Cat Mai Valoreaza Loganul Din 2007 Ambition?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by gaboneygg View Post
    si-a luat un vecin zilele astea un laureate 1.6 din 2007 (123.000 km) cu 3000 euro.arata bine masina,parerea mea ca a ta face undeva pe la 2500 euro
    Ma mir cum de a dat 3 000 euro pe ea. Eu am 1.6 mpi 2007, 43 000 km, taxa platita si nerecuperata, echipare aproape laureate ( mai trebuie sa-i pun oglinzi electrice si incalzite ). Daca o vand ar trebui sa primesc pe ea 3 500 euro ?

    Comment


    • #47
      prima variata de dotare,diferenta ar fi intre masina lui Adrian si loganul din poza doar de cateva sute de euro.
      Attached Files

      Comment


      • #48
        Din pacate sunt sanse mici sa obtii 3500 EUR.
        Eu am dat anul trecut masina din semnatura cu 2600 eur in mai putin de 12 ore ;)

        Comment


        • #49
          Doresc in viitorul apropiat sa o vând si vreau sa pun un preț cât mai corect ��

          Comment


          • #50
            Cand aud revizii facute doar la reprezentanta mor. De parca aia sufla cu aur. Am mers la un service in Constanta dau clasa la toate reprezentantele Dacia umblate de mine. Am vazut mecanici de la reprezentanta mai varza ca in serviceul ala. In fine.
            Si eu vreau sa obtin pe Loganul meu 5000 euro. Dar nu cred ca obtin mai mult de 4000. Taxa platita, 60k km.

            Comment


            • #51
              Cand o sa pui anuntul de vanzare sa specifici ca ai facut revizii la Dorel la coltul strazii, si sa vezi ce o sa se inghesuie cumparatorii. In reprezentanta ai piese de origine si garantie la lucrare, pretul e putin mai mare, dar nu cred o data pe an conteaza 100-150 ron in plus. La mine in oras alternativa la reprezentanta Dacia era un service no-name.
              Si sa nu uit, fosta masina am vandut-o tot in raprezentanta Dacia, la cineva care lucreaza acolo, a doua zi dupa ce am plasat comanda pentru cea noua.
              Last edited by liviunvl; 8 March 2016, 13:05.

              Comment


              • #52
                Serviceul la care am fost e mai mare ca reprezentanta Dacia din Cta. Cred ca nu citesti bine. Nu il cheama Dorel. Aceleasi filtre acelasi ulei au folosit. Nu am schimbat nicio piesa la ei. Am schimbat pe garantie electromotorul si contactul la Apan Galati. Au vazut ca am revizii la Dorel cum zici si nu a fost problema. Dorel ala din Cta matura pe joc cu doreii din Caracal. Prefer o masina reparata in Cta de cat una ca a ta din.....Caracal.
                PS: Masina se va "vinde" direct la Remat. Prefer sa o tin mult timp decat sa o dau la tot felul de calici pe mai nimic. Ca daca e Dacie trebuie sa o dau gratis dupa parerea unora.
                Last edited by Archangel80; 8 March 2016, 17:24.

                Comment


                • #53
                  Am lucrat in service ..... Mi am reparat o eu cum am știut ca mai bine.

                  Comment


                  • #54
                    Bravo! Sa nu o vinzi sub 3500. Masina merita si stai oana cand gasesti cumparator pt ca el va fi prezent candva. Plus ca vor fi unii ce vor vrea sa te pacaleasca.
                    Sa nu te lasi indus in eroare... Vor sa faca bani pe carca ta. Accepta doar pretul corect, adica acela pe care-l vrei tu, nu cel pe care-l spune piata... Da-o-n saboti de piata, ca se poate si fara ea. N-ai vazut ca au aparut supermarketuri pana si la vaslui?
                    Spor... La tuica

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by Archangel80 View Post
                      Serviceul la care am fost e mai mare ca reprezentanta Dacia din Cta. Cred ca nu citesti bine. Nu il cheama Dorel. Aceleasi filtre acelasi ulei au folosit. Nu am schimbat nicio piesa la ei. Am schimbat pe garantie electromotorul si contactul la Apan Galati. Au vazut ca am revizii la Dorel cum zici si nu a fost problema. Dorel ala din Cta matura pe joc cu doreii din Caracal. Prefer o masina reparata in Cta de cat una ca a ta din.....Caracal.
                      PS: Masina se va "vinde" direct la Remat. Prefer sa o tin mult timp decat sa o dau la tot felul de calici pe mai nimic. Ca daca e Dacie trebuie sa o dau gratis dupa parerea unora.
                      Discutia era despre valoarea de revanzare a unui Logan, nu o comparatie intre service Dacia si alte service-uri minunate din Constanta. Reviziile facuta la Dacia cresc sansele de revanzare pt. ca se poate urmari mai usor istoricul masinii
                      P.S. : Eu am vandut masina veche si acum am alta noua. Sic!

                      Comment


                      • #56
                        Hai ca ai fost tare , cezarică �� Multumesc pentru sfat ��

                        Comment


                        • #57
                          Poate la Vaslui si Caracal pun botul gusterii cu revizii in reprezentanta. In lumea cu apa calda se verifica masina nu se iau dupa niste hartii.
                          Ce imi place cititul pe langa. Fiecare dupa frustrari. Nu mai explic ca .....cartofi.
                          Last edited by Archangel80; 9 March 2016, 09:30.

                          Comment


                          • #58
                            Va rog un preț ......su comentarii legate de mașina

                            Comment


                            • #59
                              Ma baiatule, pretul unei masini se face la piata, functie de cerere, oferta precum si multe alte chestii, nu din fata calculatorului.
                              Daca vrei sa te amagesti, continua.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • #60
                                Multumesc IancuMic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google