumea interlopa si tziganii care au masini de franta.astia sunt cei mai periculosi.
              Last edited by suru; 17 August 2007, 23:07.

              Comment


              • #37
                Originally posted by andrei
                Pai in Constanta cand vin trebuie sa am nervii tari. Se merge in orasul ala cu 40-50 km/h, unu' n-ar trece de limita asta, cozi pe centura si cate nu sunt. Cel mai mult ma enerveaza aia care merg incet, cu 50 km/h pe banda 2. Acolo numai pe linia de tramvai trebuie sa mergi daca vrei sa mergi mai tare.

                Pai si ce nu-i bine aici? Mie chiar imi place in C-ta, se circula conform regulamentului, taximetristii sunt ok. Eu n-am vazut in C-ta sa stau mai mult de 10 min la un semafor, cum stau in Bucale cite o ora.

                In schimb, mergeti oleaca prin Pitesti, seara... ies kamikaze la vinatoare., frate... aia habar n-au ce-i aia Regulament. Sa nu mai zic de tarabele de masini pe care le vezi la tot pasul.
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • #38
                  Originally posted by suru
                  a si cea mai mare boala o am pe aia din lumea interlopa si tziganii care au masini de franta.astia sunt cei mai periculosi.
                  Mare adevar ai spus frate. Da astia sunt cei mai periculosi in orice oras din Romania.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • #39
                    Cei mai periculosi soferi sunt femeile,merg foarte regulamentar cu viteza mica si dau prioritate la fiecare trecere de pietoni daca vad pe careva pe margine...tot timpul trebuie pastrata distanta fata de astea ca nu stii cand baga piciorul in frana

                    Comment


                    • #40
                      supercar, cu mersul regulamentar e discutabil la femei... multe dau prioritate la toata lumea si sunt femei care nu intra in intersectie decat daca nu este masina pe raza de 50 m in nici o directie, chiar daca au prioritate.

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by SUPERCAR
                        Cei mai periculosi soferi sunt femeile,merg foarte regulamentar cu viteza mica si dau prioritate la fiecare trecere de pietoni daca vad pe careva pe margine...tot timpul trebuie pastrata distanta fata de astea ca nu stii cand baga piciorul in frana
                        Sa nu generalizam, sunt si femei care conduc mult mai bine decat multi barbati. Acuma mai gresec si ele dor nu este sofer sa nu greseasca

                        PS: in iarna l-am vazut pe unu cu un matiz de firma (mi-am zis ca nu ii din cluj si nu stie care cum are prioritate) care intra in intersectie si stiind ca io am prioritate am accelerat dupa aia am f*tut o frana in mijlocu intersectie si i-am dat sa mance ), la care se da tipu jos(ma rupea in doua de venea la mine) si tot imi arata sa ma uit la semne. Dupa ce am iesit din intersectie m-am uitat in oglinda retrovizoare si am vazut ca semnele se schibase peste noapte si io nu mai aveam prioritate

                        Astept sa vad si io ce gafe ati facut si voi, SI poate posteaza si vreo forumista ce soferi le enerveaza
                        ...de doi lei :p

                        Comment


                        • #42
                          Cam asa mi-am luat eu prima amenda din viata mea(si singura de incalcare a regulilor de circulatie restul de 3 sunt ca nu am avut actele l-a mine), desteptii care se ocupa cu semnele au pus interzis pe o strada si m-a oprit militianu chiar in fata Politiei (2000 de lei amenda)
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • #43
                            am o colega de munca ce in oras circula cu max. 30 km/h, oricare ar fi conditiile de trafic. are un tico. in afara nu stiu dar nu cred ca atinge 70... si genul ala de soferi ma enerveaza la fel de tare ca smecherasii ce o calca cu iresponsabilitate si fac raliuri prin oras

                            Comment


                            • #44
                              Inca doua categorii: cei cu dacii din 1900 toamna (nici macar mai noi) care vor sa-mi testeze Loganul ambaland pe langa mine. Pe unii ii las sa faca bors nu ma complic cu ei dar cand te grabesti asa cum ma grabeam eu ieri si un copil (era tinar de cel mult 20 de ani) are chef de liniute te apuca nervii. O fi Loganul o masina mai slaba la demaraj dar nici sa-l provoci cu orice span. A doua categorie: politistii ce merg cu 30 la ora pe banda a doua la misto, tot ieri. Sa-i depasesc nu puteam (calcam linia continua si cred ca atat asteptau) prin dreapta era autobuzul si mai ajungi la gara la timp daca mai poti.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • #45
                                Aia cu daciile din 1900 toamna la noi in Bucuresti stau numai pe banda 2, de parca si-au cumparat drumul, si merg cu 50 km/h. Daca tu vii cu 100 km/h din spate tot nu se dau, trebuie sa franezi, sa le dai flashuri, claxoane si dupa aia se dau, si tot ei se uita urat la tine cand treci pe langa ei, ca vezi Doamne, i-ai dat de pe banda 2. Ii urasc p-astia.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google