-Caseta De Directie Mecanica Ambiance Caseta De Directie Mecanica - Pagina 2 - Dacia Logan Forum
Dacia Logan Forum

Inapoi   Dacia Logan Forum > Forum Dacia Logan > Dacia Logan : Nivele de echipare > Ambiance

Atentie ::
Bine ai venit pe forumul LoganClub.ro Pentru a posta pe acest forum iti trebuie un user. Apasa aici pentru a-ti face un user. Dupa ce iti faci user nu uita sa activezi contul accesand casuta ta de email unde vei gasi un link. Daca vrei doar sa urmaresti discutiile fara a interveni selecteaza un forum de mai jos sau foloseste functia de search Pentru mai multe informatii legate de buna functionare a forumului va rugam cititi cu atentie aici

piesenet.ro

Caseta De Directie Mecanica

Ambiance

Raspunde

Thread Tools
Vechi 29th October 2013   #21
nikuniku
Loganist de 5 stele

nikuniku's Avatar

Data inscrierii: 13-02-2010
Motorizare : benzina
Posturi: 934
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

Csoncso vom vedea la televizor inca un accident
nikuniku e offline   Reply With Quote
Vechi 25th February 2014   #22
rockmaster88
Incepator

rockmaster88's Avatar

Data inscrierii: 07-04-2013
Motorizare : 1.4
Posturi: 6
Membru :
[Incepator]
[LoganClub Bucuresti]
Implicit

despre general ricambi italia imi poate spune si mie cineva cum sunt la calitatea pieselor vreau sa cumpar o caseta de directie logan 2005 1.4 caseta mecanica pretul este destul de bun fata de 1700-1800 cum am gasit prin alte parti sau daca cumapar sh sa ma aventurez ??? ast rasp sfaturi ... drumuri bune
rockmaster88 e offline   Reply With Quote
Vechi 25th February 2014   #23
iulius s.p.
Avansat

iulius s.p.'s Avatar

Data inscrierii: 27-04-2013
Motorizare : 1,4 MPI
Varsta: 47
Posturi: 138
Membru :
[Avansat]
Implicit

General Ricambi comercializeza piese reconditionate.In general in ultima perioada daca ai observat se cere piesa veche la schimb atunci cand vrei sa achizitionezi o piesa scumpa:alternator,electromotor,caseta directie,pompa servo etc.Inainte de a cumpara o caseta noua verifica daca jocul este din pinion sau ax caseta,deoarece poate fi si bucsa teflon.La Logan prima data cad rulmentii de la axul volan(se inlocuieste toata coloana)

Last edited by 77sky; 25th February 2014 at 23:06.
iulius s.p. e offline   Reply With Quote
Vechi 26th February 2014   #24
rockmaster88
Incepator

rockmaster88's Avatar

Membru :
[Incepator]
[LoganClub Bucuresti]
Implicit

pe net unde am vazut anuntul nu cerea caseta veche ... iar acea coloana de la volan este ok a verficat mecanicul , plus de asta alti 3 mecanici plus cei de la mavexim targoviste au spus acelasi lucru - caseta directie eu vreau sa cumpar una mai de buzunarul romanului saracut pana o reconditionez pe ceea veche de aceea ceream un sfat sh sau general ricambi din cate stiu eu italieni fac totusi piese bune ... astept orice sfat si indrumare...drumuri bune
Vechi 15th March 2014   #25
rockmaster88
Incepator

rockmaster88's Avatar

Membru :
[Incepator]
[LoganClub Bucuresti]
Implicit

salut...pana la urma m-am hotarat si am riscat putin desi nu eram sigur de calitatea celor de la General Ricambi si am cumparat caseta de directie mecanica pt loganul meu ... si va spun ca la banii care i-am dat sunt multumit caseta este precisa fara troncaneli si alte chestii acum ramane de vazut cat o sa reziste pe drumurile romanicei noastre iar pe cea veche o trimit la reconditionat pt ca o rezerva nu strica...oricum caseta veche este un adevarat cadavru...iar ca sfat personal si din patania mea FUGITI DE CASETELE PRODUSE DE ASAM sunt varza eu am probat 2 bucati acum un an si de noi bateau si troncaneau mai rau ca cea originala renault, iar caseta cumparata de la general ricambi nu este reconditionata este fabricata si am garantie 18 luni ... sper sa va ajut cu postarea. drumuri bune

Last edited by rockmaster88; 15th March 2014 at 13:49. Motiv: sfat

Raspunde

Sari la Forum

Tags
caseta, directie, mecanica

Thread Tools

Reguli de Postare