Cat Tine Ambreiajul De La Logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Master-Sport-Automobiltechnik (MS) GmbH is a German company that owns products within the MASTER-SPORT brand. Our seat and sales center is located in Munich, Germany; we also have a distribution center and a branch located in Poland.
    Nu zice nada de productie in DE.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • ok!multumesc pentru informatii,barem 5 ani sa ma tina.

      Comment


      • am si eu o problema se aude un huruit la relanti si cand apas pedala ambreiajului dispare e ok care ar fi problema...

        Comment


        • Si la mine se aude asa.... un huruit....dacă apas pedala nu se mai aude........e posibil să fie rulmentul....

          Comment


          • Originally posted by cata43 View Post
            sal!ce parere aveti de kitul de ambreiaj MASTER-SPORT,produs in Germania?
            E produs pe vapor in drum spre portul din Germania-Hamburg...
            Nu-ti lua asa ceva mai ales ca vorbim de o componenta importanta.

            Comment


            • astept parerile voastre

              Comment


              • Octavian,l-ai avut montat pe masina acest ambreiaj Master sport?

                Comment


                • Recomand Exedy, de aici de pe forum am luat ideea. Pentru motor de 1,4.

                  Comment


                  • 150.000 km cu kitul original de ambreiaj - 1,6 8v - schimbat cu excedy
                    Last edited by k17; 17 September 2014, 21:27.

                    Comment


                    • diferente intre ala de prima echipare (valeo) si exedy?

                      Comment


                      • Cat tine? 47.800 km! Cand brusc, fara nici un semn, a picat intr-o dimineata placa de presiune.
                        Discul bun, rulmentul bun, soarele vietii din placa - strimb.
                        Eu si taximetristii ce mai mergeam prin Bucuresti cu 20km/h spre service.
                        Am pus un kit Luk de care sunt foarte multumit. Are deja 5k si functioneaza impecabil. Asta in conditiile in care schimb frecvent la 4-5000Rpm
                        Cupleaza un pic mai violent la inceput, dar dupa ce te obisnuiesti cu el, e perfect.
                        Ma intrebau baietii in service, "dar de ce nu puneti tot Valeo?"

                        Bonus: Am scapat de tacaneala aia constanta si dementa pe care o faceau arcurile din discul Valeo "de origine". Zgomot "tehnologic" cica!

                        Comment


                        • Eu sunt tare curios daca la motorul asta de 1.2 pot pune un kit ambreiaj de pe 1.4 , intreb pt ca vad ca pentru motorizarile pe benzina 1.4 , 1.6 ,1.6 16v ai de unde alege in schimb pentru asta de 1.2 nu am gasit decat kit Valeo , poate vreau kit LUK !!!dar nu gasesc. Oare pot pune un kit LUK de 1.4 si pe 1.2 ???
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • Originally posted by Kojak View Post
                            diferente intre ala de prima echipare (valeo) si exedy?

                            Da, exedy este mult mai usor la pedala. Daca esti in Bucuresti, hai sa vezi diferenta.

                            LA loc comanda!

                            Da, esti din Bucuresti. Hai sa ne intalnim sa vezi ,,minunatia,,

                            Comment


                            • in ce zona locuiesti?

                              Comment


                              • Si concluzia care e? A avut loc intalnirea? Care sunt diferentele intre Luk si Exedy?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google