Cat Tine Ambreiajul De La Logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Un coleg a schimbat la 1.6 ambreiajul la 290 000 km in regim taxi (masina personala, nu avea alti soferi decat el)
    Am 205 000 km tot regim taxi tot personala fara alti soferi 1.4 inca nu da nici un semn de oboseala

    Comment


    • #17
      pana se uzeaza) depinde de cum mergi ce fel de stil ai de condus eu stiu logan cu 200000 fara probleme

      Comment


      • #18
        98000km si merge impecabil. sper sa ma tina inca vreo 40-50000 la fel

        Comment


        • #19
          70.000 si a vazut destule , nu simt oboseala la el , inca.

          Comment


          • #20
            1.4 mpi la 57.700 a crapat placa de presiune.

            Comment


            • #21
              1,4 la 67 000 km cu scarturi, ture chestii, inca duce
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • #22
                1.4Mpi, 75 de cai munciti, 85.000 km, inca este plin de vlaga!

                Comment


                • #23
                  1.5 dci 148500 si cred ca mai duce 50000. plus ca numai ea stie..........
                  Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                  Comment


                  • #24
                    Despre AMBREIAJ LOGAN1.4 MPI

                    Originally posted by margelatu View Post
                    depinde de utilizator.eu stiu unul de pe forum care in 120 mii a schimbat doua bucati ambreiaj si al doilea e pe duca.daca ati vedea cum merge cu masina..stiu si un mos care afacut 30 mii cu loganul si patineaza deja.am vazut si care aveau peste 100 mii km fara nici un fel de buba la ambreiaj.e stric legata de "pesa" aia numita sofer.in cazuri exceptionale mai depinde si de cati saci de ciment a dus masina

                    Eu am 2800km/2ani, da vedeti bine nu e gluma, si deja ambreiajul patineaza in a4a + ca uneori agatza in mrsalier, aasta cand intra, sunt momente cand tr. sa repet curasa din punctul mort ca sa intre....
                    Sambata merg la dealer sa vad rezolvarea...
                    Precizez ca auto a venit din fabrica cu ambr. strans aproape de maximum iar pedala tine pe la juma...
                    Total nemultumit! in conditiile in care folos. auto doar pt picnicuri sau drumuri de vacante.

                    Comment


                    • #25
                      apropo eu am 50000 si daca il fortez sa urc un deal mai brusc cu spatele miroase rau(turata la 1500 si inclinatie peste 10%)

                      Comment


                      • #26
                        Logan mcv 1.5 dci 70cp are 283.000 km in 4 ani si pana acuma doar cand e rece tremura la plecari de pe loc, in rest se prezinta bine.

                        Comment


                        • #27
                          1,4 la 54800 a crapat discul in conditiile in care nu mers in coloana nu mers cu piciorul pe pedala multi km afara nu icarcata cu greutate menajata la maxim.am auzit cazuri de scimbat la25000 la 38000 la 50000,motivul :prost dimensionat diametrul discului pentru o masina de marimea ei.si de proasta calitate

                          Comment


                          • #28
                            @visan lucian
                            In ce sens ...a crapat?
                            Pe alt thread despre problemele ambreiajului la Logan se sustinea ideea ca la 1.4 sunt semnalate putine defecte in acest caz,1.6/16v ar avea mai multe probleme.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Commy View Post
                              1.4 mpi la 57.700 a crapat placa de presiune.
                              1.4 MPI, la 51.000 km a crapat placa de presiune.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • #30
                                Asta am citit;vroiam sa aflu ce problema a avut la discul de ambreiaj.
                                @vitriol;posteaza la "tremurat si smuncit..."sa-ti pot raspunde farasa fac dublupost(scuze pentru offtopic)
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google